• Teofil Kateran
    1.4k
    Rakitić ne bi imao mjesta trenutno u Dinamu, Dinamo jednostavno nije klub koji će dovoodit takve igrače jer jednostavno ako si prvak i pobjednik po mentalitetu to ne radiš. Jedini igrači za koje vjerujem da će se vratit, a da će moći još nešto pružiti Dinamu su Kova i Olmo. Isto tako, slažem se sa kolegom Captain America za Badelja, nažalost sad je prekasno, ali nije bilo tako nerealno da smo ranije razmišljali dovesti ga (prije 2-3 godine).
  • Lynx17
    4.1k
    Rakitic u Hajduk je odlicno za njih i odlicno za HNL!

    Medutim, Dinamo ce i dalje biti bolji/prvak!!
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Realno, igrače koji dolaze u ligu sigurno privuče kada vide da tu igraju Rakitić i Perišić. Hajduk se s njima definitivno pojačao jer su ne tako davno imali na tim pozicijama raznorazne Jeffersone itd… Njihov dolazak svakako pomaže HNL-u kao ligi, ali ja ih realno gledajući i dalje ne vidim kao ozbiljnu prijetnju da nam ugroze naslov. Od Rakitića ionako nisam nikad ni očekivao baš dolazak kod nas, pa me ni ne dira ovo.
  • Päddy1
    78
    sumnjam da ce se olmo ikad vratit, a ako, onda kad bude vec bezkoristan i star
  • Facke
    3.5k


    I da se Olmic s 36 vrne , klasa je klasa.
  • Juznjak
    3.8k

    Ne, on je star i beskoristan s 36, a Rakitić je mlad i bomba s 36.
  • Marcinko
    593

    Cijeli taj patetičan post si mogao puno kraće sažeti, kao ja npr prije 17 dana.
    Rakitić će im biti veliko pojačanje, samo ne znam kako misle u isto vrijeme igrati njega i Krovinovića.Marcinko

    Što se tiče Mmaee ja sam uzeo i pogledao njegove 3 utakmice i mogu reći da mi je sad još bolji dojam o njemu nego što sam imao na prvu iz nekog sjećanja.
  • Päddy1
    78
    O tom, po tom ...
  • don
    5.5k
    Istina je da ja Rakitic ne pojačanje za hajduk nego najveći transfer u hnl zadnjih 10 godina van DinamaMiro Vugrinec

    Hahahah Perišić igra padel jel? Livaja koji je dignuo klub na novi nivo? Daj Miro ajde... Raketa nije ni najzvučnije ime u zadnjih 10 god a ne najbolji..

    Ja ga u Dinamu ne bi htio, pogotovo ne sad.
  • Captain America
    17.6k
    Doveli su prije samo godinu dana Odjidju-Ofoea. Odjidja je sezonu prije odigrao 42 utakmice u belgijskom prvenstvu, kupu, kvalifikacijama za EL i KL. Tovari su se divili njegovim potezima, ali bilo je jasno da fizički ne može izdržati tempo HNLa.

    I mi imamo primjer igrača koji se vratio kući nakon 6 mjeseci boravka u Kini. Aki je prije odlaska u Kinu odradio zgusnuti raspored utakmica u LP zbog SP i bio je dobar. Nakon 6 mjeseci igranja u Kini i skoro godinu dana od povratka u HNL, mi raspravljamo je li on s 33 godine dovoljno dobar da uopće bude među 6 veznih igrača.

    I za kraj izjava tadašnjeg trenera Seville Sanchesa Floresa o Rakitićevom odlasku iz Seville.

