• Bosskovitz
    11.7k


    Jasno, ali to se može riješiti kvalitetnijom regulativom. Naprosto je suludo da je jedan od najkvalitetnijih projekata u sferi razvoja mladih igrača, onaj koji im pomaže u najtežem dijelu njihovih karijera - prelasku iz igranja s vršnjacima u seniorski nogomet - žrtva loše regulacije i toga kaj Dubrava ili Solin misle da su zakinuti.

    Možda se ne može to napraviti, možda je otpor zaista prevelik, možda je HNS jednostavno prelijen i zaboli ih za to. Ali ajmo onda to istjerati, a ne da neki talenti već godinama propadaju jer 5 ljudi nije moglo sjesti na dvosati brainstorm i bolje napisati neki pravilnik.
  • Dzgšb
    812
    Pojedini članovi ovog foruma malo previše pljuju po Mariću bespotrebno a tek nije ni polovina prijelaznog roka , uglavnom sad zasad radi odličan posao s obzirom da je tek došao , jel bolje da racionalno trosimo novčeke , i da idemo na sigurno nego da trošimo kao u vrijeme glave kad su nabili 65 milijuna proračuna i vodili klub u propast svojim ludim potezima ,jeli mozda bolje sačekati ždrijeb i vidjeti dal' se isplati ući u rizik ,jer zapadne li nas Galatasaray teško ga možemo proći Turci su lani pobjedjivali velikane a sad su se još pojačali brutalni su ,pa bolje onda smanjit ulog ovako ako nas bilo tko drugi zapadne s kim možemo igrati , Marić i ekipa mogu stisnut gas i ići na lp ,a ovako ako idemo u Europa ligu imamo 14-15 milijuna nedovoljnih za pokriti budžet,mislim da nemamo razloga za paniku ,dok imamo čistu i poštenu upravu, koja ne troši Dinamove novce kao nekadašnja uprava.
  • sebenico
    552


    Nije se riješio ''kamiona groznih ugovora'', nego doslovno jednog lošeg ugovora Boška Šutala, Uz to, ime još hrpetina groznih ugovora (Emreli, Bočkaj, Jurić, Moharami, Štefulj...) koje nije još riješio.
    Torrente nije nikakvav mladi reprezentativac Španjolske (ima odigrane 22 minute za u21 repku) i dvije teške ozljede koljena.
    Pjacu (koji je želio doći u Dinamo) i Čavlinu (koji je imao buy back opciju) bi i moja pokojna baka dovela. Za Kačavendu se još ne zna koji je iznos, ali ga je zajedno sa Šimićem doveo ozljeđenog prošlo ljeto.
    Filijalu kao glavni cilj nije riješio.
    Desno krilo i LIJEVI BEK nedostaje.
    Jedino što je ok uradio je doveo Mmae-a...
  • San Lorenzo
    15.4k

    Kakav je stav drugih klubova po tom pitanju?
    Ako kod njih ima volje, onda trebamo izaći skupa sa Rijekom, hajdukom, Osijekom i ostalim zainteresiranim pred hns i probati nešto mijenjati.
  • Izet Hajrović
    2k
    Hajduk sigurno nije zainteresiran jer su i ugasili B momčad zbog troškova, Mišković isto neće potrošiti 1 do 2 mil. više zbog B momčadi tako da ostajemo mi i eventualno Osijek, možda Boto ima nešto zrno soli u glavi.
  • Haza
    4.1k
    Koliko sam upućen, Hajduku je druga momčad bila jako skupa za održavanje, i oni bi je sami ukinuli, da je nije HNS. Osim Dinama, niti jedan klub nije htio imati B ekipu. Istina je da se zamjeralo Dinamu da je u jeku borbe za ulazak u prvu ligu znao s nekim ekipama igrati u full jakoj postavi, pa par tjedana kasnije s kadetima i juniorima (jednostavno se tako posložilo), i sve to je smetalo mnogim prvoligašima, mislim da je čak Varaždin gunđao da je zakinut, još one sezone kad su se borili za ulazak u prvu ligu.
    Po meni, Dinamu je jeftinija priča razviti partnerski odnos s nekim zagrebačkim drugoligašem, s kojim će dogovoriti suradnju, poslati im trenera, platiti dio opreme, urediti svlačionice, da svatko ima koristi i tu razvijati najveće talente, uz mehanizam dvojne registracije. Za to još nije kasno. Filijala, obzirom na ovu veliku čistku, upitno koliko nam i treba, jer ovim tempom bi stvarno mogli očistiti svlačionicu, a po meni, nije loša opcija ni posuditi Gorici (Gurlica) ili Lokomotivi (Moreno) par igrača šta ostanu, i s te strane HNL je ipak viša razina od Slovenije.
    Hajduk ima filijalu Radomlje, bogme se nisi usrećili...
    Bitno je samo za ovu sezonu odabrati barem partner klub u drugoj HNL, jer to bi bila dobra razvojna priča za Mikića, Pavića i Horvata.
  • FrodoJePurger
    96
    Teško mi je shvatiti kako, većina ljudi na forumu uvijek traži neku negativu na koju mogu prigovarat. Da, treba nam desno krilo i mozda lijevi bek… mislite da to Jakirović i Marić ne znaju ili ne vide? Došli su u najturbulentnije razdoblje Dinama u ne znam koliko dugo godina.

    Financije nam nisu najbolje i time i kadar ne može biti najbolji (pod to mislim da ne mozemo dovest igrače od 4+ milijuna eura jer nam se tako sprdne), zato je bitno traziti investicije, igrače koji su jeftiniji, bolji nego dobri i isplativiji kasnije. Za to treba vremena, puno dogovaranja i razmisljanja od strane SD-a, Jakirovića i uprave. Zamisli se zeznut sada, u ovoj situaciji, potrošiti masne milijune na igrača koji na kraju bude gori nego što se očekivalo i tako izgubimo i novce i igru bezveze.

    Zato imajte razumijevanja i strpljenja. Prvi bi volio da dovedemo wow imena, ali u ovoj situaciji to sigurno nije lako ili moguće. Ako ste vi nervozni ili napeti kako je tek njima u klubu koji se moraju i vjerojatno žele dokazat.
  • Zagi
    7.6k
    Koliko sam upućen, Hajduku je druga momčad bila jako skupa za održavanje, i oni bi ja sami ukinuli, da je nije HNSHaza

    Ukinuli su ju sami, barem godinu dana prije odluke jer im je bila skupa po njima.
  • Omake
    2.5k
    Pitanje, tko je po vama dosada bolje odradio prijelazni rok, Marić ili Boto?
  • vjeko1701
    8k
    Bonus partnerskog kluba u Sloveniji su potencijalna europska pretkola i mozda usicarenje nekog iznosa za klince koji ovako odlaze besplatno a od tamo bi mogli za nekih 500k+

    Takoder moze biti centar za privlacenje slovenskih potencijala prije nego iskoce (ko Vipotnik recimo)

    Osim toga, U-19 dvojna u 2. HNL, U-21 u donji dom 1. HNL, pa ko ospliva je ok. Al tako imamo manju kontrolu nad razvitkom, uvjetima treniranja i minutazi koja im se daje.
  • Zagi
    7.6k
    Bonus kluba u SLO su prvoligaški tereni.
    Jer ono u 1.hnl je .... opasno za karijere.
  • Jurki
    11.7k
    kak se je rijesil samo jednog loseg ugovora? O cem pricas?
    Ako nisi znal... i Lukanic i Saranic i Rukavina i cijela plejada igraca koja je otisla je imala preko 100k placu godisnje.
    28 igraca je otislo iz kluba.. 4-5 na posudbe..
    i svi ti nepoznati igraci su imali masne place na konto jednog nastupa u prvoj momcadi.. 20x100.000 je 2 milijuna eura za nist. A vjerojatno su neki imali i puno jace ugovore.
    Naravno nije se sve pocistilo.. ali se cisti.
    Pratim Dinamo prek 25 godina.. ali nije se nikad takvo ciscenje nepotrebnog balasta napravilo.

    Jbg nazalost nemamo bogatog sponzora koji bu frknul v klub 50 milja i ajmo udri.
    Nije ovo football manager di sve porjesavas u par klikova.
    Uostalom imal bus mogucnost hvala Bogu.. da za 4 godine.. evaluiras rad i Marica i ljudi koji su ga postavili.
    Valjda si pratil kaj se u klubu desavalo zadnjih godina i valjda ti je jasno da je previse sranja napravljeno da bi se sve popravilo i ispravilo u jednom prijelaznom roku.
    Niti jedan klub nije godine loseg vođenja uspjel odmah ispraviti.. nebumo ni mi izuzetak.
  • Dzgšb
    812
    Marić! Očistio je dobar dio bogatih ugovora, i plus ojačao obranu za dva jaka imena doveo Pjacu ,rješit će kačavendu i siguran sam da ćemo dovesti još 2 kapitalca. Samo po svemu nema žurbe ,treba nakon ždrijeba vidjeti na čemu smo.
  • Haza
    4.1k

