• DiddyGuela
    2k
    Ja bi volio da Mierez dođe kod nas iz jednog jedinog razloga... zelim vidjeti navijace Osijeka kako pate. Zelim da im se popisamo u facu i uzmemo im najboljeg igraca pa nek kmece do iduce sezone.

    Na stranu ono sto mislim o Mierezu koji je dobar igrac.
  • Paggini
    19.6k
    mierez je rijesena tema odlaskom u SAVeljko

    Mierez ce u dinamo mi smrdiVeljko

    Brzo si se predomislio...
  • Krezo
    44
    Mierez ne prestaje štucat vec satima koliko si ga puta spomenuo
  • Veljko
    68
    mislim na sad ovo… nekako nemogu ga zamislit u SA
  • Droljo
    8k
    Teško bi on završio kod nas zbog navijača itd (jer im je tamo ikona) osim za nekih 5-6 mil da ih smire ali ovako zaobilaznim putem na zimu zašto ne...
  • NitkoBitan
    17k
    jer im je tamo ikona)Droljo

    Ne znam oce li im vise bit ikona nakon kaj su izasle informacije o bojkotu treninga ili cega vec zbog potencijalnog transfera. Legice su lake na zvizdanju svojih igraca.
  • IvanS
    161
    Ne znam zašto se po transferu određuje da Mierez nije igrač za Dinamo?
    — IvanS

    Zato što nema drugog mjerila. Za Bakrara mjerilo nije bio transfer nego njegova statistika od 6 golova u 2.000 minuta za 11. klub istočne konferencije MLS-a, a za Miereza je transfer jer ajmo pretpostaviti da je sve istina i da odlazi u Al Jaziru Abu Dhabi za 3 milijuna eura sa 27 godina. Po svemu sudeći to znači da u Europi nije bilo ozbiljnog kluba ranga donjeg doma liga petice, gornje sredine neke osrednje lige ili nekog usporedivog s nama - Kopenhagen, Slavia Prag i slično - tko ima mogućnosti platiti 3 milijuna, a da ga je htio kupiti. A nas bi, nekom logikom stvari, koštao više nego Slaviju jer smo iz iste lige. Kako to da ga nitko ne želi osim Al Jazire Abu Dhabi i vjerojatno par sličnih klubova slične platežne moći?

    Plus, da se razumijemo, ja od početka govorim da on nije igrač za prvog napadača Dinama i to govorim od samog početka. U rotaciji definitivno ima mjesta, ali nije kvaliteta za prvu špicu.
    Bosskovitz

    Demantiraš sam sebe. Bakraru vrijednost gledaš kroz 6 golova u 2000 minuta, a kod Miereza gledaš to što će (navodno) u SA zato što ga nitko neće... ??
    A ne uzimaš u obzir da je taj Mierez prošle sezone kod nas bio najbolji strijelac. Neujednačeni kriteriji i pogledi...
    Uostalom, Mierez je u zadnjoj godini ugovora i ne vidim razlog da Dinamo i/ili bilo koji klub od ovih koje si naveo daje 3 milijuna ili više eura danas kada za 4 mjeseca može s tim igračem potpisati ugovor za 0 (doslovno nula) eura. Ostaje samo dogovoriti plaću s igračem.
    Da Mierez ima ugovor još npr. 2 ili 3 godine onda ti konstatacija i stoji, ali igrača u zadnjoj godini ugovora ne plaćaš masne cifre jer nema smisla.

    A i to dok ne potpiše za Al Jaziru ili bilo koji klub, nema smisla komentirati i spominjati brojke. Zato što ih ne znamo!
  • marcio amoroso
    36.4k
    Vratite se temi!
  • mbzg
    96
    Na portalima piše da je Tekpetey iz Ludogoreca slomio nogu, sad i mi imamo šansu da ga dovedemo na jednogodišnju rehabilitaciju. Naravno šalim se, koliko god je to ružno i nesportski on nam je baš u Bugarskoj radio ogromne probleme, u ZG nije igrao zbog žutih. U slučaju da prođe Ludogorec, za nas dobra vijest.
  • Bosskovitz
    11.7k
    A ne uzimaš u obzir da je taj Mierez prošle sezone kod nas bio najbolji strijelac.IvanS

    I? Nije li ti malo čudno da igrač koji je u zadnje četiri godine dva puta bio najbolji strijelac HNL-a odlazi u Ujedinjene Arapske Emirate? Mislim, ni ne bi trebalo biti jer titula najboljeg strijelca HNL-a nije nikakva garancija velike kvalitete: Mierez je i dalje u četvrtoplasiranom klubu HNL-a s vjerojatnošću da odlazi u Abu Dhabi, Livaja je i dalje u trećeplasiranom klubu HNL-a, Čolak se ne uspjeva izboriti za minute u Serie B, Caktaš je u drugoj turskoj ligi, Futacs je otišao u Mađarsku i tamo završio karijeru, Nestorovski se povlačio po Serie B, Benko je otišao u Kinu i onda se povlačio po Hrvatskoj, BiH i Sloveniji, Čop je otišao u Serie B ali je barem igrao u nekim ozbiljnim klubovima iz Belgije i s dna La Lige, Beqiraj otišao u Kinu pa u Bjelorusiju, Vuga i Krsto su već bili stariji i legende su HNL-a, Terkeš je otišao u Kinu, Bošnjak nešto malo u Genku pa Kina i Cipar...

