• Krizy
    43.2k
    Davno bi bio eliminiran da je 70 tisuća nevinih u zatvoru. Misliš da bi UN i ostali dopustili da se takve stvari događaju, desetke tisuća nevinih u zatvorima.

    Nisi se javljao za ove koji imaju dvoznamenkasti broj kaznenih djela i unatoč tome se redovno puštaju na slobodu, nakon čega siluju i ubijaju.
    A takvih je jako veliki broj. Šta s tim?

    Čak 71% kriminalaca u Europi su imigranti. A čine jako mali dio stanovništva. Što bi tek bilo da ih je više. Ionako stvaraju užasno velike probleme. A više ih je svakim danom.

    Pogledaj Švedsku na što liči, najviša stopa ubojstava nakon Albanije. Nema dana bez ubojstva, trenutno su europski Meksiko.

    Ne mora Europa napraviti što i El Salvador, ali stvarno je vrijeme da se počne deportirati one koji redovito krše zakone.
  • NitkoBitan
    17k
    čovjek je potrpao desetke tisuća nevinih ljudi u zatvore bez ikakvog suđenja jer je policija imala kvote za uhićenja mladih muškaraca.Bosskovitz

    S obzirom na to da se broj ubojstava znacajno smanjio ocito su "pravi" ljudi zavrsili u zatvoru.
  • vjeko1701
    8k
    Iz naše perspektive nije na nama da sudimo jer je stanje njihovog društva bilo ekstremno kritično po količini kriminala u svim porama društva i njegovog utjecaja na svakodnevni život stanovništva.

    Da ne ulazim sad u moralnost višeg dobra i ostalih takvih stvari, ponekad ne postoje čista rješenja a kad se prođe određenu točku čak i ona manje čista postaju nužnost.
  • deda
    32.6k
    Ako deportiraš migranta zbog zločina, problem nastaje gdje deportirati domoroca? Ili recimo u Americi gdje se zna da je puno veći postotak zločina počinjen od tamnoputih. Da li njih treba deportirati, i kuda ih deportirati s obzirom da su tu već 6-7 generacija i na kraju da li je pravedno deportirati nekoga kojeg si u startu deportirao na mjesto gdje je sad? Malo se zavrti u glavi kad hoćeš postavit standarde i pravila.
  • vjeko1701
    8k
    Pa postoji jasna razlika između rođenog građanina i imigranta.

    Za one koje nemaju državljanstvo deportacija u njihovu domovinu.

    Za one koji su ga dobili, jedna od kazni može biti oduzimanje dobivenog državljanstva i opet deportacija u domovinu.

    Za ljude rođene u zemlji postupanje po zakonima koji vrijede za sve građane zemlje.
  • Krizy
    43.2k
    Državljanstvo.

    Pa valjda bi se trebalo znati tko je rođen u određenoj državi, a tko je doselio - legalno ili ilegalno.
  • Petar86
    884
    Opcenito tko doseli u drzavu ako ikad za zivota napravi ikakav prekrsaj kradje, ubojstva, silovanja ili bilo kakav kriminal slicne tezine odmah deportacija. Dvojna drzavljanstva takodjer. U EU nema migranata kao u Americi robova od prije nezz 200-300 godina. Ozbiljniji problemi u EU su poceli unazad 10tak, 15 godina.
  • vjeko1701
    8k
    Ali deportacija i kaj? Šeće slobodno natrag doma? Moraš onda sa državama imati dogovoreno da tamo odluže kazne koje im ti daš a ne znam koja bi na to pristala.

    Problem je da bi mogao privući neke koji bi dolazili radit sranja APP pošto će ih se samo vratiti doma ako ih se ulovi.
  • Petar86
    884
    sve se to da rijesiti, samo kako kome pase. Ako neces suradivati zatvorimo ti ulaz stanovnika u zemlju i cao. Mislim da je Australija nakon par incidenata s migrantima iz Somalije ili Etiopije zabranila uvoz radnika iz tih zemalja.
  • Petar86
    884
    Danasnja zapadna Europa primi radnika, on siluje ili ubije, u zatvor 5-10 godina, izade i ponovi isto. Pomnozi to sa 1000 i dobijes Svedsku
  • vjeko1701
    8k
    Ako neces suradivati zatvorimo ti ulaz stanovnika u zemlju i cao.Petar86

    Ok, pošteno.

    anasnja zapadna Europa primi radnika, on siluje ili ubije, u zatvor 5-10 godina, izade i ponovi isto.Petar86


    Da se mene pita, nakon odsluženja bi bila obavezna deportacija i doživotna zabrana ulaska u zemlju.
  • Petar86
    884
    Sto se tice nas mi jos uvijek uvozimo radnike iz Nepala, Filipina, Indije pa jos nekako. Kad krene Sirija, Irak i sjever Afrike tek onda smo u banani
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Nepala, Filipina, IndijePetar86

    Ni ti nisu bajni. Mislim da je bio jednom-dva pokusaj silovanja od doticnih uber vozača. U ZG-u sam zadnji put bio ima dva mjeseca, ako ne i okruglo(peta tekma FD-Omissium) i sad kako je petak večer mi u gradu i u centru se oni skupljali i svaka cura koja je prošla, a da nije neka bakica, dobila je porcionu neukusnih dobacivanja i valjda neidirekntih poziva na grupnjake i silovanja.

    Baš odvratni i ružni ljudi
  • miro
    4.4k
    ja sam u Zagrebu svaki dan i nikada ovako nešto nisam ni vidio ni čuo. Ali da ih je sve više i više, to je itekako vidljivo
  • deda
    32.6k
    Kod mene u Bj je 50ak Nepalaca i Indijaca. Jos nisam čuo ruznu riječ za njih.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.