• Borovljanin
    74

    Zaboravio napisati ovo. Ta grupica Amerikanaca jučer do mene traže ko blesavi svoja mjesta, žao mi ih je bilo gledati. I krenu dizati ekipu, a ovi se nadaju. Dolazi redar i moli ih da se dignu, oni ne žele. Redar se krene prijetiti policijom, ovi mu odgovaraju da njih nitko neće dizati. I kaj će. Ameri se sjeli pored mene na stepenice. Skoro svi u Dinamovim dresovima, naručuju pive svako malo… bed mi je da su dobili lošu sliku o Klubu. Ja se nisam htio petljati, ne mogu nikako pomoći. Za mene me boli briga, tko mi kriv kaj dolazim tri do na tekmu. Uglavnom, mislim da postoji mjesta za napredak. Ne sumnjam da će se te neke stvari popravljati polagano.
  • austrijanac
    4k


    Rapid Vienna 45€ glavna tribina (Allianz) protiv Brage.
    Navijačka 19€.
    S obzirom da sam dobio poziv 29.8., sigurno cu ic i napisat dojmove (iako se nikad nisam razočarao na Austrijskim stadionima, pogotovo Linz novi).

    Ok, Europska liga je, no:
    1. Dobar dio je vec rasprodan, tekma je za 10 dana.
    2. Znam dosta BBBa koji su bili na Rapidovim tekmama i atmosfera i želja su neusporedive s ostatkom Austrije. I oni potvrdili, a mogu i ja. Po meni moguće top 3 u zapadnoj Europi.


    Tako da objektivno, po meni puno pristupačnija cijena nego za naš narod.
    Subjektivno, za Dinamo bi dao sve pa teško je to usporedit.
  • Bosskovitz
    11.7k
    ako ćemo reć da je Red Bull specifičan klub, onda ja mogu isto reć i za Rijeku i hajdukSimpatizer

    Ne možemo. Za Red Bull Rijeku ili Red Bull Split bismo mogli, ali za Rijeku i Hajduk ne. Barem ne u kontekstu o kojem sam ja govorio.

    A na njihovom forumu sam vidio da i dosta ljudi sad piše da su cijene pre skupeSimpatizer

    Naravno, pa ovo je Hrvatska. Ako nešto znamo, znamo kukati.

    Uvijek će biti onih koji će tvrditi da je nešto preskupo. Zadnje kolo prošlog prvenstva se stavilo sve ulaznice 5€, neki su kukali zakaj nije besplatno. Kaj misliš zakaj se u dućanima proizvod koji košta 5€ prodaje bolje kad tu cijenu umjesto na žuti papir napišeš na narančasti papir većim fontom, uz popratni tekst "trajno niska cijena"?

    Ali da se vratimo na temu: cijene za sve utakmice su objavljene na početku sezone i sigurno se neće mijenjati do njezinog kraja, a onda će se napraviti analiza i donijeti zaključci za sljedeću sezonu.
  • Big Daddy
    1.1k
    Koliko je prodano za sada??
  • Bosskovitz
    11.7k
    Tako da objektivno, po meni puno pristupačnija cijena nego za naš narod.austrijanac

    Objektivno je. Kao kaj si sam spomenuo, mi smo tu neka zlatna sredina i to mi je sasvim ok kad govorimo o cijenama ulaznica. Ne bih htio da Dinamo bude primjer kluba s najjeftinijim ulaznicama, kao što se recimo smijemo ubogom Partizanu gdje godišnju možeš kupiti za 30-ak eura, a ne bih htio ni da budemo kao Rijeka i besramno iskorištavamo svoje navijače suludim cijenama.
  • Borovljanin
    74
    Mojih 5 centi vezanih uz cijene karata. Cijene su objektivno okej, nije preskupo, ali bogme nije ni jeftino. Problem je ono što se zove relativna deprivacija. Uspoređujući kakve su cijene bile prijašnjih godina, ove cijene nekome mogu biti preskupe. Do nedavno su cijene za kvalifikacije znale biti 1€, 50-70 kuna i slično, a sada je cijena odjednom narasla na 40€. Tako nagli rast cijena se doživljava dramatično, iako kada pogledaš cijene su okej. Ne mogu biti, realno, puno jeftinije - maksimalno 5€-10€ nego što su sada. Eto, na kraju sezone će se vidjeti je li taj pristup bio dobar za klub.
  • NitkoBitan
    17k
    Do nedavno su cijene za kvalifikacije znale biti 1€Borovljanin

