• ZgDLions
    395
    Ma mi smo u puno boljoj situaciji nego prošle godine, puno više mira i posvećenosti nogometu, a ne iščekivanje šta će biti u gornjem domu i ložama.
    Momčad je puno stabilnija i osjeti se velika povezanost kluba i navijača, a i pojačanja su po meni prava.
    Ak to nije sve dovoljno da se ukrcamo na LP vlak, onda ne znam šta još treba.
    Nema brige, svi u napad i bit će, ajme meni nije mi dobro.
  • NORTE
    11.4k
    Izbacili su Bragu i namučili Bayer, ne smijemo ih podcijenit.
    Ako prođu Ludogorca.

    Protiv Šibenika u Maksimiru trebaju odmoriti Batigol i Petko (i ostali koji su ključni).
    Tad priliku trebaju dobiti mladi talenti i zamjene, a u slučaju potrebe uvesti najbolje.

    Sad je jasno i da Sučić sigurno ostaje barem do kraja mjeseca kad ćemo znat di smo.
    Nadam se da još pojačanja stiže, trebamo ih.
    Prije svega desno krilo što prije.
  • Veljko
    68
    desno krilo i napadaca za LP
  • marcio amoroso
    36.4k
    Nadam se da još pojačanja stiže, trebamo ih.
    Prije svega desno krilo što prije.
    NORTE

    Tko god da sada, 2 tjedna prije playoffa dođe neće startati u playoffu. Momčad koja je startala protiv Istre će iznijeti playoff. Plus Petko i Rog naravno.
  • Sixthway
    457
    Iako je Jakir rekao da se ništa neće riješiti u prvoj utakmici, ja smatram da se uz pune tribine itekako može iako kad vrtimo film unazad sve te playoff utakmice su nam kidale živce i vodile nas direktno na internu.
  • Marley
    1.6k
    ma sjeti se samo kako smo Spartu "rijesili" na Maksimiru. Tko je mogao tad i pomisliti kako ce zavrsiti. Tako da, ne racunam ja na to.
  • Neron53
    590
    Qarabag je ako nista drugo, lijepo gostovanje :)
  • scooniepenn
    3.3k

    Po imenima se cak i ne bih slozio, s obzirom da Orsic i Ivanusec po imenima bas i nisu jaci od Pjace i Roga. Kuzim sto si htio reci, ali ja bih cak rekao da niti prije par godina nismo imali takvu dubinu rostera i sirinu ekipe. Osim toga, imamo najboljeg Petkovica ikada i imamo najboljeg ofanzivnog veznog u Baturini od odlaska Olma. Jednako tako, s obzirom na RPG-a i Ogiwaru cak vidim u ovoj obrani potencijal da i prestigne obranu od prije nekoliko godina. Sjetimo se da je recimo Bjelicina obrana bila Stojanovic Teo Dilaver Leovac. Ja osobno tu obranu ne bih mijenjao za RP, stariji Teo, Mmae, Ogiwara. Sve u svemu neka se Azeri i Bugari samo nadaju, apsolutno nisu nas rang i uvjeren sam da ce to i vidjeti.
  • scooniepenn
    3.3k

    Ova ekipa Dinama u najmanju ruku ne bi izgubila od Sparte u uzvratu, a u uvjeren sam da bi ih i dobila. Po stoti put cu ponoviti da je Dinamova momcad u uzvratu nesto najgore sto sam gledao od PreBjelica ere.
    Evo za usporedbu pa svatko moze prosuditi za sebe:

    Nevistic (godina dana nebranjenja)
    Moharrami Sutalo B. Peric Ljubicic
    Misic Bulat Baturina
    Spikic Marin
    Petkovic

    Nevistic (u top formi)
    RPG Teo Mmaee Ogiwara
    Misic Sucic Baturina
    Hoxha Pjaca
    Petkovic

    Ove dvije momcadi su 2 svijeta.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Neusporedivo je to. Čak na stranu igrači, sjetite se svega kaj se tada događalo: četvrti u prvenstvu, 300 naših u zatvorima u Grčkoj, cijeli taj cirkus s AEK-om koji je emocionalno bio težak, 4 dana prije Sparte prodali Šutala, 3 dana prije doveli Jakirovića, između domaće i uzvrata prodali Livakovića i Ivanušeca...

