• IceMan
    2k
    Iskreno, mislio sam da će sjever dolje planuti dosad.
    Kao i zapad dolje.
  • Papastrumf
    12.2k

    Mozda sam se malo krivo izrazio. Nisam mislio da revidiranje treba ici odmah, pogotovo ne nakon jedne utakmice.
  • criticus
    2.2k
    ako bude 13 000 ljudi, bit će očito da je netko grdo pogriješio!db-izbjeglica

    Samo za usporedbu, na AEKu je službena brojka bila 13311 gledatelja. Treba uzeti u obzir probleme s brojačima pa zaokružimo na 14 tisuća. Možemo staviti brojku od 15000 kao neku referencu za utorak. To mi je donja granica za ok posjetu.
  • Crni86
    3.5k
    nego ce se cijena eventualno snizit za 5-10 eura sto mnogima cini razlikuNitkoBitan

    I ljudi ce se i dalje zalit. Da li je karta 60 ili 50 eura i dalje ce se ljudi zalit. To je jednostavno moj dojam iz ovih komentara koje vidim. Jer ljudi se ne zale na male korekcije vec su misljenja kako su karte visestruko preskupe i da bi se liga prvaka trebala gledati za 20,30 eura.

    Ja ne znam kak ljudi na forumu razmisljaju da cijena formira ali sam dojma da misle kako dode sad netko i kaze e ove godine ce karte za LP biti 60 eura jer sam ja to tako sanjao. Iza svake cijene stoji kalkulacija strucnjaka i sigurno imaju razloge i procijene zasto se stavila ta cijena. Ajmo pricekat vidjet kak ce biti posjeta u utorak, vjerujem da ako ce biti potrebno da ce klub korigirat cijene ali i to ce opet biti minimalno ko kak je kolega reko za 5,10 eura. Ako si spreman dat 50 eura, onda si spreman dat i 60 eura Ali ovi koji se zale imam osjecaj da misle da ce karte za LP biti 20 eura za zapad dole. Zelim reci da i revidiranje cijena ako ce ga biti nece bas biti toliko znacajano da ce se cijena prepoloviti.

    Jedno je konstruktivna kritika, a drugo se igrat da mozes proricat buducnost. Razumijem mnoge koji su iznijeli svoje stajaliste i razloge zasto su karte preskupe, ali prodaja trenutno ne moze biti jedan od tih razloga jer je utakmica tek za 2 dana. Prodaja moze biti argument tek kada se prodaja zatvori i tada mozemo usporedivati brojke.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Na AEKu je bilo 13 300 ljudi.
    S obzirom da su brojaci tada drugacije registrirali i bilo je prolazak mimo toga, rekao bih da je bilo 14 500 ljudi.

    Imao sam dojam da je cijelo grad mobiliziran nakon dogadanja u Ateni, mislio sam da ce stadion biti krcat pa sam bio razocaran kad su rekli da je 13k ljudi samo.

    AEK je nemjerljivo jaci protivnik i vece ime od Qarabaga, i ako u utorak bude 15k ljudi po meni je to uspjeh a ne podbacaj. Jos pogotovo kad se u obzir uzmu cijene ove godine.
  • ibro1986
    150
    koliko je ukupno ulaznica prodano
  • IceMan
    2k


    Znam al ne možeš uspoređivat AEK lani i ovo sad.
    Kao prvo, uprava se promjenila i općenito je (sve)veći hype oko Dinama.

    Kao drugo, Dinamo je nemjerljivo jači, bolja je atmosfera, krenuli smo s trima pobjedama i sve je drugačije nego lani.

    Mislim da je kolega Papastrumf dao informaciju kako ove godine Dinamo u odnosu na prva dva kola doma gleda neusporedivo više ljudi nego lani.
    Isto tako, ovo je play off a ono je bilo treće pretkolo.

    Sve je drugačije i bit će za mene podbačaj ak nebude pun stadion nakon 11k protiv Šibenika u petak.
  • NORTE
    11.4k
    ovo je malo pretjerano...criticus
    Ne mislim da je pretjerano.
    Važnost ulaska u novu LP ističu apsolutno svi.
    Igramo utakmicu koja može usmjeriti budućnost kluba tj. ubrzati njegov rast.

    Qarabag je utakmica desetljeća jer vodi naš klub u najveću elitu i osigurava klubu dugoročno mir i stabilnost.

    Kratkoročno imamo i više od 20 milijuna razloga za to.
    A di je ostalo, najjači mogući protivnici, ulaznice u skupini, prodaja proizvoda u shopu, najveći mogući izlog za igrače koji ionako jesu pred prodajom i otići će.

    Momčad treba maksimalno moguću pomoć, a to su pune tribine.

    Ako ni novi ljudi u klubu općenito ne shvaćaju važnost rasprodanog stadiona onda ne znam što reći.

    Mi prodaju za playoff Qarabag uspoređujemo s Aekom 3.pretkola na kojem je bilo 14k ljudi, a stane još 10k.
  • criticus
    2.2k
    Mi prodaju za playoff Qarabag uspoređujemo s Aekom 3.pretkola na kojem je bilo 14k ljudi, a stane još 10k.NORTE

    Ok onda je zaključak da su za AEK valjda bile preskupe ulaznice i da su tribale bit duplo jeftinije da se napuni stadion.

    Nema smisla diskutirati. Svak očito uzima neke parametre koji mu pašu i zaključak će isto očito uzet svak koji mu paše. Bit će onih koji će reć da je 13k veliki uspjeh i onih koji će ako se ovo rasproda reć ali ali jug jug. Tu nema pomoći. Iznio sam neke brojke, ako ko želi nek ih uzme u obzur ako neželi nek preskoči. To je to. Pozdrav od mene.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Kad smo vec kod tih 11 900 na Šibeniku, koliko je ta brojka relna?
    Da li ne pisalo da je toliko izdano ulaznica, ili da je na stadionu toliko ljudi?
    Kapacitet ZD i SD je 11 321, uz loze to je 12 029. Funcuta je bilo mozda 200.
    Rekao bih da je popunjenost bila 90-95%, bilo je oraznih mjesta na zpaadu, prema jugu, ali dosta ljudi je bilo i na stepenicama.
    Sjever puniji nego proslih godina kada je sluzbeno bio rasprodan, naravno zbog prepustanja mjesta godisnjaka.
    Ali da li je 11 900 stvarna brojka ili?

    Jel imamo info koliko je na kraku kupljeno, koliko godisnjaka je doslo, koliko ih je prepustilo, i na kraju koliko godisnjaka nije doslo i propala su im mjesta?
  • Georg Koch
    4.5k
    AEK je nemjerljivo jaci protivnik i vece ime od Qarabaga, i ako u utorak bude 15k ljudi po meni je to uspjeh a ne podbacaj.jedan u nizu

    Ne moze biti uspjeh ako 4 dana prije, petak koji je produzeni vikend, sa dojucerasnjim drugoligasem imas 12000 ljudi, u natjecanju gdje realno ove godine svi nas vidimo kao sigurne prvake.
    (Znaci da se grad totalno probudio i zelja za Dinamom se vraca.)
    I mi i javnost.
  • Papastrumf
    12.2k

    Tesko je reci realnu brojku jer dio ljudi nije skenirao karte zbog objektivnih razloga, ali po iskustvu, rekao bih nekih 9.500.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Vidjet cemo sve u utorak.
    I za sibenik se govorilo svasta, od toga da ce nas biti 8k, pa onda ako bude 5k bit ce dobro, pa opet tako, na kraju je zadnji dan poludio i rasprodalo se skoro sve.

    Oduvijek tvrdim da je zagrebačka publika pre komotna i da ljudi kos uvijek imaju naviku kupovati karte u zadnji cas. No, kako i deda kaze, navike se mijenjaju i vise ljudi kupuje online.
    Samo sto ma ovakve utakmice dolaze ljudi koji dodu samo na europske, a oni su najmanje usvojili naviku online kupnje.
    Onaj tko ide cesce zna da je tlaka to na karatani pa nakon par tekmi kupovanja u zadnji cas, pocne kupovati online.

    Ja cu reci da ce službena brojka biti 17 569.
    Jos cemo otvoriti i predictor za sluzbenu posjetu, pa cemo gledati tko je blize :sweat:
  • Neron53
    590
    Ne zaboravite da je prosle godine Dinamo prije kraja kolovoza vec odigrao par kola u domacem prvenstvu plus europi i da se zato posjeta malo razvodnila.
    Kad rijedje igras, logicno je da ce se posjeta povecati, kako je slucaj ove godine. Sad u 8 dana imamo 3 domace tekme i naravno da si to svi ne mogu priustiti, ili sa financijske strane ili radi slobodnog vremena/sljake,putovanja iz mjesta stanovanja.
    Ne moze argument za veliko povecanje cijena biti da ce sa i sa manjim brojem prodanih ulaznica povecati zarada jer to navijaci automatski kaznjavaju. Ne moramo u tome uciti na svojim greskama jer su tudje to vec dokazale.
    Takodjer, ne treba ljude omalovazavati i trubiti im da idu na tekme radi Dinama a ne radi (atraktivnih) protivnika. Ne ispravljajte krive Drine jer je to nemoguca misija.
  • Nema zaleđa Mikića
    1.4k
    Ako ni novi ljudi u klubu općenito ne shvaćaju važnost rasprodanog stadiona onda ne znam što reći.NORTE

    Shvaćaju li navijači važnost rasprodanog stadiona nauštrb 5-10-15 eura skuplje ulaznice?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.