    Uvreda za klub, obezvrijedivanje Dinama.
  • Borovljanin
    74

    Svakako. To je po svakom pogledu ponižavanje kluba. Samo navodim kako prosječni navijač može razmišljati. Htio-ne htio, on se sjeća da su cijene prije bile puno jeftinije, tako da mu se automatski ove nove, po meni normalne cijene, čine izrazito skupe. Kažem, neki oblik relativne deprivacije. Nije što su cijene objektivno skupe, nego su skuplje nego što su bile prije - samim time je doživljaj “skupoće” značajniji. Evo, malo da se proserem sa svojom diplomom društvenog smjera
  • Simpatizer
    270
    2022 su cijene bile zd 20€, gore 13€, danas €40/30€

    To je poskupljenje za više od 100%, meni je 2022 plaća bila -35% onoga što je danas, ZG prosjek je da su nam plaće cca 30-ak% veće nego 2022

    Ne bih rekao da su te karte bile ne znam kako jeftine, za 2022 je 150 kuna zd i 100 kuna zg sasvim pošteno, daleko je to od ulaznica za 1 kunu

    Da su danas cijene ulaznica 30% veće u odnosu na tad, ili čak 50%, ne bi bio toliki problem, ali +100% ili čak više u 2 godine je previše u odnosu na rast plaća
  • mokoxax468
    698
    Meni su cijene sasvim ok. Ja bih isto otišao nekada pogledati utrku formule 1,ali tamo obična karta za livadu 3 dana košta više od godišnje Dinama. Meni previše skupo, pa gledam na tv-u.
    Meni su cijene tu negdje, naravno nisu pristupačne svima, no opet, po meni nisu bezobrazne. Ali opet, tu pričamo onda o financijskoj situaciji, životnim prioritetima i svemu ostalome.
  • Ludovic IX
    7.2k
    ali ti j3 plaća recimo porasla 300 eura a za ulaznice ćeš mjesečno dat recimo 80 za 3 utakmice i opet imaš više.

    Dinamo nije nešto što plaćaš svaki dan po 40 eura već jednom ili max dva puta. Ako si htio gledati jeftinije, onda si mogao uzet godišnju koja se samo EUROPOM isplati.
  • DiddyGuela
    2k


    A sada zamisli da si naprimjer iz Slavonije.Ne kazem da bi mi izvan ZG trebali imati nekakve posebne pogodnosti ili nesta slicno ali da su cijene karata otisle znacajno gore u malo vremena...sigurno jesu.

    Mislim da ce to biti jedan znacajni faktor zbog kojeg ce jedan dio ljudi smanjiti ucestalost dolaska na Maksimir.

    Kao sto si i sam rekao...Da su danas cijene ulaznica 30% veće u odnosu na tad, ili čak 50%, ne bi bio toliki problem, ali +100% ili čak više u 2 godine je previše.
  • Simpatizer
    270
    nisu ulaznice dinama jedino što je poraslo u cijeni, sve je otišlo gore, tako da čak i ako si dobio +300€ mjesečno više, to brzo utope režije hrana itd.

    ja govorim da su cijene ulaznica puno više otišle prema gore u odnosu na prosječnu plaću, a 2022 nisu bile 1€

    Što se godišnjih tiče, prodaju se samo za donje tribine koje su skuplje (u odnosu na gornje)

    30-40€ nije smak svijeta, stvar je prioriteta, ali definitivno ćeš danas morat bolje razmislit prije kupnje karte nego 2022
  • recikaj86
    352
    Kako stojimo s prodanim ulaznicama zasad ukupno s godisnjacima
  • ZgDLions
    395

    Vidjet će se kada dodje malo ružnije vrijeme i članovi potroše ove besplatne karte.
    Onda će se vidjeti ko će lovu vaditi, nadam se da se varam, ali tada će biti i manje turista i manje će ekipa djecu voditi.
    Ako još prvenstvo bude odlučeno, to će biti pravi ispit posjećenosti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.