    Raspad sustava je bio, a opet smo na knap ispali.
  • Ludovic IX
    7.2k
    Mi iduće godine gubimo onih 17 bodova u koeficijentu. Da ne tražim, ove gubimo oko 8-9, to je 25-26 bodova koje mi moramo natuci u dvije sezone da ostanemo na ovim pozicijama. Ove godine je sam ulaz u LP 6 bodova i sa 2-3 pobjede +2-3 remija, a to bi vjerojatno značilo i play off, bili bi na dobrom putu da iduće sezone opet igramo PO ili direktno u LP. Sakhtar gubi 22 boda ove godine.
  • Eduardo
    19.9k
    između domaće i uzvrata prodali Livakovića i Ivanušeca...Bosskovitz

    Livaković je isto otišao prije Sparte. AEK mu je bio zadnja tekma.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Qarabag je ako nista drugo, lijepo gostovanje :)Neron53

    Mozes ovu pricu malo prosiriti ak nije problem? Moze i u temi Hedonisticki kutak ili Ajd na pivicu :smile:
  • NVKOD
    1.3k
    Kombinirajući Transfermarkt i službene stranice kluba, sastavio sam popis igrača koji su pod ugovorom i lista ispada poprilično velika.
    Napomena: vjerojatno postoji još igrača koji su na raznoraznim posudbama, no tako daleko u analizu nisam išao jer je jako teško popratiti sve igrače osim ako ne radiš u klubu (prema kolegi @sanjinlego, 55 igrača je na platnom spisku).

    Pozicije sam uzeo kako je napisano na TM-u, iako znam da Špikić igra na desnom krilu, Stojković je više utakmica ipak odigrao kao ofenzivni vezni nego kao lijevo krilo itd.

    VRATARI: Ivan Nevistić, Ivan Filipović, Danijel Zagorac, Faris Krkalić, Antonio Rajić
    SREDIŠNJI BRANIČI: Mauro Perković, Raúl Torrente, Maxime Bernauer, Dino Perić, Samy Mmaee, Kévin Théophile-Catherine, Dominik Braun, Matija Ruškovački, Leon Jakirović
    LIJEVI BOČNI: Petar Bočkaj, Takuya Ogiwara, Daniel Štefulj
    DESNI BOČNI: Ronaël Pierre-Gabriel, Stefan Ristovski, Sadegh Moharrami, Noa Mikić
    DEFENZIVNI VEZNI: Petar Sučić, Josip Mišić, Arijan Ademi, Branko Pavić
    SREDIŠNJI VEZNI: Marko Rog
    OFENZIVNI VEZNI: Martin Baturina, Lukas Kačavenda, Luka Vrbančić, Marko Brkljača
    LIJEVA KRILA: Marko Pjaca, Dario Špikić, Arbër Hoxha, Luka Stojković
    NAPADAČI: Bruno Petković, Sandro Kulenović, Deni Jurić

    VRATARI: 5 igrača
    SREDIŠNJI BRANIČI: 9 igrača
    LIJEVI BOČNI: 3 igrača
    DESNI BOČNI: 4 igrača
    DEFENZIVNI VEZNI: 4 igrača
    SREDIŠNJI VEZNI: 1 igrač
    OFENZIVNI VEZNI: 4 igrača
    LIJEVA KRILA: 4 igrača
    NAPADAČI: 3 igrača
    Ukupno: 37 igrača

    Izuzetno je važno riješiti se balasta jer imati 55 igrača na platnom spisku je previše za klub poput Dinama. Treba uzeti u obzir da se u 2023. potrošilo skoro pa 21 milijun eura na plaće igrače što je trećina godišnjeg budžeta. Naravno, nitko ne kaže da treba svima spustiti plaće i raskinuti ugovore polovici igrača, no bitno je riješiti se onih koji slabo ili ničime pridonose rezultatima kluba, a dobivaju veliku plaću.

