• Zagi
    7.6k
    Dobro kaj, kakav je to sportaš koji se preda u drugom od 36 kola?
    Nek se trude deca.
  • Jaro
    7.3k
    Pa ovo nije bolesno po meni. Sasvim realan i sportski komentar - jasno mu je da im je jedina sansa taj nas raspored od 10 tjedana (plus kup) sa duplim programom.
  • Praskaton
    2.3k
    Sportski se nadat,realno slabe su im šanse al postoje.U nas sve sada izgleda idealno al treba stati na loptu.Kao i prosle sezone utakmicu po utakmicu,duga je sezona.

    Čar i je u tome da se nadaju,razočaranje ce bit veće :grin:
  • IceMan
    2k
    Ako se onaj Nikoličius predstavljao kao mr.Football kako bi se tek onda trebao naš Marić?
  • Paggini
    19.7k
    Neka se nadaju, ne volim ih kad odustanu, dosadno mi bude spuštat ih ako su spušteni....

    Ako se onaj Nikoličius predstavljao kao mr.Football kako bi se tek onda trebao naš Marić?IceMan

    MR. SPACE SHUTTLE FOOTBALL
  • Ali
    2.1k
    Steta za konstantnu degradaciju kvalitete HNL.

    Morao bi hns ozbiljmo primiti se posla, jer ovo ide u smjeru rukometa i kosarke. Bez ulaganja u skole nogometa repka ce nam pasti u prosjecnocnost i bojim se da cemo gledati prvenstva na tv...

    Naravno najgore je to za Dinamo. Mora se pronaci neki totalni reset, neka nova pravila financiranja prvenstveno, neznam neki hybrid kao nba i nfl...

    Mi smo ulozili u 30tak igraca ozbiljne novce i naravno da postoji glava i rep, imamo mix mladih i iskusnih, karakternih jgraca, mozemo u svakom trebu prodati dva tri igraca a da i dalje budemo glatkih +10 od drugog na tablici, a opet nije da moramo prodavati da isplatimo placu... Sa druge strane mora postojati i neki vid financijskog fairplaya npr. kod hajduka, nemozes posudjivati lovu u nedogled a istovremeno imati igraca sa uvjerljivo najvecom placom...

    Bez jake konkurencije u hnl nema ni nama napretka !
    Mladi nasi ce jedva cekati da odu van i probaju se u jacim ligama, jer ova tri kola smo 5/6 polubremena gazili protivnike lakocom. Uskoro se opet nece to velikom dijelu ljudi gledati kako na tv tako i uzivo. Jebes ligaske utakmice ako je pitanje prije utakmice ocemo utrpati 3, 4 ili 5 komada...Mislim Dinamo tu nemoze puno napraviti jer mi svoje odradjujemo godinama.
    Ali nemoze ni Rijeka potjerat u sred tjedna trenera kao da je sugav, a lik ih je drzao do zadnjij mkesec dana na vrhu hnl prosle sezone. Hajduk nemas sto reci, Osijek katastrofa odluke, smjena trebera Zekica bez razloga rasprodaja... Lokosi trebaju neki dodatni financijski poguranac da nemoraju svake sezone kretat od ispod nuke bez 6 standardnih iz sezone prije...

    Nama su za EU natjecanja nazalost jace pripreme treninzi prve i druge ekioe kroz tjedan nego vikend hnl..

    Neznam ni sam rjesenje, ali uvesti neka pravil poput max place vs prihodi, penalizajia prema savezu za smjenu trenera kojim bi se naravno umjesto luksuzni putovanja ljudi iz saveza punila neka "kasica" za skole trenera i slicno... kaj ja znam primjerice da ako Sopa ima ugovor na jos 12mjeseci i placu 12x30.000€ da ako mu Miske da otkaz mora isplatiti Sopi bez odgode 360.000€ i jos 120.000€ u fond za skolu trenera, mozda bi prosli svedjane jer bi Misku bio to prevelik cash-out. Ili da npr za svaki izlazni transferladjeg od 23 godine 30% transfera ide u fond savwzu iz kojeg bi se financirale neke stipendije u klubovima...

    Ovak kak sad idemo sliijedece dvije godine neznam tko ce nam uzeti bodove u hnl a to znaci pad gledatelja, manje sponzora i odlazak u prosjeku 4-5 mladih potentnih poput Baturine, Sucica, Stojkovica, Kacavende, Pavica, Vrbe....
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Ova nova garnitura ljudi u Hajduku je potpuno amaterska. Predsjednik kluba ne smije otići na Dnevnik i izjaviti da klub financijski loše stoji par dana pred prodaju svojih eksponata. Sada i kupci znaju da su ovi u banani i ponudit će manje.

    Ja imam dojam da ova ekipa ima plan za sljedećih 10 dana. ''Kupit ćemo Rakitića, organizirat ćemo doček, bit će šušur 10 dana.'' To je plan. Istina da se spori stari Rakitić ne uklapa u koncepciju jer su tu već neki spori i teretni igrači ali dovest ćemo Rakitića zbog 10 dana šušura. Gattuso isto nije neki trener ali je veliko igračko ime, dovest ćemo i njega i dat mu ogromnu plaću jer će bit šušur još 10 dana. Ja čak imam dojam da su svi znali da klub ide prema dolje pa su vrući krumpir uvalili Biliću i Kaliniću koji nisu baš neki intelektualni kapaciteti. Netko je na kraju prošle sezone rekao Kali da bi bio odličan sportski direktor i naivac je pristao. Od heroja splitske publike mogao bi postati lik kojeg se ganja po rivi.

    Ova izjava Bilića je barem dokaz da su priče o neodrživom Hajduku bile utemeljene. Oni bez Europe i velikih transfera ne mogu funkcionirati na ovom nivou duže od 2-3 godine. Njima sa ovakvim funkcioniranjem svake godine fali 10-ak milijuna eura i sada dolazi sve na naplatu. Morat ću uz Pukstasa otići još poneko, moguće Sigur i Sahiti. 7 debelih krava je prošlo, sada dolazi 7 mršavih.
  • GOAT
    1.2k
    Steta za konstantnu degradaciju kvalitete HNL.Ali

    Ma nek propadaju, to je rezultat njihove sportske politike.

    Kao necemo prodat Miereza u Dinamo, cak ni za 5mil, bolje je da ode u Saudijsku Arabiju za pola te svote. Matkovic moze otic ali za 10 mil ako Dinamo trazi ista stvar i za Pasalica, nije im dosta 2.5 i postotak nego daj 5 i Spikica i onda konstantno tripanje da smo mi neki rivali a likovi ispadaju od Zire i Ruzobubrega kojekakvih. Jer pazi ako prodamo igraca u Dinamo onda ce oni postat prvaci za razliku od proteklih 20 godina

    Umjesto da uzmu te novce i da od toga kupe 2-3 kvalitetna igraca i odrade pripreme s istima kako bi sto bolji bili u Europi i zaradili nesto oni izmišljaju toplu vodu iz nekog hira.

    A mi cemo postati jos jaci kad u Europi krenemo raditi jos jace i konstantne rezultate pa cemo skuplje prodavati i kupovati, jer se tako igracima diže cijena a ne kroz HNL I oslonit cemo se sami na sebe jer od ovih amatera nema ništa, ne mogu pomoci sami sebi
    a kamoli ligi
  • IstinaZaDinamo
    2k


    Nikakve penalizacije, postotci od transfera i slicno nece pomoci da liga bude jaca i konkurentnija. Klubovi imaju svoje vlasnike, predsjednike i ostalo koji su odgovorni za to sto se dogadja u klubu i ako njima nije problem sto se sramote iz godine u godinu zasto bi bio hns-u kojemu je prioritet ipak reprezentacija.
    hns moze uvesti neka pravila tipa minimum broj igraca do 21. godine u prvih 11 ili tako nesto sto opet nece puno pomoci dizanju kvalitete ili stvaranju novih reprezentativaca. Liga kao liga je dignuta na visi level sa sponzorskim ugovorima, tv pravima, pomoglo se sa novim terenima... Jedino da im jos hns i igrace dovodi i placa.

