• Dinaminjo
    929
    Reci cu samo da ulazimo u opasnu igru sa stavom "tko nema neka ne ide"
  • NitkoBitan
    17k
    Tak su se i Osijecani busali u prsa da ce platit koliko god treba pa kukaju na vec sad pristupacne cijene ulaznica.

    Uglavnom, velikim dijelom se placa ono kaj gledas na terenu. Ulaznice su segment od kojeg se klub financira.
  • Simpatizer
    270
    view?usp=sharing

    link za screenshot ako ne radi: https://drive.google.com/file/d/1TMtJqben1rGMgRR-8IPVnLhyo8He6xtF/view?usp=sharing

    Dokaz da imam karte i za Šibenik i za Istru, a svejedno smatram da su cijene za playoff preskupe.
  • deda
    32.6k
    Nažalost trend je takav da su ulaznice globalno u svim dijelovima vrhunskog sporta postale dosta skupe. Ja osobno mislim da mi kaskamo za tim trendom što je i dobro jer također ne želim nekakav isključivi elitizam. Vjerujem da će uprava voditi računa o tome u budućnosti. Teško je u takvom svijetu dovoljno voditi računa o onima financijski osjetljivijima, ali smatram da su 4 besplatne ulaznice za članove i besplatne ulaznice za klince do 12 godina primjerene trenutku. Cijene za europska takmičenja više nikad neće biti prihvatljive za one plićeg džepa. Jednostavno je tako i navijači će se morati prilagoditi. Učlanjenjem, kupovinom godišnje, odabirom utakmica. Ne znam da li smo svijesni recimo da će nam Slaven Belupo naplaćivati 20 eura gostovanje ove godine.
  • Hnlovac
    1k
    To me baš zanima, koliko biste bili spremni izdvojiti za tekme na novom Maksimiru?

    Meni bi kao članske cijene bile ok

    HNL male
    ZD - 40e , ZG - 30e
    ID - 30e , IG -25e
    Sjever - 15-20e
    Jug - obiteljska tribina

    HNL derbiji
    ZD - 50e , ZG 40e
    ID - 40e, IG - 30e
    Sjever 20-25e

    Grupe LP
    ZD - 80e, ZG - 60e
    ID - 60e , IG - 45e
    Sjever - 30e

    Ovo računam za godinu 2030. i to bi tad bila bagatela s obzirom da će prosječna hrvatska plaća tad biti 1800-2000e
  • criticus
    2.2k


    Budući na razinu inflacije 2087. će ove cijene bit prava bagatela.
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    nisam od onih koji kukaju radi cijena jer cu svejedno otici na koju god tekmu mogu, ali realno stanje je da za ovaj stadion ne vrijedi dati toliko love dok je s druge strane sasvim realno da ce cijene biti skuplje na novom stadionu jer ce komfor i dozivljaj biti veci pa ce cijena i opravdati kvalitetu svega navedenog i nece mi biti nimalo zao dati i 100e vise za kartu na novom stadionu. Opet ponavljam, nisam jedan od onih koji ce kukati o cijenama jer cu svakako biti na tekmi i u cijeloj prici je najvazniji Dinamo.
  • NitkoBitan
    17k
    sasvim realno da ce cijene biti skuplje na novom stadionu jer ce komfor i dozivljaj biti veci pa ce cijena i opravdati kvalitetu svega navedenog i nece mi biti nimalo zao dati i 100e vise za kartu na novom stadionu.dinamozivivjecno

    Mos si mislit, tako svi govore. Prazna prica.
  • Simpatizer
    270
    Nažalost trend je takav da su ulaznice globalno u svim dijelovima vrhunskog sporta postale dosta skupededa

    Te usporedbe mi nemaju smisla.

    Gdje točno "globalno"?

    Ako misliš na Ameriku, to je tako jer oni imaju onaj anti konzumeristički hibridni sistem cijene ulaznica gdje se cijene rapidno mijenjaju temeljem vremenske prognoze, doba dana, koliko je event daleko itd.

