• Efes Pilsen
    8.3k
    po svacijem i sta sad? Trebamo se odrec stadiona? Jesmo ja i ti tu da osiguramo izgradnju bez korupcije ili drzavna tijela?
  • mali M
    5k
    Ma @db-izbjeglica uopće nije spominjao krađu, šta si se @Jaro zakačio na krađu. Dobro je dečko napisao tu glumimo studioznost i filozofiramo, neš ti da je država rekla, ajde Zagreb, Rijeka i Split, završite studije, država će se pobrinuti za godišnje financiranje stadiona. Jel misliš da će se manje ukrast ako napravimo deset studija i otegnemo gradnju na 5, 10, 15 godina? Btw. Kad si već spomenuo današnji Max, pa na njemu i je toliko novca ukradeno jer se tako otezalo sa gradnjom. Sasvim legitimno je pitao jel su Mađari kruha gladni jer je država sponzorirala stadione. Ni meni to nije jasno, zašto nebi rekla država gradovima, dobit ćete lovu na 3-5 godina podjeljenu na isto tolko rata napravite to više i zašutite... Nit vidimo te silne nove vrtiće, bolnice, škole, domove za nezbrinutu djecu, veće penzije i plaće na koji se svi uvijek pozivaju kad kontriraju stadionima, tako da.. svaka čast sviđa al slažem se sa db-om skroz
  • ZgDLions
    395

    Kakvo strpljenje, pa ja sam ‘67 godište, kad je to bilo, možda se i nešto važno za klub tada desilo, a ja se više ne sjećam.
    Nije da se radi o mjesecima, pa ovo mi je već noćna mora, sanjam da se popnem na novi stadion, a kako sam smanjio apetite barem još jednom na istok, ali ne nužno stajanje.
    Mogli bi neko izvješće o napretku i sa sjednica objavljivati, pa nije državna tajna, samo da se ima taj osjećaj da je sve bliže.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Jer ajmo imati kolektivnu amneziju i zaboraviti da je na stadion bas sprzeno novca da se moglo sagraditi stadiona za organizaciji europskog prvenstva... Bas zbog toga ni jedna (polu)normalna politicka opcija nece ulaziti u to bez nekog privatnog kapitala.
    Takodjer, nadam se da nam se drzava nece pretvoriti iu Srbiju/Madjarsku pa da nam stadionima i klubovima zatvaraju oci pred prebacivanjem drzavne love u ruke tajkuna...
    Jaro

    prejaka logika...

    te dvije tribine su izgrađene (ne znam od kud mit da se na to potrošilo milijardu eura ili čega već, al dobro) i što onda? zaključane su i nikad nisu korištene?

    koliko ljudi je došlo na sjever maksimira u zadnjih 25 godina? nitko od njih nije kupio kartu ili što?
    ta tribina nije generirala nikakav novac, pa je to sprženo ne kužim?
  • SAS1987
    14.6k
    ne znam od kud mit da se na to potrošilo milijardu eura ili čega većdb-izbjeglica

    Ak laž ponoviš dovoljno puta ona postaje istina. Tada se za 120 milja u Zagrebu vjerovatno mogao napraviti Wembley a porušilo se malo betona (stajanje i sjever), napravilo 2/3 sjevera i zapad gore :lol:

    Za usporedbu, 10 godina kasnije je za 46 milje napravljen stadion u Dresdenu :lol:
  • DrawTube
    4.7k


    Da je stadion 2000ih napravljen kako spada u zadnjih 25 godina na njega bi došlo duplo više ljudi i te tribine bi generirale duplo više novca

    Do srednjih 2000ih spržili (ne uložili, spržili) smo dovoljno novca koliko je bilo potrebno da se izgradi ovaj stadion
    Jx-Z8-GKJBB1-RJDKA8-ZY1t-Jsl2-HJHn-VWX5zumjxd-Bm.jpg

    I da pogodim, kante boje, izgradnja Krnje sjeverne tribine, zapada gore i stavljanje stolica smislenija su investicija nego 30 milijuna za novi stadion od 12 000 mjesta?

    Inače ukupna stopa inflacije od ranih 2000ih je preko 50%. U cijeni građ radova valjda 100%. Došle bi nas danas takve krnje renovacije preko 300 milijuna eura. Dakle Kranjča + Bellingham
  • Patak
    2.9k
    Ukralo, pokralo, spržilo, ok, prošlo vrijeme, ali ajmo nekako dovršiti jedan stadion kako god...
  • Mali Zeus
    12.5k
    Pa naravno da je sprženo kad je napravljena jedna tribina koja nikad nije ni završena i etaža na zapadu umjesto da se izgradi cijeli stadion. Koliko god da je potrošeno previše je, da ne govorim o održavanju ruševine od tada. Sad ćemo se praviti bedasti da je sve to dobro bilo uloženo?
  • Jaro
    7.3k
    pa bas zato ajmo ne kako god...
  • Patak
    2.9k
    Moguće je da se ovaj članak negdje pojavio ali ja sam ga propustio. Od 2.7. je...
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/tomasevic-najavio-pocetak-rekonstrukcije-stadiona-u-kranjcevicevoj-u-sijecnju-maksimir-nece-cekati-poslozili-smo-stvar-15477587

    Uglavnom, stvari su napokon "posložene" i nova obečanja za početak i završetak radova su:
    Kranjčevićeva: početak 2025, završetak 2026
    Maksimir: početak 2026, završetak 2028
  • Droljo
    8k
    Kranjčevićeva: početak 2025, završetak 2026
    Maksimir: početak 2026, završetak 2028
    Patak

    Ovo ak ispoštuju selim se u zg sam da im mogu dat glas :snicker:
  • Mali Zeus
    12.5k
    Treba skupljati loyalty bodove za Kranjču već sad.
  • građanin
    18


    Dok ne vidim bagere da se voze u centru grada, ništa više nikom ne vjeruje... :blush: :love:

    ...ali s obzirom da 18. svibnja 2025. biramo novog gradonačelnika, vjerujem da će do 5 mjeseca 2025. sigurno krenut gradnja jer mu je to, uz smeće (nebitno sad koliko je uspio s time), jedan od kapitalnijih projekata koje je najavljivao za prve izbore još.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Kranjčevićeva: početak 2025, završetak 2026
    Maksimir: početak 2026, završetak 2028
    Patak

    Kranjča je realna, ali naprosto ne mogu vjerovati u Maksimir 2024. Nadam se svim srcem, ali potpuno mi je nerealno. Volio bih vidjeti taj timeline projekta.
  • NitkoBitan
    17k
    Kranjčevićeva: početak 2025, završetak 2026
    Maksimir: početak 2026, završetak 2028
    Patak

    Pa ne mogu radovi na Maksimiru zapocet prije nego se izgradi Kranjca? Jedino ako se planira nesto sa istocnom tribinom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.