• mali M
    5.1k
    Prije nego se spominju ikakavi Islami, Hinduizmi, Budizmi za usporedbu, morate shvatiti jedno. Zlu ne smetaju religije. Jedino što zlu ovoga svijeta smeta je Isus.. Zato se ima problem sa Kršćanstvom, a ne ostalima. Pa Budisti nikoga ne ubijaju kao muslimani pa ih se ne izruguje i ne ismijava. Čisto da se nebi kao argumenti koristili strah i brkali kruške i jabuke. Svaka čast svima, ali tko ne razumije da je ovo duhovni rat onda ne razumije što se događa, a ni nije baš vjernik u punom smislu riječi ako mu to nije jasno...
  • Tom Hanks
    3k
    Nije istina da se budiste ne ismijava,možda ovdje ne ali u drugim dijelovima svijeta da.Ismijava se sve samo ovisi gdje se nalazis,nije Kršćanstvo ništa posebnije od ostalih religija samo je ovdje dominantno pa najviše ovdje čuješ za to
  • Medvedgrad
    257
    Pa Budisti nikoga ne ubijaju kao muslimani pa ih se ne izruguje i ne ismijava.mali M

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rohingya_genocide
    Mostly peaceful genocide
  • mali M
    5.1k
    nope... Skroz si u krivu... Pa ti prvi ovdje ismijavaš Kršćane pa ne razumijem što točno želiš dokazati.. al ne ulazim u polemike sa nekim tko generalizira sve religije i negira kršćanstvo kao najprogonjeniju i najizrugivaniju religiju. To može reć samo netko tko ne živi aktivno svoju vjeru..

    Izvuci malo kako izgleda godišnja statistika kršćana u Africi i Aziji.. ajde pliz kad ti se već gugla
  • vjeko1701
    8.1k
    kršćanstvo kao najprogonjeniju i najizrugivaniju religiju. To može reć samo netko tko ne živi aktivno svoju vjerumali M

    Nema potrebe izjavljivati ovakve stvari. Sto gledas? Trenutno? Povjesno? Bilo je tu svacega sa svih strana. Dan danas ima svacega. Jel uopce bitno? Ne volim ovakvu retoriku jer ne dovodi do niceg dobrog.
  • Medvedgrad
    257
    Ne da mi se.

    Znam da đavao i njegovi sluge najviše progone Isusove sljedbenike. Samo me ubolo u oko kad sam pročitao da budisti nikoga ne ubijaju.
  • mali M
    5.1k
    Vjeko, gledaj i povijesno, ali i u današnjici? Koliko je mrtvih u križarskim ratovima (ukupno na obje strane), a koliko u komunističkom režimu (samo s jedne strane)? Koliko muslimana ili budista ili trećih bude ubijeno i progonjeno, a koliko kršćana godišnje DANAS? Može se tebi ne svidjeti retorika koliko želiš, meni se ne sviđa statistika...

    Samo me ubolo u oko kad sam pročitao da budisti nikoga ne ubijaju.Medvedgrad

    U redu, al to su ekstremi... I ne na dnevnoj bazi kroz stoljeća. Svakako im nije ni opravdanje, slažem se s tobom
  • NitkoBitan
    17.3k
    "Francuska, iako ponosna na svoje kulturno naslijeđe, također ima dugu tradiciju sekularizma i antiklerikalizma, a blasfemija ne samo da je legalna nego vec se smatra i jednim od kljucnih stupova slobode govora."

    "blasfemija (grč. βλασφημία: pogrda, huljenje), pogrdno, uvredljivo izražavanje o nekoj svetinji, osobito religioznoj (Bogu, svecima, Crkvi, vjerskoj dogmi i sl.); općenito se naziva i bogohuljenje."

    Inace ovo gore je izjava organizatora OI. :vomit:
  • Bosskovitz
    11.8k
    blasfemija ne samo da je legalnaNitkoBitan

    Uopće neću ulaziti u raspravu, samo napominjem da blasfemija nije kažnjiva u dvije trećine europskih zemalja među kojima je i Hrvatska pa ne znam čemu čuđenje. Posebno je zanimljiv slučaj Danske koja je ukinula zabranu blasfemije, da bi ju vratila nakon diplomatskog pritiska iz Irana, Pakistana i Turske.
  • mali M
    5.1k
    Džabe se trudiš.. eto dobio si odmah i odgovor. To ti je nažalost društvo u kojem danas živimo. Kad se smatra slobodom da možeš nekažnjeno ponižavati tuđe vrijednosti ne moramo se čuditi posljedicama koje će uslijediti. A neizbježne su. Baš mi je drago da si izvukao odmah i definiciju tako da ne moramo slušati tu razne verbalne akrobacije. Tuga i žalost na što smo spali...
  • Tom Hanks
    3k
    Ti vidiš što želiš vidit i tako je uvijek ovdje sa tobom pa neću puno vremena trosit na tebe,sve je jasno kad i svoje Kršćane šikaniraš i pljuješ jer se usude razmišljat svojom glavom
  • vjeko1701
    8.1k
    Kolika je populacija planeta danas a koliko u navedenom periodima?

    Ako hoces vec povjesno, onda lagano zidovi postaju najkonstantnije progonjeni.
  • Dino
    2.6k
    Ako se gledaju ciste brojke, ne uzevsi u obzir period, populaciju i okolnosti, onda Krscani i jesu najizubijaniji narod (nemojte ne napast da navedem izvore, ako se ne varam negdje vec ovdje na forumu sam ih naveo). Zidovi su s druge strane medu najstarijim aktualnim religijama pa je bilo vremena da ih razni rezimi zamrze i ubijaju.

    Mislim da je tesko uzeti u obzir sve moguce faktore i gledati koji je narod relativno najvise patnje podnio, ali sigurno nije nemoguce. Samo nisam siguran da postoje matematicari koji imaju interes u tome.

    Edit: i muslimane se ugnjetava na podrucju Kine bez obzira na to kaj su pokazali zube u Europi
  • mali M
    5.1k
    sam si se javio.. možeš molim te navest kojeg sam kršćanina "spljuvao"? Jedan citat? Jedini s kojim sam imao raspravu je Patak kojeg sam baš suprotno tvojim riječima pozivao da ne osuđuje druge (Papu) i to je to.. nemoj izmišljati... Iznova se javljaju ljudi koji nisu aktivni vjernici, ako ikakvi i ljute se što im aktivni vjernici daju nezamotanu uljepšanu istinu... Jel to trenutak kad zaključite kao i u komunizmu da je vjeri mjesto u vlastita četiri zida?


    Moj argument ti je da eto na jednom forumu Kršćanin ne može proć bez izrugivanja i osporavanja. Ne prođe dan bez komentara na poslu, ismijavanja u školi, na bilo kojem portalu, sportskim događajima i još mnogih situacija....
  • vjeko1701
    8.1k
    Al to je ljudska narav, hoces religija, mjesto rodenja, klub koji navijas, raspored zubiju xD Ljudi uvijek sprdaju drugacije. Malo tko je sposoban respektirati ljude drugacijeg misljenja, izgleda...kulture.

    K tome, moderno drustvo se pretvorilo u ogromne olimpijske igre ugnjetavanja i zrtve. Svi se natjecu ko je najugnjetavaniji. Ajmo ne pridodavati tome.

    Na kraju dana, svaka osoba kojoj se ne dopusta zivjeti slobodno u skladu sa vlastitim uvjerenjima dok god ta uvjerenja ne stete drugima je poraz svih nas. Umjesto da svi gledaju sebe kao najugnjetavajije te time cesto opravdavaju svoje vlastito ugnjetavanje drugih, ajmo zivjeti i pustiti druge da zive.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.