• Mali Zeus
    12.7k
    ↪Mr Anderson Ne znam jesi li ikad ispratio njihov podcast, jedan kaže da bez sudačkih poguranaca koje imaju Dinamo i Hajduk bi Osijek bio MINIMALNO na -3,4 boda prošle sezone od prvog.Keyser Soze

    Znači, svejedno ne bi bili prvi?
  • mali M
    5.1k
    ma doslovni svi koji žele preskakati stepenice i potrebno im je da sve bude savršeno posloženo za njih, od svemira, sudaca, prodavača koštica ni ne zaslužuju da igraju ovu igru! Kolko je snažnije kad mi osvajamo prvenstva i dalje nakon svih medijskih, sudačkih i HNS-ovskih podilaženja južnim susedima! To mi dođe ko kada misle da bi se oni plasirali u LP da su prvi.. a koeficjent 0,27.. kakvi klaunovi svi skupa. Neznam od kada je svima postalo lakše kmečati nego zasukati rukave!?
  • Mr Anderson
    7.9k
    Ne znam jesi li ikad ispratio njihov podcast, jedan kaže da bez sudačkih poguranaca koje imaju Dinamo i Hajduk bi Osijek bio MINIMALNO na -3,4 boda prošle sezone od prvog.Keyser Soze

    Rijetko gledam podcaste, njihov nisam nikad. Bio sam par puta na njihovom bijelo-plavom forumu. Da njih ima četvrtinu koliko ima tovara, kmečimetar bi se razletio. Toliko su nerealni i zlobni da je to prestrašno, valjda kompleks malog kluba. Pogotovo su si dali maha prve sezone kad je Bjelica bio jer su umislili da mogu biti prvaci. Svaku našu utakmicu su secirali do običnog auta. Ako nebi baš ništa našli za suđenje onda je zaključak bio kako nam drugi puštaju, a protiv njih idu sto na sat.
  • Zagi
    7.6k
    Identično je i na podcastu.
    Depresija i kmečanje na suce, nisi ništa propustio.
  • Paggini
    19.7k
    Ono što je najlakše za vidjeti je između kulture navijača velikog, europskog kluba i kulture navijača osrednjeg, da ne kažem provincijskog kluba.

    Naša veličina se očituje u povijesti od 113 godine, povijesnim naslovima prvaka, osvajanju europskog natjecanja, odgajanju najvećih hrvatskih nogometaša, stvaranjem renomea ozbiljne europske momčadi, uspješne borbe navijača za klub koji su uvijek bili tu.

    Njihova "veličina" se očituje u tome da su im ušle ogromne pare i da su dobili stadion.

    Mi razumijemo proces, razvoj, kreiranje uspjeha. Oni ne razumiju taj proces, nego misle da je on bogomdan. A frustracija raste jer kako je moguće da mi koji imamo toliko puno novaca i novi stadion smo jedva četvrti??? Pa sigurno je to "mordor", "međugorje", "suci".

    Preslikali su mentalitet tovara i lagano kreću u još snažniju radikalizaciju istog.

    A to uvijek završi uvijek isto...
  • Bosskovitz
    11.7k
    Naša veličina se očituje u povijesti od 123 godinePaggini

    *113 :)
  • Tom Hanks
    3k
    Ko najavljuje i gdje to?
  • Paggini
    19.7k


    Hvala mili, pobjegao prst, dobro da nisu tovari vidjeli pa bi imali još jedan "dokaz" o stvaranju "mitologije glupih purgera"
  • DrawTube
    4.7k
    Odrasli ljudi koji se ponašaju kao mala djeca. Za onu trojicu s podcasta i za njihov forum nemam drukčije objašnjenje nego da su nesretni i naživcirani u životu pa se idu ispuhati na tekme
  • Zagi
    7.6k
    Da ne velim koliko su takve akcije maloumne.
    Ti si sam kreiraš vrtlog nezadovoljstva na samom početku sezone.
    Uloga profesionalne žrtve.
  • Mr Anderson
    7.9k
    Učili su od najboljih u tome.
  • Zagi
    7.6k
    Ali daj zamisli živjeti u tom stanju uma da si konstantno u opresiji nekakavog sistema.
    Još te komarci bodu non stop....
  • Hnlovac
    1k
    To je taj luzerski konjusarski mentalitet

    Ne bi me cudilo da im je draža Budimpesta od Zagreba, a i Begeš
  • db-izbjeglica
    15.3k
    mene zanima što oni očekuju?
    da će se suci promjeniti u mjesec-dva između dvije sezone?

    ono, hrvatska ima "populaciju" od 42 000 sudaca pa će izabrati nove iz tog bazena. :lol:

    u hrvatskoj valjda postoji 15 ljudi koji zadovoljavaju norme za suđenje prve lige.
    kakvi su - takvi su, drugih nema. koliko pojedini ljudi, uključujući te sa podcasta, seru po suđenju, mogli su proći testove, stesati se, zadovoljiti norme i postati prvoligaški suci, pokazati svima kako se to radi i biti na popisu sudaca za sljedeće SP.
  • mokoxax468
    698
    https://www.index.hr/sport/clanak/bertrand-layec-uvodi-revoluciju-u-hrvatsko-sudjenje-evo-sto-ce-sve-biti-novo-u-shnlu/2586664.aspx?index_ref=naslovnica_sport_ostalo_d_0

    Sudačka organizacija uvela je tri važne novosti uoči nove sezone, a prenosimo ih u cijelosti sa službene stranice HNS-a:

    1. Sastanak sudaca i trenera prije i nakon utakmice

    Kako je dogovoreno na ljetnom seminaru sudaca, glavni treneri obje momčadi imat će mogućnost sastati se sa sudačkom ekipom 75 minuta prije početka utakmice. Taj susret bit će dobra prilika za razgovor o određenim temama. Također, sudac će biti dostupan 20 minuta nakon utakmice (to vrijeme treba biti poštovano) treneru koji želi obrazloženje za određene odluke donesene tijekom utakmice. Ovi susreti moraju proći u atmosferi poštovanja.

    2. Stalna komunikacija preko službene web stranice HNS-a i HNL-a

    Nakon svakog kola sudački odjel objasnit će neke od ključnih sudačkih odluka te situacije iz Pravila nogometne igre iz odigranih utakmica objavom na web stranicama Hrvatskog nogometnog saveza i Hrvatske nogometne lige. U pravilu, takva priopćenja bit će objavljena tijekom ponedjeljka nakon odigranog kola.

    3. Suradnja kapetana i suca

    Suci će biti otvoreni za dijalog s kapetanom momčadi kako bi poboljšali fair-play i imidž igre, nakon što je takav koncept uspješno uveden tijekom UEFA Eura 2024. Sudac će kapetanima dati obrazloženje ključnih odluka tijekom utakmice. U tim trenutcima isključivo kapetan može razgovarati sa sucem, pritom ga poštivajući.

    Kapetan preuzima odgovornost za svoje suigrače, koji trebaju poštivati suca, zadržati udaljenost te ne okruživati suca. Suigrači koji ignoriraju ulogu kapetana i/ili prilaze sucu s bilo kojim znakom nepoštivanja bit će sankcionirani.

    Kada je kapetan momčadi vratar, on treba imenovati jednog igrača u polju koji će predstavljati ekipu u kontaktu sa sucem kada vratar nije blizu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.