    IGRAČI NA POSUDBAMA ILI KOJI SU OTIŠLI (vjerojatno nepotpuna lista):
    1. Fran Brodić -> Újpest FC (transfer)
    2. Marko Soldo -> NK Osijek (transfer)
    3. Marko Bulat -> Standard Liège (posudba)
    4. Nikola Čavlina -> NK Osijek (posudba)
    5. Boško Šutalo -> Standard Liège (slobodan transfer)
    6. Gabriel Rukavina -> HNK Rijeka (slobodan transfer)
    7. Ivan Šaranić -> Al-Bataeh CSC (slobodan transfer)
    8. Jakov-Anton Vasilj -> HNK Šibenik (slobodan transfer)
    9. Jakov Gurlica -> HNK Gorica (slobodan transfer)
    10. Marko Tolić -> Slovan Bratislava (nepoznato)
    11. Moreno Živković -> NK Lokomotiva (posudba)
    12. Vito Čaić -> HNK Gorica (posudba)
    13. Fran Topić -> HSK Zrinjski Mostar (nepoznato)
    14. Filip Brekalo -> AC Reggiana 1919 (nepoznato)
    15. Luka Lukanić -> Jong Genk (nepoznato)
    16. Marko Rog -> Cagliari Calcio (kraj posudbe, 1. siječnja 2025.)
    17. Takuya Ogiwara -> Urawa Red Diamonds (kraj posudbe, 20. siječnja 2025.)
    18. Mahir Emreli -> Bez kluba
    19. Josip Drmić -> Bez kluba
    20. Toni Majić -> HNK Gorica (posudba)
    21. Ante Sušak -> HNK Gorica (posudba)

    Krenulo je izuzetno dobro: rješavanje Drmićevog ugovora, raskidanje ugovora igračima koji "gutaju" proračun poput Šutala, rješavanje neperspektivnih igrača poput Topića, no može još bolje. Imati toliko igrača pod ugovorom gdje svi očekuju igranje u klubu škodi i Dinamu i samim igračima jer:
    1. nemoguće da svi dobiju priliku, čak i da osiguramo prvenstvo 10 kola prije kraja (to se pogotovo odnosi na juniore) -> odabrati nekoliko talentiranih klinaca koje ćeš razvijati (Mikić, Pavić i sl.), a ostale na posudbe ili transferi s mogućim prvokupom ili % od budućeg transfera
    2. dobivanje velikih ugovora na temelju odigrane jedne utakmice pa makar to bila 1' je apsurdno (slučaj Brkljača)
    3. svaki igrač treba igrati u kontinuitetu kako bi pokazao što može i što ne može, a to ne može ostvariti ako je roster prevelik
    4. širina kluba je izuzetno bitna za borbu na tri fronta, no ako imaš 37 igrača na popisu, nema teorije da će svi igrati pa na kraju imaš nezadovoljne igrače na velikim plaćama (čak i uz ozljede i kartone, tko kaže da će svi stoperi odigrati barem jednu utakmicu u ligi, kupu ili Europi)

    Sami pogled na trenutni roster upućuje na moguće uštede kao što su: Jurić, Krkalić, Brkljača, Bočkaj, Štefulj, Moharrami, dok su mi Braun i Ruškovački mi totalna nepoznanica. Kako bismo rekli: manje je više.
    Gomilanjem igrača se zapravo radi kontraefekt jer onda dobivamo kvantitetu, a ne kvalitetu. Znam da nismo mi poput Reala, Citya i ostalih velikih klubova koji ne moraju prodavati igrače kako bi preživjeli godinu, ali zar nije lakše postaviti igrače u prodajni izlog ako više igraju (što bismo dobili s manjim kadrom), a ne ako dobivaju mrvice?
  • Brusa
    1.5k
    Sami pogled na trenutni roster upućuje na moguće uštede kao što su: Jurić, Krkalić, Brkljača, Bočkaj, Štefulj, Moharrami, dok su mi Braun i Ruškovački mi totalna nepoznanica. Kako bismo rekli: manje je više.NVKOD

    Svaka čast na trudu, kao prvo.
    Ali, ovi tu navedeni, ne možeš na njima uštediti, Jurić ima plaću 400k ,ako se dobro sjećam, a odigrao je valjda 10 min prošle godine. Što ćeš s njim, nitko ga neće kupiti, nitko neće preuzeti njegovu plaću, a on neće sigurno ići na manje negdje. Lova sjeda , a njega boli tuki...Brkljača slična stvar,ima 200k plaću, a odigrao je za Dinamo 1 utakmicu...Bočkaj i Moha su ozlijeđeni. A kome samo raskineš ugovor, moraš mu sve do kraja ugovora isplatiti, do zadnjeg centa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.