• Dudu9
    544
    Pa ako opet mi budemo iza Šahtar opet smo u playoff LP, jedino ako Rangers i Šahtar osvoje prvenstva i ispred su, tad ništa ne preskačemo
  • Orc123
    5.7k
    Onda kaj nije bolje sad uci u LP i pobrat novce, napravit momcad za par sezona pa onda sljedece godine ako treba i proc kvalifikacije i nabiti koeficjent sa jacom ekipom nego sto je sad realno!?
  • pencilneck
    655
    Pa ako opet mi budemo iza Šahtar opet smo u playoff LP, jedino ako Rangers i Šahtar osvoje prvenstva i ispred su tad ništa ne preskačemoDudu9

    Ne. Mi smo ove godine upali u playoff LP zato što se Šahtarovim pomicanjem u grupnu fazu oslobodilo njegovo mjesto u playoffu. Da je Ukrajina bila na poziciji po kojoj njihov prvak kreće od 2. pretkola, umjesto od playoffa, mi bi ostali u 2. pretkolu budući da se ne bi stvorila rupa u playoff rundi. A to je upravo situacija koja će se dogoditi iduće godine ako Šahtar ostane ispred nas i bude najbolje rangirani klub u kvalifikacijama za LP.
  • Dudu9
    544
    Ako se ne varam samim ulaskom u LP dobija se 4 boda?
  • Bosskovitz
    8.2k
    Sve je to relativno, nema neke savršene formule. U novom formatu Lige prvaka i Europa lige je teško prognozirati koliko zapravo gubimo na koeficijentu igranjem LP jer nam se bodovi upisuju samim plasmanom, a imamo više prilika za više utakmica s protivnicima s kojima se da igrati.

    Gledam baš projekcije potova, da zanemarimo prvi, preostalih šest protivnika da nam bude nešto u stilu Club Brugge - Šahtar - Celtic - Bodo - Sparta - Sturm, to je vrhunska prilika da skupimo ne samo bodove nego i ozbiljnu lovu, plus borimo se s nekim izravnim konkurentima za koeficijent. Dobro, to je nerealno dobar ždrijeb, ali osim ako nas baš potpuno napusti sreća imat ćemo vjerojatno barem 2-3 utakmice s klubovima protiv kojih objektivno možemo do pobjede, a nije nam strano ni da pobjeđujemo one za koje objektivno nitko nije očekivao.

    Nekako mi se čini da nam novi sustav natjecanja ide na ruku ako smo u LP, ali nam odmaže u EL jer nas je tamo do sada štitio od najjačih s kojima smo dijelili pot, a u LP nas je "štitio" od onih koji su nam al pari; dok nas sad više ne štiti. Vidjet ćemo, trebat će nas malo sreća pomaziti kao i sa svakim ždrijebom, ali optimističan sam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.