• Dudu9
    812
    Pa ako opet mi budemo iza Šahtar opet smo u playoff LP, jedino ako Rangers i Šahtar osvoje prvenstva i ispred su, tad ništa ne preskačemo
  • Orc123
    7.8k
    Onda kaj nije bolje sad uci u LP i pobrat novce, napravit momcad za par sezona pa onda sljedece godine ako treba i proc kvalifikacije i nabiti koeficjent sa jacom ekipom nego sto je sad realno!?
  • pencilneck
    657
    Pa ako opet mi budemo iza Šahtar opet smo u playoff LP, jedino ako Rangers i Šahtar osvoje prvenstva i ispred su tad ništa ne preskačemoDudu9

    Ne. Mi smo ove godine upali u playoff LP zato što se Šahtarovim pomicanjem u grupnu fazu oslobodilo njegovo mjesto u playoffu. Da je Ukrajina bila na poziciji po kojoj njihov prvak kreće od 2. pretkola, umjesto od playoffa, mi bi ostali u 2. pretkolu budući da se ne bi stvorila rupa u playoff rundi. A to je upravo situacija koja će se dogoditi iduće godine ako Šahtar ostane ispred nas i bude najbolje rangirani klub u kvalifikacijama za LP.
  • Dudu9
    812
    Ako se ne varam samim ulaskom u LP dobija se 4 boda?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Sve je to relativno, nema neke savršene formule. U novom formatu Lige prvaka i Europa lige je teško prognozirati koliko zapravo gubimo na koeficijentu igranjem LP jer nam se bodovi upisuju samim plasmanom, a imamo više prilika za više utakmica s protivnicima s kojima se da igrati.

    Gledam baš projekcije potova, da zanemarimo prvi, preostalih šest protivnika da nam bude nešto u stilu Club Brugge - Šahtar - Celtic - Bodo - Sparta - Sturm, to je vrhunska prilika da skupimo ne samo bodove nego i ozbiljnu lovu, plus borimo se s nekim izravnim konkurentima za koeficijent. Dobro, to je nerealno dobar ždrijeb, ali osim ako nas baš potpuno napusti sreća imat ćemo vjerojatno barem 2-3 utakmice s klubovima protiv kojih objektivno možemo do pobjede, a nije nam strano ni da pobjeđujemo one za koje objektivno nitko nije očekivao.

    Nekako mi se čini da nam novi sustav natjecanja ide na ruku ako smo u LP, ali nam odmaže u EL jer nas je tamo do sada štitio od najjačih s kojima smo dijelili pot, a u LP nas je "štitio" od onih koji su nam al pari; dok nas sad više ne štiti. Vidjet ćemo, trebat će nas malo sreća pomaziti kao i sa svakim ždrijebom, ali optimističan sam.
  • Bosskovitz
    11.7k


    To je bilo neminovno. Ne samo to kaj su osim Zvijezde svi uglavnom nogometni bezveznjaci, nego još imaju i 5 klubova u Europi i onda se taj loš rezultat dijeli na više klubova.

    Iako se ne možemo baš pohvaliti nekim rezultatima, mislim da smo mi u boljoj situaciji jer poslije Dinama imamo tri podjednako kvalitetna, stabilna kluba koji pomalo rastu na relativno zdravim temeljima, dok je kod njih poslije Zvezde jedino Bačka Topola neki (slabiji, rekao bih) pandan našem Osijeku, a sve ostalo je raspad sistema.

    Nek nas malo sreća pomazi i mi ćemo krenuti napredovati sljedećih par sezona, ali kad dohvatimo peti klub u Europi opet ćemo malo pasti jer će to biti neki od klubova koji neće moći puno pokazati u Europi.
  • vjeko1701
    7.9k
    Moja je nada da bi u slučaju ostvarenja 5. kluba u europi možda netko od ispod malo potegnuo. Mislim vidi novce kojim barata Istra, znatno više od ostatka klubova ispod pva 4. Varaždin (u bivšoj iteraciji) nikad nije podbacio u europi a bome ni Slaven kaj god neki mislili o njima.

    Al bez neke konstante 2 ili 3 kluba u grupama iz sezone u sezonu, neka briga koji bi bio 5. je daleka.
  • vjeko1701
    7.9k
    Pusti da sanjamo :D

    e5325c4c-4159-4556-801b-6dfdc7a2571d_text.gif
  • Nomad
    47
    Još pamtim trijumf Varteksa u Londonu
  • blue heart 72
    1.7k
    ne sjecam se bas protiv koga su igrali u LONDONU :wink:
  • Nomad
    47
    Moj bed, Birmingham :zip: Taman se vratio iz Londona pa mi ostao na vrhu jezika
  • scooniepenn
    3.3k

    Da je Djelac pozivio Varteks bi siguran sam bio ozbiljna konstanta ne samo u vrhu hrvatskog nogometa, vec i u europskom nogometu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.