    To je jasno, ali ta priča bi nas sada koštala kao jedno dobro pojačanje.
    Dakle nisu Slovenci toliko naivni da bi nam džabe prepustili klub, tu dolazimo do temeljnog problema zašto nismo našli ništa u Sloveniji.
    Možda ćemo biti u boljoj situaciji na zimu, ako ćemo imati više love.
    Isto tako, ako posudiš recimo Pavića u Sloveniju, onda ga ne možeš koristiti te sezone, a na dvojnoj registraciji ti je ipak dostupan tijekom sezone.
    Sve ima svoje pluseve i minuse.
    Nama je recimo problem, o kojem se malo pisalo, da ti Slovenci na posudbi razvijaju par tekmi igrača, pa kasnije banana, Gurlica zadnjih 15 kola nije igrao, a Brkljača cijelu sezonu ulazio po 15 minuta (uz sve mi plaćali Brkljaču).
    Dakle ako ti nemaš kontrolu nad filijalom, na način da uvjetuješ minutažu, onda filijala nema smisla, a danas ti nitko neće prepustiti kontrolu bez love:)
  • Paggini
    19.6k
    Nije se riješio ''kamiona groznih ugovora'', nego doslovno jednog lošeg ugovora Boška Šutala, Uz to, ime još hrpetina groznih ugovora (Emreli, Bočkaj, Jurić, Moharami, Štefulj...) koje nije još riješio.sebenico

    A trebao je riješiti i ove, odnosno naći im klubove koji bi uzeli njihove ugovore, te u isto vrijeme dogovarati Mmaeea, Torrentea, Pjacu, Cavlinu, Filipovica i Kacavendu? Sta tvoj dan ima 70 sati?

    Ovo je @marcio amoroso napomenuo neki dan:

    Prodani, istekli ili raskinuti ugovori: Šutalo, Soldo, Tolić, Menalo, Rukavina, Topić, Brekalo, Lukanić, Vasilj, Šaranić, Halilović, Drmić

    Posudbe: Čavlina, Živković, Gurlica, Sušak, Graonić, Čaić, Bulat, Majić

    Ni na nebu ni na zemlji: Krkalić, Cvetko, Brkljača, Štefulj, Jurić, Bočkaj, Braun, Emreli

    Znači riješio se ugovora Šutala, prodao Soldu i zaradio, Rukavinu uglavio u Rijeku, rijesio se Topica, Saranica, Vasilja i Lukanica, ali PRAVI SD bi se rijesio i Stefulja, Bockaja, Jurica i Emrelija.

    Napomena - Bockaj je imao transfer spreman, pa se unakazio, a Emreli je debelo na izlaznim vratima.

    Torrente nije nikakvav mladi reprezentativac Španjolske (ima odigrane 22 minute za u21 repku) i dvije teške ozljede koljena.sebenico

    Napisao sam bivsi rsprezentativac jer je bio pozvan i eto, igrao je. Isto kao sto je i Pasalic reprezentativac hrvatske. A to što ima dvije teske ozljede koljena je i razlog zasto smo ga uspjeli dobiti na takav nizak ugovor.

    Rizika takoreci nemamo, a mozemo enormno profitirati s njim.

    Pjacu (koji je želio doći u Dinamo) i Čavlinu (koji je imao buy back opciju) bi i moja pokojna baka dovela.sebenico

    Super, vidim da baratas znanjem.

    Za Kačavendu se još ne zna koji je iznos, ali ga je zajedno sa Šimićem dsebenico

    Aha, a Maric i Simic su ga doveli? Nekako mi se cini, da si bio tu proslo ljeto da bi hvalospjeve pisao konobarici koja je njega i stojkovica dofurala, ali sad je to Maricev deal bio zapravo? Hmmmmmmmm....

    Filijalu kao glavni cilj nije riješio.sebenico

    Tvoj nedostatak ikakvog znanja po ovom pitanju se ovdje navise pokazao. Sta mislis da je to da ti nazoves klub i kazes e mi cemo poslati 30 igraca, nek oni igraju?

    Smijesan si.

    Desno krilo i LIJEVI BEK nedostaje.sebenico

    Ne nedostaje lijevi bek, imamo Ogiwaru i Perkovica, ali Jakir misli da nedostaje lijevi bek, tako da bih prije rekao da nedostaje trener nego lijevi bek.

    I please, nadji mi kad se to ovdje pisalo da nama nedostaje lijevi bek? Jer ta prica je pocela prije cca mjesec dana, ja se ne sjecam stvarno upisa vezanih uz lijevog beka u 4, 5 mjesecu ili cak i lipnju
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions