• miro
    4.4k
    bio je i iza toga odgovor da ne treba na tribinu, nego na platformu ispod istoka
  • Marley
    1.6k
    Meni nesto nije jasno u vezi te istocne tribine.

    Kad je prije par tjedana bio otvoreni trening na Hitrecu... prvo su nas pustili samo na onaj prvi dio, do ograde. Jer su zastitari rekli da nije sigurno pod tribinama. Ljudi su negodovali, pojedinci i vrlo zustro. Kako je pristizalo sve vise ljudi i ne bi vjerojatno ni stali u taj manji prostor, e onda su ipak otkljucali i pustili nas normalno.

    Pa mi nije jasno, je li tamo sigurno za sjediti, ili nije? Ne moze se takva "sigurnosna" odluka donositi ovisno o broju ljudi i necijem negodovanju.

    Sad u petak takodjer su svi tamo normalno sjedili koliko sam vidjela. Pa me zanima, je li istok procijenjen kao opasan samo u slucaju da se tribina napuni ljudima, ili u slucaju novog potresa, ili se moze srusit bilo koji tren i sama od sebe :grimace: ? Koje je uopce znacenje crvene naljepnice u ovom slucaju.

    Kompliciram, ali imam veliki problem u glavi vezano za potrese, tako da je za mene svaki odlazak na stadion opcenito, ogromna osobna pobjeda :sweat:
  • Haza
    4.1k
    Koliko sam shvatio, odnosno koliko sam upoznat, problem istočne tribine je vezan ponajviše s brojem ljudi na njoj, odnosno problem bi bio kad bi tribina došla pod veće opterećenje, obzirom je nosiva konstrukcija pomaknuta u potresu, a uočena je i dotrajalosti nosivih zidova i metalne konstrukcije (možda sam fulao koji termin jer se ne bavim građevinarstvom). Sama konstrukcija/tribina je sigurna bez opterećenja, i ne postoji strah da bi se ona mogla urušiti na Hitrec Kacijan sama od sebe, naravno osim ako bude ne znam kakav potres, a onda bi stradalo pola centra grada.
    Da postoji ikakav strah od urušavanja tribine, budite uvjereni da Dinamovi prvotimci ne bi trenirali ispod nje.
    Što se tiče kamera, postoji mogućnost postavljanja platformi ispod istoka.
    Međutim, nisam upoznat s tim produkcijskim uvjetima, da li oni mogu iz ne znam kojih razloga zabraniti snimanje iz drugog kuta.
    Do mene je došla info, da je jedna građevinska tvrtka (možda čak i Kamgrad, nisam siguran) nakon potresa nudila Dinamu sanaciju istoka za 16 milijuna kuna (u to vrijeme se sanirao i jug), međutim, tadašnja Uprava nije htjela sanirati istok, jer je očekivala da će zabrana korištenja tribine možda potaknuti političare u kontekstu izgradnje novog stadiona. Zato je jedno vrijeme na istoku bila i neka reklama o novom stadionu koja se morala maknuti.
    Sadašnja cijena sanacije bi bila sigurno tri puta skuplja, i naravno da nema smisla ići u tom smjeru.
  • mali M
    5k
    Meni je pitanje od @Haza legitimno i sam sam već pisao o tome. Neznam koja točno problematika ili zakon može "zabraniti" 3 platforme na istoku. Dovoljno visoke da kut snimanja ne smeta sunce, a što se tiče vara neka slobodno snimaju od kud god hoće. Ja doslovno ne vidim nikakav razlog da se zbog specifičnih razloga zatvaranja istoka zbog potresa ne izmjeste kamere za prijenos tamo.. niti jedan jedini razlog
  • Nino Bule
    13.4k

    Zato sto dinamo ne kontrolira produkciju prijenosa osim za prijateljske utakmice. Industrijski standard zbog sunca je da se snima sa zapada i croatel se sigurno nece selit na istok zbog dinamovih navijaca
  • miro
    4.4k
    pa pošto žive od tih istih navijača, a valjda je i HNLu i HTu u interesu imati što atraktivniji proizvod, možda da razmisle ponovo?
  • Nino Bule
    13.4k
    Mozes zaboravit na to, imaju praksu i nacin kako prenose na valjda svim hnl stadionima, nece sigurno to mjenjat na maksimiru radi 100 navijaca dinama koje to interesira
  • mali M
    5k
    sigurno nece selit na istok zbog dinamovih navijacaNino Bule

    Svi oni ne bi selili zbog Dinamovih navijača nego love koje bi im prijenos donio. Briga Croatel za bilo koga na ovom svijetu dok god ne kupuje njihov proizvod.
    Opet, svima nam je jasno da se to neće dogoditi samo se tu sa razlogom propituje zašto. Praksa i način je jedno, a okolnosti koje su dovele do nefunkcionalnosti jedne Dinamove tribine pa se tu otvorila nova mogućnost drugo.

    radi 100 navijaca dinama koje to interesiraNino Bule

    Hoćeš reć da 100 ljudi gleda prijenos Dinamovih tekmi?
  • Nino Bule
    13.4k
    Svi oni ne bi selili zbog Dinamovih navijača nego love koje bi im prijenos doniomali M

    Da je to ozbiljan novac ili da croatel/maxsport boli briga bilo bi to rjeseno

    Hoćeš reć da 100 ljudi gleda prijenos Dinamovih tekmi?mali M

    Ne, rekao sam tocno sto sam htio reci
  • Jaro
    7.3k
    što se tiče vara neka slobodno snimaju od kud god hoće.mali M
    Pa VAR koristi iste kamere koje daju prijenos, nemaju oni neke extra svoje...
  • mali M
    5k
    Ne, rekao sam tocno sto sam htio reciNino Bule

    Okej, znači znaš točnu statističku brojku da samo 100 ljudi (koji su ujedno i navijači Dinama) žele kameru na istoku? Okej...

    Okej znači da je VARu apsolutno svejedno jer oni u svakom slučaju čame u sobici i škicaju u snimke... Nisam ja spomenuo VAR nego samo replicirao
  • Pop corn
    8.1k
    Obzirom na i dalje veliku potražnju za obilascima stadiona otvorit ćemo termine u subotu i probati s onima u nedjelju.

    Termini su:

    Subota: 17h, 18h, 19h
    Nedjelja: 16h, 17h, 18h

    Pravila prodaje i dalje ostaju ista - predbilježba na mail
  • Mali Zeus
    12.5k
    E ovaj put mi neće pobjeći!
  • Pop corn
    8.1k
    Ostalo je još par termina za nedjelju u 16h

    Termin mozete rezervirati na

    Ostalo je dobrano popunjeno.
  • Mali Zeus
    12.5k
    U vezi razgledavanja, 15 min prije treba kupiti karte na ticket pointu?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.