• Nino Bule
    13.4k


    Uvedeno je pravilo koje je to onemogucilo, ako si igrao za drugu momcad vise od 3 utakmice nisi smio nastupat za prvu, tako da to nije razlog ukidanja drugih ekipa
  • Jurki
    11.7k
    u redu ako trenutno nama to financije ne dozvoljavaju nebumo isli to realizirati..
    ali ja nebi nikako zatvorio tu mogucnost da se za stol sjedne za 6 mjeseci, godinu dana.
    I to se slazem treba preuzeti kompletnu kontrolu nad tom filijalom.. od nasih trenera, kondicijskih, fizija i sveg ostalog.
  • Maki85
    50
    Jedna stvar koja me muči u ovoj novoj politici transfera koja je počela sa Šimićem, a nastavlja se i sad (nadam se da neće biti shvaćeno kao vrćenje u krug jedne te iste stvari).
    Ističe se da je nužno smanjiti ovisnost o varijabilnim prihodima i koncentrirati se na fiksne, po meni to znači nužno snižavanje kvalitete ekipe, nemojmo zaboraviti da u HNL-u postoji klub kojem nikad nećemo moći parirati u fiksnim prihodima, znači li to da nakon nekog vremena pristajemo na drugo mjesto? Za ono prije se kaže da je bila kocka i pokazuje na Leeds United kao primjer kako to ne treba raditi i što se može dogoditi, ali Dinamo, pobogu, treba samo biti prvi u HNL-u u kojem si konkurencija većinom sama puca u nogu. Hajduk luta od dovođenja polovnih Grka, sumnjivih Afrikanaca, a sad su prešli na veterane, nitko nema muda stati pred te divljake i reći sad ćemo raditi kako treba, ali minimalno 5 godina nema borbe za naslov, Rijeka uvijek sve rasproda, a Osijek je tek sad počeo ispravno, trebat će vremena da se rezultati pokažu i pitanje što će se između dogoditi. Dakle, ni blizu Leedsu koji je trebao izboriti CL u konkurenciji Premier lige. Dinamu nakon prvog mjesta koeficijent (godinama teško građeni) sam odradi 80% posla i ne vidim kako je kocka očekivati da se 2/3 sezona igra EL, a 1/3 LP, nikakvog favorita ne treba izbaciti za to. Konferencija bi trebala biti rijekta iznimka koja opet pruža mogućnost skupljanja bodova i izravnog ulaska u LP odmah sljedeće sezone. Nagrade i izlog igrača od navedenog po meni su varijabilni prihodi samo u teoriji, u praksi su vrlo fiksni. Imam osjećaj da su Šimić, Marić i možda još neki završili neke tečajeve na privatnim ekonomijicama pa sad hoće sve "po školski", zato takav strah i koncentracija na fiksne prihode kao cilj. Po meni - pogrešno, živi bili pa vidjeli.
  • vjeko1701
    8k
    To je jasno. Al nije druga momcad kostala otprilike 2M eura po sezoni? Tolko bi kostala i sada ako ne i vise. Ti novci preusmjereni u neki slo klub iz donjeg dijela tablice + dinamovi treneri, sustav, razvoj i dovodenje ne samo nasih vec i njihovih talenata... Ima tu argumenata koji im se mogu predstaviti. U mom iskustvu, na Dinamo se u Sloveniji gleda s puno respekta i tamo definitivno imamo ime i reputaciju koju bi trebali moci kapitalizirati.

    Meni je jasno da je to kompleksna stvar za postaviti, upravljati i u svemu osigurati svoj ulog zato mi nije hica da se odradi odmah sada...al mislim da mora biti strateski cilj u naredne dvije godine. Dotle se mozemo krpati kombinacijama u 1. i 2. HNL.
  • Jurki
    11.7k
    Ističe se da je nužno smanjiti ovisnost o varijabilnim prihodima i koncentrirati se na fiksne, po meni to znači nužno snižavanje kvalitete ekipeMaki85

    Zakaj bi promjena strukture prihoda znacila smanjenje kvalitete ekipe?
    Promjena strukture prihoda znaci da ce se gledati da se vise zaradi od marketinga, sponzora, mercha itd. I da nam proracun u nesto manjoj mjeri ovisi o uefi i transferima.
    Proracun se sigurno ne smanjival namjerno ispod 50 milja eura.
    Di je bilo i kad spomenuto smanjenje rashoda na racun i kvalitetu prve ekipe?
    Imas na youtubeu intervju Marica koji su planovi.. smanjenje balasta.. i po zaslugama povecanje placa glavnim igracima?
  • Omake
    2.5k


