• Gringo
    72
    super, fala stari!
  • NORTE
    11.4k
    I danas se radilo kod sjevera, na kentaurima se rade neke preinake, vjerojatna ta optika.
  • Geonosis3
    41
    kaj mislite ekipa bi li se moglo složiti ovakve tribine pod istok da ne izgleda onako sablasno i otužno? Dok se ne riješi papirologija za novi Maksimir, to privremeno rješenje s montažnim tribinama bi moglo potrajati 3-4 godine.

    https://www.index.hr/magazin/clanak/zagreb-se-priprema-za-koncert-eda-sheerana-pogledajte-kako-izgleda-hipodrom/2588265.aspx
  • Mladi Starac
    150
    slažem se!
    I sam sam se pitao, pogotovo sada kada je papirologija riješena, zašto se ne ukloni istočna tribina i privremeno stavi neka montažna koja bi se onda kad krene gradnja stadiona samo razmontirala i mogla koristiti negdje drugdje?
    Istok ovakav kakav je sad "prijeti" i hitrecu pošto visi nad zapadom a uklanjanjem bi i hitrec bio sigurniji teren...
  • Crni86
    3.5k
    Zasto ista radit po maksimiru kada je plan da kroz godinu, godinu i pol se preselimo na krajncu i da maksimir ide na rusenje?

    Jos bi samim time neko zakljucio da nam ni ne treba novi stadion.
  • Geonosis3
    41
    Nisam mislio na rušenje istočne tribine. To je skupo, prekomplicirano i treba raditi elaborate, ishoditi dozvole i ostalo nego samo namontirati između terena i postojeće tribine ovu montažnu.
  • Mladi Starac
    150
    a i to što kažes...
  • ZgDLions
    395
    Ma ja sam za bilo kakve akcije.
    Da maknu stolice i ofarbaju tribinu u plavo sa velikim grbom na sredini i napišu ni potres nas neće zaustaviti, već bi bilo toplo pri srcu, tipa evo ga krenulo je.
    Može i radne akcije besplatno ako treba.
    A kad se počne max rušiti i graditi trebalo bi neku kameru na dizalicu ili kran postaviti da danonoćno imamo pogled na radove, tipa ona na trgu.
    Lajv od prvog do zadnjeg trenutka, a onda ubrzanu snimku prodavati na Dinamo usb-u.
  • vjeko1701
    8k
    Taman nam treba još veći Frankenstein od stadiona.
  • Dzoni
    616

    UEFA je protiv takvih montažnih tribina. Ako to postavimo, neće Maksimir dobiti licencu za igranje Europe
  • Mladi Starac
    150
    vidiš ovo uopce nisam znao.
    Tnx za info.
  • Infinity
    16.3k
    Maksimir s tim tribinama moze dobiti licencu, ali bi ta tribina bila iskljucena. Te tribine nisu sigurne i ne trebaju nam.

    Postoji druga vrsta montaznih tribina, a to je ovo
    senica1.jpg

    Metalna konstrukcija mora biti na betonskom temelju i mora biti pricvrscena. Dio stadiona Cluja ima takve tribine i igrali su Ligu prvaka tu, a iste se nalaze i na stadionu Rudesa.

    424.jpg


    Ne znam koliko bi kostalo, a isplativost mozemo mjeriti samo po utakmicama kada je stadion pun, a to i nije bas tako cesto. Vizualno bi bilo uzas kada gledamo kompletmu sliku stadiona, ali bi na TV-u sigurno imalo pozitivan ucinak, tj. izgledalo bi ljepse. Sto se prostora tice, tribina kao tribina stane bez problema, ali zbog pogleda sa sjevera ne bi ju mogli pokriti, a smatram da ako vec nece biti isplativa onda barem treba znaciti neki komfor, tj. krov koji ostale tribine nemaju. Jedan od pulseva je to sto bi ta tribina sutra mogla biti razmontirana i preseljena na Siget ili Rudes recimo ili bi mogla ostati na Maksimiru na nekom pomocnom terenu, jer vjerujem da bi pored novog stadiona sigurno imali i neki novi Hitrec-Kacian.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Za ovo treba građevinska dozvola. S obzirom da se radi o javnoj (gradskoj) imovini, racunaj da se mora ici jos i kroz nekoliko javnih natječaja… taman ce biti gotovo kad i Kranjčevićeva.

    Da se krenulo u to odmah nakon potresa - da, ali danas to više nema nikakvog smisla.
  • Crni86
    3.5k
    Prijelodg za razgledavanje, sada kada se postavi novi travnjak tokom razgledavanja mozda povuc onu traku (vidljiva je na svim vecim stadionima kod razgledavanja upravo kako bi se sprijecio ulazak na travnjak) tako da ljudima bude jasno da nesmiju na teren.

    Znam da vodici jasno i glasno to napomenu, ali nazalost uvijek ima posebnih koji se prave da nisu culi. Cisto neka ideja, sada kada se postavi nova trava, kako ne bi riskirali nekakvu zarazu ili nesto slicno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.