• Mali Zeus
    12.6k
    meni baš obrnuto, ova sadašnja mi je puno bolja, pozadina vrhNKDZ86

    Tak i meni.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Ova nova mi izgleda previše jeftino i jednostavno za napraviti naspram prošle.don

    Pretpostavljam da je sada ok da to napisem kada je vec netko drugi zapoceo temu. Tu grafiku (proslogodisnju) nisu radili nasi dizajneri nego je kupljen template s interneta. Ova nova izgleda ok, mozda ima nekih finesa koje bi mogle biti bolje, ali je nasa (pretpostavljam).
  • don
    5.6k
    zato i kažem, siguran sam da u klubu ima dizajnera koji mogu uraditi svoj template sa cijelom grafikom a ne samo sa natpisom na običnoj slici, jer realno, daj nam taj font i veličinu slova i svatko to može uraditi.

    Ali ponavljam, ovo je samo moje mišljenje, možda se nekome više sviđa ovako.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Gle nije dizajn samo pitanje fonta, velicine slova i tako dalje haha. Puno je tu vise pitanja, treba znati kvalitetno koristiti boje, kvalitetno balansirati ispunjeni i neispunjeni prostor itd.

    Stavio bih ti ovo kao primjer, jer realno ovo moze svatko napraviti, das mu font, velicinu i ovu sliku i svatko to moze, ali treba napraviti ovakav dizajn kojim se kontrolira tocno ono sto prvo upada u oci velicinom slova. Stvara se određena kronologija teksta po važnosti informacije. Ovu knjigu sam prvu nasao na internetu, i sigurno postoji i boljih primjera, ali mislim da se da razaznati sto zelim reci.

    030733.jpg

    Edit: vidim da nije ucitalo sliku, pa cu stavit link do stranice. https://shop.skolskaknjiga.hr/dizajn-vizualnih-komunikacija.html
  • BBB Mataa998
    1.7k
    Ova nova mi izgleda previše jeftino i jednostavno za napravitidon

    A sto je to kod stare tesko i skupo za napraviti? :lol:
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ova nova mi izgleda previše jeftino i jednostavno za napraviti naspram prošle.don

    Meni je nova puno bolja. Ne samo što mi je vizualno atraktivnija i modernija, nego prošle sezone nikako nisam mogao probaviti tu posve nepotrebnu crvenu boju koja nije imala nikakve veze ni sa čime, kako na objavama tako i na semaforu na stadionu. Recimo ova nova žuta (koja se na semaforu koristi u detaljima) je bazirana na gostujućem dresu i to ima smisla, ali ona crvena je baš bila bez ikakvog konteksta.

    Plus, sviđa mi se kaj je i na engleskom i na hrvatskom, ne samo na engleskom. "Danas igra Dinamo" ima i povijesnu podlogu u onoj legendarnoj Tomićevoj najavi, a "matchday" je puno bolja varijanta od posve nepotrebnog "MATCH - TODAY IS THE MATCH DAY", i to još tipografski u najvećem fontu na vizualu.

    Kad smo god toga, ova pozadina ispred koje su igrači fotkani je brutalan vizual.
  • don
    5.6k
    ma znam kolega, naravno da moraš ukomponirati boje slike sa bojom texta, da se slaže, da je dovoljno upadljivo za oko a da ne "iskače" toliko previše, ono što si i sam rekao, znati gdje ostaviti prazan prostor, gdje ispuniti, sve to balansirati.. Ali idalje, uz osnovno znanje korištenja xy programa se to jednostavno da napraviti. Ako je jednostavnije, ne znači da je i lošije ali moje mišljenje samo.

    slažem se za to sa crvenom bojom, iako mislim da je stavljena zbog vizuala. I nije baš neka grafika bila prošle sezone ali mi izgleda nekako više 'profesionalnija' za klub renomea Dinama.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Ako je jednostavnije, ne znači da je i lošije ali moje mišljenje samo.don

    Apsolutno, svatko ima svoje misljenje, svoj stil izrade i svoj ukus. Meni se osobno grafika sviđa, tebi mozda ne, a nekog trećeg možda boli neka stvar za grafikom uopće.

    Nije se jos rodio koji je svima ugodio :)
  • NORTE
    11.4k
    Kad smo god toga, ova pozadina ispred koje su igrači fotkani je brutalan vizual.Bosskovitz
    Nova grafika za matchday je daleko bolja od one iz prošle sezone, jedino što bih bolje istaknuo termin tekme.
    Vizual iza igrača je top.
  • Paggini
    19.7k
    Vizual iza igrača je top.NORTE

    Kad smo god toga, ova pozadina ispred koje su igrači fotkani je brutalan vizual.Bosskovitz

    Taj vizual iza je brutalan, ali stvarno brutalan. Jedna od najjačih fotki iz naše produkcije unazad zadnjih par godina je toliko dobra uz zahvaljujući tom vizualu

  • mokoxax468
    698
    Novi je vizualno puno bolji, no zamjerka je što ima dosta bijelih detalja na pozadini kakva je i boja teksta. Vidim da je stavljen neki opacity na mjesto teksta, no svejedno, i dalje je mrvicu teže za "pratiti" ključne informacije
  • Krizy
    43.2k
    :cool:
  • Mali Zeus
    12.6k
    Olimpijskim igrama, Olimpijada je razdoblje između OI.

    Jače od mene. :D
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.