    Kad klubove budu vodili ljudi koje zanima rezultat i koji nece isti traziti ekspresno onda ce se nesto i promijeniti, a do tada ce Dinamo biti nekoliko razina iznad.
  • vjeko1701
    8k
    Ono kaj bi mogao napraviti HNS je davati neke subvencije ili bonuse za nastup U-21 Hrvata pa bi onda klubovima s malim budžetima bilo isplativije davati minute nekom mladom domaćem nego dovoditi raznorazne menađerske strance.

    Al to je više manje to. Kaj će HNS raditi klubovima s 10-20M budžeta i siliti ih da se uozbilje s tim novcima?
  • GaijiZG
    1.3k


    Svaki ozbiljniji navijač dinama koji je njima htio prolaz i skupine je slučaj za promatranje!

    Evo ja sam "ozbiljni" navijač Dinama, i navijam uvijek za sve hrvatske klubove u Europi. :heart: :smile:
  • sport
    3.3k
    Ja Hajduku i njegovim navijačima želim isto što i oni nama ali duplo
  • Ali
    2.1k


    Tako nekako.

    Mora se HNS ukljuciti, ovo sjedenje po strani sa floskulom "mi se brinemo o repki..." to bu jos 5-6 godina mozda islo i onda gasi sve i motaj kablove.
    Vec sada nasi U15, U17, U19, U21 nemaju znacajnije nastupe ako se i kvalificiraju na zavrsnice a i to sve rjedje.
    Isli su ukinuti druge ekipe da bi kao zajebali Dinamo, a u osnovi su potjerali u sloveniju klince koji su se tu trebali razvijati. I onda takvim radom bus napravio u deset godina 5 novih "jakov fak" slucajeva....

    Idemo u smjeru HRS i HKS , koji su dosli do toga da nikog ne zanimaju, HNS sada pliva u lovi na ledjima Modrica & co, i kaj su napravili realno uhljebili bivse igrace na dobre place i trosi buraz....
  • Ali
    2.1k


    Ma nek propadaju, to je rezultat njihove sportske politike.

    Njihovo propadanje je i nase nazadovanje. Mislim nek propadnu Osijek i Hajduk , ali ak se postave temelji i sutra nam kaj znam Zrinski-Osjecko i Sibenik budu otimali bodove na gostovanju jer imaju odlicne ekipe...
    To nam treba da nasi navijaci zelenici na gostovanja, sada idu, ali za dve godine ako se Dinamo vraca sa hnl gostovanja sa prosjekom od 1:3 , vjeruj mi nece ni pola broja od danas ici... u Osijek, Rijeku.... niti ce oni dolaziti na maks ili gdje bumo vec igrali.
    Ili je mozda rjesenje da se radi neka austo-ugarska liga, nesto kao ebel u hokeju...
  • IstinaZaDinamo
    2k
    Vec sada nasi U15, U17, U19, U21 nemaju znacajnije nastupe ako se i kvalificiraju na zavrsnice a i to sve rjedjeAli

    Pa bas dok je bio biscan smo prvi put prosli grupu na u21 prvenstvu tako da ti to ne stoji, s tim da i ostali uzrasti su isli na prvenstva u borbu sa fizicki mocnijim francuzima, englezima i ostalima. A nismo nikad ni bili nesto posebno u mladjim uzrastima...

    To nam treba da nasi navijaci zelenici na gostovanja, sada idu, ali za dve godine ako se Dinamo vraca sa hnl gostovanja sa prosjekom od 1:3 , vjeruj mi nece ni pola broja od danas iciAli

    Navijaci trebaju ici na utakmice zbog svog kluba, a ne protivnika. Dinamo svima treba biti na prvom mjestu, nebitno igralo se protiv Zrinskog/Rudes ili Reala/Bayerna.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.