    Sutradan se vratio i rekao mi da igrači moraju prepoznati trenutak kad više nisu za neke stvari i da misli da bi trebao otići. Dakle, apsolutno poštovanje zbog toga.
  • Mentalni Gimnastičar
    884
    Širina klupe nas je spasila prošle sezone, nadam se da ćemo uz pojačanja ove sezone biti puno bolji. Dovođenje Rakitića i u 36. godini je top potez za jedan Hajduk, bez pogovora.
  • Facke
    3.5k
    Neki ljudi su tu totalne nerealni i ne glediju realne na taj transfer. Rakitic im bude velike pojacanje i kraj price. Uopce ne treba govoriti da je star da je ove one. Covek je klasa. Jake dober potez za HNL i nasu ligu. Kaj je je.
    Nami je Robert Kovac dosel s 36 i kulke se secam je bil dober ili? Pogotove v denesnje vreme te godine nisu tulke bitne ak nisi imel bas jake teske ozlede.
  • Nolifer
    8k


    Postavit ću nepopularno pitanje. Al kaj je sa našim povratnicima, nama su svi prestari i nekvalitetni sa tolko godina. Ali kad gledaš donjeli bi iskustvo i to bi bilo top za naše mladje igrače koji tek dolaze, da im pokažu pravi put. Nadam se da će i kod nas netko doći koji je klasa, Marko Rog i Marko Pjaca su pravi primjeri povratnika u našu ekipu. Meni ne smetaju da se stariji vrate i možda bi se uklopili u ekipu i sustav i to bi bila top ekipa za obranu naslova prvaka....
  • Fanboy
    2.6k
    Ja sam prvi govorio da su se karijere drastično produljile, do 40-te kod nekih...Međutim, recimo Baturina bi tek sad mogao biti veznjak koji će izdominirati ligom i nebi ga dao za 3 Rakitića. Recimo kod Modrića se dosta osjetio taj pad baš od 36 godine kada je izdominirao Liverpool, SP-a, LN do sad zadnju sezonu, a on je u odnosu na Rakitića što se fizičke spreme tiče koplje i pol iznad što govori sama činjenica što igra i dalje u Realu kao najboljem klubu Svijeta.

    Meni je Kroos sličan profil po fizičkoj igri kao Rakitić, njihova kretanja i kvaliteta što donose na terenu. Kroos iako je i dalje ponajbolji veznjak je shvatio da mu ide strnovit pad jer ne može više pratiti tempo, djelom radi ozljeda, djelom radi godina, a želio je otići na vrhu.

    Perišić je dosta izgubio na brzini što se vidi kod svakog kontakta iako je i dalje klasa što se centaršuta tiče i igre u obrani...

    Za naš nogomet je odlično, želim im igru u Europi što dulje jer to iscrpiti svaku momčad i sami znamo kako smo izgledali jesenski dio polusezone. Pjaca i Rog nisu iste kvaliteta kao kada su napustili Dinamo, isto kao što Perišić i Rakitić nisu ni približna kvaliteta od prije samo godinu dana, da ne govorim ranije...

    Tako da biti će zanimljiva sezona, no kako će vrijeme odmicati njima će godine i utakmice igrati sve veći pritisak osobito ako će se nakupiti velik broj utakmica tijekom sezone.
  • čovjekjogurt
    617
    Rakitić je ime ali vrlo lako može biti novi Odjidja Ofoe. Kažu neki da je samo 7 mjeseci bio u Arabiji ali u tim godinama zna biti jako puno 7 mjeseci. Perišić je prije godinu dana napravio budalu od Van Dijka a prije 2 mjeseca je Majstorović iz Gorice pravio budalu od njega. Dobro Perišić je imao tešku ozljedu ali skoro isto vrijedi za Modrića. On je donedavno bio u top 5 veznjaka svijeta ali je naglo propao. Više je u ove 3 utakmice europskog imao netočnih dodavanja nego ukupno u 10 godina karijere prije toga.

    Rakitić je dolaskom u Hajduk kupio sebi nešto drugo. Zbog ovog dolaska u Hajduk će ostrašćeni ljudi za 20-30 godina pričati kako je on zapravo bio najbolji igrač Hrvatske u to doba i kako su Modrića puhali mediji dok je Raketa bio bolji igrač. Šta će znat o tome mladići rođeni 2020.godine ? Ništa. Oni će vjerovat u te budalaštine kao što neki danas vjeruju da je Bokšić bio bolji od Šukera.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.