    Slažem se potpuno. Ali percepcija u medijima je da je Boto mag svog posla, zna sve i svakoga itd itd. Percepcija Marica je da se uči na Dinamu. Određeni mediji to pogotovo potenciraju. A Maric je uradio puno bolji prijelazni zasad. Višestruko bolji.
  • Maki85
    50
    Zato što su rezultati Dinama u posljednje vrijeme debelo overachievanje ako staviš na papir veličinu marketa (države), atraktivnost lige (TV prava), prihod od ulaznica. Po tim parametrima, Dinamo nikad ne bi smio tamburati klubove iz Turske, Rusije, čak ni Poljske, a od 2018. je to uredno radio.
  • Papastrumf
    12.2k
    nemojmo zaboraviti da u HNL-u postoji klub kojem nikad nećemo moći parirati u fiksnim prihodimaMaki85

    Je li? Koliko su to fiksni prihodi tog kluba, a koliko nasi? Koliki potencijal za daljnji rast ima taj klub, a koliki je naš potencijal?

    I kakve tocno veze ima zelja za povecanjem fiksnih prihoda (sto je sasvim normalno) s kvalitetom momcadi?
  • sebenico
    552


    Tvoji argumetni su na razini predškolca. Kad bi ti odgovarao na sve tvoje zablude kako je Marić divan i krasan sportski direktor, trebalo mi bi cijelo popodne pa ću radije preskočiti.
  • Daliban
    1.6k
    Fiksni prihodi u našem kontekstu također nisu baš fiksni. U konačnici ovise o sportskom uspjehu i hajpu.
  • vjeko1701
    8k
    Sponzori, odnos sa navijacima i marketing su zadnjih 20 godina bili daleko najslabiji aspekti upravljanja klubom. Koliko je je to sve + tv prava donosilo? Manje od petine proracuna? Uz to, Dinamo je na profesionalnom ugovoru imao preko 50 igraca? Na provizije i izvlacenje para se trosilo oko 10M eura.

    Ja ne vidim zasto bi boljim marketingom, jacim sponzorima, smanjenjem broja profesionalnih ugovora koji ne odigraju ni minute u Dinamu i dovodenjem menadzerskih provizija u razumnije okvire ispastala kvaliteta prve momcadi i novci ulozeni u istu.

    Po meni je novim ljudima jako falilo takticnosti u prvim nastupima za javnost. Nisu pazili kako predstave neke ciljeve a novinari su samo cdkali stvoriti raznorazne narative.

    Smanjenje novca za prvu momcad mora biti zadnja stvar kada vec gori pod nogama i nema druge opcije. Smanjenje proracuna za place ne mora nuzno znaciti da prvih 25 igraca u seniorskoj ekipi imaju ista manje ugovore, posebno 5-6 glavnih nositelja. Al da 28. igrac Dinama ima placu od 350-400k ili da klincu od 18 godina placa skoci na 300k nakon prve seniorske minute, e to se moze izbjeci.
  • scooniepenn
    3.3k

    Mentalitet da se Galatasaray tesko moze proci je za mene gubitnicki. Turci su vec godinama bacali vagone novaca pa je ta ista Galata bila lani iza Kopenhagena u skupini ako nesto nisam propustio. Da su ovako razmisljali Danci sigurno ne bi prosli u knockout fazu. Zasigurno su najtezi moguci protivnik, ali ni po cemu nisu bolji od jednog Shakhtara s kojim smo neki dan odmjerili snage. Ukrajinci su puno motoricnija, organiziranija i balansiranija ekipa, bez obzira na imena. Samim time, razmisljati u startu da ako njih izvucemo pisi kuci propalo pa sto cemo se pojacavati je glupost.
  • sebenico
    552


    Dinamo nema nikakve šanse protiv Galate, ali su šanse 20% da ćemo ih izvući. Uvjeren sam da ćemo imati sreće u ždrijebu i da idemo na Slovan ili APOEL.
  • vjeko1701
    8k
    Meni bas nekako zvoni Slovan da ce biti.
  • Olmic
    3.6k
    slovan nece celje proci
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions