• vjeko1701
    7.9k
    Nema mi nekog smisla naručena studija iz grada koja ne sagledava stvari bitne za grad. Općenito je eventualnim investitorima bitno da znaju dal treba dorađivati gradsku infrastrukturu vezanu uz eventualni projekt i dal je grad to u mogućnosti napraviti u određenim rokovima. Bez toga mi je to pretakanje iz šupljeg u prazno.
  • Jaro
    7.3k
    Bez toga mi je to pretakanje iz šupljeg u prazno.vjeko1701

    Pa tome sluze te narucene studije, isto kao i ona povjerenstva u Saboru koja se osnivaju, pa raznorazni odbori...
    Mlacenje prazne slame i odugovlacenje do sljedecih izbora.
    Sve je to "po proceduri" i "standardan postupak" - i zato i imamo toliko izradjenih stadiona na razini grada i drzave u zadnjih 35 godina - sve ide "po zakonu" i "proceduri"...
  • vjeko1701
    7.9k
    Vidjet će se ko je bio u pravu kada se dovrši.
  • criticus
    2.2k
    All I want is stadion, preety please.
  • Papastrumf
    12.2k

    Pišem samo da prekinem više naklapanja i laži. Ne postoji nikakva ponuda Francuza od 120 mil € za stadion.
  • Jaro
    7.3k
    pda, od jednog šbbkbb clanka/bajke u jutarnjem neki su napravili senzaciju...
  • Bosskovitz
    11.7k
    Tako da bojim se svega ovoga i zato zazivam neku galamu i pritisak.ZgDLions

    Ali to ti i velim - pritisak postoji, ali nema galame. Galamom nećeš ništa postići, pritiskom hoćeš.

    Onim Francuzima ne treba studija izvodljivosti koja će utvrditi minimalni udio popratnih sadržaja, znaju oni to dobro. Na toj studiji će se samo izgubiti vrijeme.Patak

    Svakome treba studija izvodljivosti. Ne znam čime se baviš u životu, ali za svaku investiciju - a pogotovo ovoliko ogromnu - moraš imati projekciju prihoda i rashoda. Ne pada to iz vedra neba. I ako grad misli raspisati neki natječaj koji se temelji na procjeni, onda mora imati studiju za tu procjenu. Ozbiljan bi sukob interesa bio da grad raspisuje natječaj temeljem studije koju je napravila firma koja će kasnije sudjelovati u tom projektu i to opako, opako naplatiti. Jer neće ni jedan privatni investitor investirati "da bi povratio investiciju", kako piše u članku, nego da bi ostvario dobit višestruko veću od investicije.

    Evo dva koraka koji brzo rješavaju Maksimir s mrtve točkePatak

    Sve je to krasno i divno u naslovu, ali onda kreneš čitati tekst i vidiš da se radi o spinovima i mokrim snovima Barišića, Peras i ostatka bivšeg klupskog vodstva. Pazi ovu rečenicu: "Usto, budući da bi rušenje sadašnjeg i gradnja novog stadiona mogli trajati dvije godine, Dinamo je za privremeno igranje svojih prvenstvenih utakmica spreman napraviti manji stadion, vjerojatno u Sesvetama" - ne znam koji dio je veća glupost: to da rušenje stadiona i gradnja novog traju samo dvije godine ili to da bi Dinamo gradio ne jedan nego dva stadiona. Isto je i s drugim tekstom, u kojem bi dobroćudni Francuzi za 120 milijuna eura napravili ne jedan, ne ni dva, nego čak tri stadiona! Ajmo se radije držati realnih stvari, koliko god možda ne zvučale tako fora kao ovo.
  • ZgDLions
    395
    Ispričavam se jel sam pomalo dosadan sa ovim, ali zašto bi naši dečki iz kluba sami vršili pritisak kad smo svi uz njih.
    Doslovno naprave neku smislenu peticiju ili nešto i donesu hrpu potpisa Tomici na stol.
    Ima nas hrpa, a ja bi doveo i familiju i frendove da se potpišu, a vjerujem da bi i drugi, doslovno bi imali potpisa za referendum.
    Sad dodju u kancelariju izvade brdo kutija i kažu ljudi nas pritišću, nisu zadovoljni razvojem i brzinom dogadjaja, a izbori su prilično blizu.
    To je hrpa glasača na popisu, nikom ne bi bilo svejedno samo tako prijeći preko toga.
    Da se razumijemo, nije da ne vjerujem ekipi u odboru za stadion, samo bi htio pripomoć ako mogu, pa makar samo potpisom.
  • mali M
    5k
    problem ti je što evo i ovdje hrpa ekipe zadovoljna sa napretkom i učinjenim... Tak da Lions, naoružati se strpljenjem i prati Dinamo... Druge nam nema
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Ljudi božji, o čemu mi pričamo?
    Jel gradu zagrebu treba normalan stadion?
    Jel nogometnom klubu dinamu treba stadion?
    Jel republici hrvatskoj treba stadion?
    Odgovor na sva tri pitanja je treba i samo apsolutni debili mogu u toliko godina ne realizirati isti, iz sve tri uključene grupe.

    Kod nas gradnja stadiona ispada komplikacija kao da se radi o floti od 10 nosača zrakoplova vrijednih 100 000 000 000 eura.

    Jel postoji država/grad/klub koji je prestao postojati zbog izgradnje stadiona? Jesu mađari po budimpešti gladni kruha jer su u zadnjih 10 godina izgradili tri stadiona, od čega je jedan stadiončina za 70 000 ljudi na kojoj će dogodine biti finale LP-a?

    Jesmo mi propali zbog kurčeve arene zagreb? Dvorane koju smo napravili za u svjetskim okvirima marginalno natjecanje, za sportove koje u hrvatskoj očito nikoga ne zanimaju, jer se za svaki sportski događaj koji se održava u njoj (a rijetki su) karte dijele za đabalesku. Imamo dvoranu koja uglavnom služi za koncerte cajki i domaćih bezveznjaka tipa toni wctinski i nije se dogodilo apsolutno ništa!

    Javni novac se doslovno prži na gluposti i nikakav problem, al problem je usranih par milja eura godišnje za stadion! Građevinu za sport koji se u hrvatskoj prati, što klubove, što reprezentaciju... Za to treba 16 studija i svaki euro se mora okrenuti 38 puta. Meni je to fenomen i apsolutno neobjašnjivo.

    Kad je stadion u pitanju, sve se mora komplicirati! Meni je suludo da mi na ovom forumu imamo temu "stadion kranjčevićeva"! Kao da netko radi humoristični skeč...
  • Jaro
    7.3k
    Javni novac se doslovno prži na gluposti i nikakav problem, al problem je usranih par milja eura godišnje za stadion!db-izbjeglica

    Jer ajmo imati kolektivnu amneziju i zaboraviti da je na stadion bas sprzeno novca da se moglo sagraditi stadiona za organizaciji europskog prvenstva... Bas zbog toga ni jedna (polu)normalna politicka opcija nece ulaziti u to bez nekog privatnog kapitala.
    Takodjer, nadam se da nam se drzava nece pretvoriti iu Srbiju/Madjarsku pa da nam stadionima i klubovima zatvaraju oci pred prebacivanjem drzavne love u ruke tajkuna...
  • Efes Pilsen
    8.3k
    jer to inace ne rade? Prodaja Ine, plinska afera.. Mogao se izgradit stadion za tu lovu za svakog prvoligasa.
  • Jaro
    7.3k
    a onda ko mu j%$# ma%$#, ajmo jos i i na stadionima krast.
    Al ne daj Boze da nam netko kaze da smo Balkan... "krao je al je i nama dao" mentalitet all over the place...
  • Efes Pilsen
    8.3k
    pa ti si napisao kao da je ostalo cvijece pa ce sad se na stadionima dogodit nesto epski. U Hrvatskoj je preplaceno sve, ali bas sve. Sta god se gradi neko ima ruku u medu, pa ajmo cekat onda jos koje tisucljece jer se za kradu na Maksimiru i opcenito dobivaju smijesne kazne ili nikakve jer nedaj Boze da nas neko usporedi s Madarima i Srbima.
  • Jaro
    7.3k
    na stadionu se valjda vec dovoljno pokralo po mom misljenju i sigurno necu biti medju ekipom koja zaziva dodatno...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.