    Mislim da ovdje nitko ne želi takav sistem

    Ako gledamo Europu, najskuplje su one najveće lige, npr Prem, La Liga itd, ali opet usporedit jedan HNL i Maksimir s tim je suludo s obzirom na to da za neke od tih stadiona 70 tisuća sjedala nije dovoljno s obzirom na potražnju (man utd). A i opet si zaštićen ako imaš godišnju ulaznicu za koju se čeka godinama.

    Njemačka je priča za sebe, njima bi se trebali približit ako mene pitaš, pogotovo zbog toga što želimo imati vojsku članova.

    Čak i ako gledamo u okviru tih velikih liga, ja ne znam ni za jedan primjer kluba kojima su cijene karata poskupile za više nego dvostruko u zadnje 2 godine. Niti jedan.

    Ako gledamo zemlje koje su nama blizu financijski, recimo srednja i istočna Europa, Balkan, ja ni tu ne vidim nekakvo opasno dizanje cijena u zadnjih nekoliko godina, niti bih rekao da je to ljudima ne znam kakav luksuz.
  • don
    5.6k
    a šta ste se svi napalili na ove kojima je skupo?

    kao što je @Neki tip rekao, sve je individualno. Nekom je skupo i ima pravo to i napisati, nama koji nije ćemo ići i tjt. Nema potrebe za histerijom.
  • Big Daddy
    1.1k
    Bit ce ionako krcato.
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    slazem se, ali realno nije mi jasno da neki pojedinci stvarno misle da ce cijene biti iste na novom stadionu a kvaliteta svega i dozivljaj same utakmice ce biti 10 puta bolji nego sto je sada. A meni nebi bilo nimalo zao dati vise kada je Dinamo u pitanju, za ostale me iskreno ne zanima.
  • Captain America
    17.6k
    To me baš zanima, koliko biste bili spremni izdvojiti za tekme na novom Maksimiru?Hnlovac

    https://vstupenky.skslovan.com/event/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-MIDTJYLLAND?imedium=timeline Slovanove cijene za playoff.

    https://en.slavia.cz/clanek.asp?id=Pre-sale-for-UCL-playoffs-starts-on-15th-August-1267 Slavijine cijene za playoff.

    https://www.redbullsalzburg.at/en/recent/ticketing/uefa-champions-league-play-off-2024-25-tickets Salzburgove cijene za playoff

    Evo cijena ulaznica klubova iz okruženja u playoffu, osim Sparte koja još nije objavila cijene. Imamo već sad najskuplju najskuplju varijantu ulaznice od svih klubova u okruženju uz najgori stadion. Priče o drastičnom poskupljenju nakon preseljenja na novi stadion imaju pokriće jedino ako ćemo taj stadion dobiti 2040. Ili ako nekim čudom nikne novi stadion u Kranjčevićevoj pa bude nenormalan pritisak za kupnju ulaznica.
  • Dr Hofmann
    833
    Na Maksimiru sam odrastao, kolika god taj stadion bila šupa, meni je prirastao srcu, ali za HNL (za sjever) meni bi maksimalna cijena bila 5€ jer jednostavno nema apsolutno nikakvog komfora. Krov, sanitarni čvorovi, sami ulaz na tribinu i sto drugih stvari. Za Ligu prvaka Max 15€, a za zapad duplo od sjevera. Sjećam se npr protiv Spartaka Moskve je za istok tada karta bila 90 kn, znači 12€. Godišnja za sjever dole u prvoj sezoni kad je Bjelica preuzeo Dinamo je bila 200 kn, tako da ne znam ni sam što je dobro. Kad se napravi pravi stadion, onda možemo ozbiljnije se pozabaviti cijenama, a do tad...
  • Simpatizer
    270
    Još uzmi u obzir da je u Pragu prosječna plaća 2228€ (podatak iz 12. mj 2023)

    Znači imaju skoro dvostruko veće plaće od nas, možda i dvostruko veće, moderne stadione, i cijene su nam tu negdje

    Ali eto globalan trend je dizanje cijena, inflacija je 100%+ od 2022, i cijena održavanja utakmica je jedno 120% skuplje nego 2022
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.