    Zadnjih 20 godina jedini najbolji strijelci HNL-a koji su napravili impresivne karijere bili su Kramarić, Mandžukić i Eduardo. Ajde, donekle i Soudani, mada engleski Championship i Olympiacos nisu baš neka ogromna razina. Kaj im je zajedničko? To kaj su se dokazali na razini Dinama. Svi ostali koji su se dokazivali na razini manjih klubova nisu napravili nikakve karijere vrijedne spomena - zato što nisu bili dovoljno dobri.

    S obzirom da je tema transferi - iz istog razloga mislim da ni Bakrar ni Mierez nisu igrači koji su pojačanja za nas, a pogotovo Miereza pojačanjem ne čini titula prvog strijelca.
  • Laugreano
    2.5k
    Slazem se sa tobom sa svime, osim za Kramarica. Ali covjek dok je bio u Rijeci je bas pojeo ligu.
  • Ludovic IX
    7.2k
    Ali je osvojila naslov kad je otišao. Ali je imala mišića i ruleta npr koji su nama bili pojačanja..

    Krama nikad nije ni smio otići iz dinama. Bar ne prije isporuci 30-40 golova za nas u hnl-u
  • mbzg
    96

    To je nevjerojatno kako navijači drugih HNL klubova a i pojedini novinari koje je bolje ne imenovati sastavljaju idealne momčadi HNL.
    Mjerilo kvalitete nije igranje domaće lige, u kojoj realno ti klubovi ne osvoje niti trofej, tu i tamo im se zalomi kup. Ali po anketama i pisanjima najbolji stoperski par lige je iz tamo nekog kluba s juga, najbolji napadač lige je iz kluba preko Drave. Koliko je to glupo i nerealno uspoređivati s našim igračima koji uz trofeje koje osvajaju, igraju za reprezentacije i ono najvažnije ozbiljno sudjeluju u Europskim natjecanjima, odnosno grupama a ne kao drugi koju su u Europi samo statisti i redovito ispadaju u prvim pretkolima. Tako da se potpuno slažem s kolegom, mi smo prvaci u podcjenjivanju vlastitih igrača a slinimo za tamo nekim čunga lungama. Ako igraču iz HNL-a nije prioritet Dinamo nego takve neke egzotike hvala i doviđenja. Maksimalno se okrenuti našoj školi nogometa, to je jedino ispravno uz jači skauting pa da ti recimo takvi igrači završe kod nas dok imaju 14-15 godina te dobiju nadogradnju i pobjednički mentalitet koji Dinamo pruža.
  • IvanS
    161
    Apsolutno poštujem tvoje mišljenje o Mierezu i Bakraru. Uostalom ovo je tema za rasprave.
    No određivanje cijene igrača u ovisnosti o tome tko ga traži mi se ne sviđa. To mi je ravno medijskim naklapanjima i novinarskim špekulacijama.
    Drugo je kada klub pošalje službenu ponudu i kada se zna koliko ona iznosi. E tu se može raspravljati da li je to malo, puno, previše i sl.

    A ovo da transfer u Saudijsku Arabiju govori o tome tko je dobar igrač ili nije, tu se ne slažem.
    Jer, dao sam primjer Broza. Kod nas bi bio apsolutni pogodak i pojačanje da ga se dovede, a eto nije otišao u Barcu (bilo je kontakata) nego u SA.

    E da, za Bakrara ne znam da li bi bio pojačanje u Dinamu, ali Mierez bi po meni apsolutno imao mjesta. U manjem klubu se nazabijao golova, s boljim suigračima (čitaj Bati, Pjaca, Bruno i ekipa) bi mogao biti još bolji.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Jer, dao sam primjer Broza.IvanS

    Da ne idemo previše u offtopic, Brozović je potpuno druga rasprava. To je igrač koji se dokazao na najvišoj razini nogometa, osam godina u samom vrhu Serie A, tri medalje s repkom, i onda otišao pokupiti vrhnje u Saudijsku Arabiju s 30 godina. On nije mogao igrati na puno višoj razini od te na kojoj je bio, eventualno neki City ili Real da su ga htjeli. Mierez ima 27 godina i vrhunac karijere mu je NK Osijek iz kojeg očito želi otići, ali ako nije bilo kluba u Europi koji bi za njega ponudio tri milijuna eura i duplo veću plaću od ove u Osijeku onda je negdje problem. Sumnjam da mu je životna želja bila igrati tamo, a sigurno (ako ode) neće zarađivati ni 5% onoga kaj Broz zarađuje. Ne bih ja njih stavljao u istu rečenicu.

    ali Mierez bi po meni apsolutno imao mjesta.IvanS

    Slažem se, imao bi mjesta. To sam i napisao - po meni nije za prvog napadača, ali u rotaciji bi sigurno imao mjesta i ako ga se može dovesti za 1,5-2 milijuna eura, apsolutno bih ga doveo. Sigurno je bolji od Brodića, a vjerojatno i od Kulenovića. Ali za 4-5? Nikako.

    Slazem se sa tobom sa svime, osim za Kramarica.Laugreano

    Potpuno sam smetnuo s uma da je on od nas otišao u Rijeku. Da, to je bila naša velika greška i tu si u pravu, on ne pripada u tu skupinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions