• The Undertaker
    5.1k
    Ako su pametni, sjeli su sa Francuzima, ovi su im rekli što sve treba graditi uz stadion da bi projekt bio isplativ. I onda daju ovoj splitskoj firmi da to uobliči u studiju kako bi imali i formalnu podlogu za urbanistički natječaj i , eventualno, promjenu GUPa.
    Ako nisu, vrtit će se u krug još par godina.
  • mali M
    5k
    Ja samo živim za dan kad ću doći na temu stadiona i kad jedni te isti profili neće imati svoj političke borbe na njoj.vjeko1701

    A Vjeko dok nam Grad tj. politika gradi stadion to će tako biti. Grad je vlasnik, ali nebi uložio, ali nebi ni dao, ali nek drugi daju, ali njima da ostane, ali oni će diktirati kako će izgledati... Ono... Ne razmijem Bandiću se prigovaralo za stadion, a ovim ideolozima moramo šutjeti... Svi su podložni kritici... Na temi stadion više neće biti političe borbe kad će postojati taj stadion i politika nam neće diktirati njegovo postojanje... Tak ti se to meni čini...
  • Patak
    2.9k
    Ajde me pliz zaobiđi...
  • Mali Zeus
    12.5k
    Neće moći. Ti bi bubao tu napamet i pisao bezvezarije na forumu, al da te se zaobiđe.
  • vjeko1701
    7.9k
    Oprosti ali previše sam puta vidio teme koje se reduciraju na ideološku borbu i praktički postanu proxy bitke između podržavatelja dvije struje. To je ovdje više nego očito.

    A stvar je u tome da suprotna politička opcija radi identične korake po pitanju stadiona, samo bi se zamjenile uloge aktera ovdje i vodile bi se iste rasprave.
  • mali M
    5k
    pa moguće. Ja znam da meni nebi. Da Domovinski Pokret odlučuje o sudbini stadiona i ovako brlja u svemu što radi i njih bi udarao... Ali kužim što govoriš, samo ja sam odavno bio protiv lupača lonaca kao adekvatnih ili sposobnih političkih opcija
  • Patak
    2.9k
    Ne da me se generalno zaobiđe nego sam tebe osobno zamolio da me zaobiđeš jer ne znaš komunicirati pristojno, tj. ne da mi se na tvoje upite s puno cinizma odgovarati.
  • Mali Zeus
    12.5k
    ↪Mali Zeus Ne da me se generalno zaobiđe nego sam tebe osobno zamolio da me zaobiđeš jer ne znaš komunicirati pristojno, tj. ne da mi se na tvoje upite s puno cinizma odgovarati.Patak

    Moj upit kako teče postupak gradnje stadiona nije pristojan?
    Ok.

    Znam da si mene osobno zamolio i rekao sam ti - neće se to dogoditi.
  • Patak
    2.9k
    Postavio si pitanje, odgovorio sam, zatim si stavio post pun cinizma, zamolio sam te nakon toga da me zaobiđeš, onda odgovaraš da nećeš a uz to si napisao da bubam napamet i da pišem bezvezarije. Dakle, dobro sam procijenio da si krenuo provocirati kad sam te zamolio da me zaobiđeš. Može, provociraj i dalje. Ničemu ne doprinosiš temi a meni kažeš da pišem bezvezarije.
  • Dinaminjo
    929
    ne, studiju su radili za zapadni most da bi ga odgodili

    Istocni most su samo odlucili da bude pjesacki
  • Patak
    2.9k
    Francuzi su poslali detaljnu "studiju izvodljivosti" Vladi u studenom 2023. Dakle francuska studija izvodljivosti postoji a dostupna je i novinarima. Traže izgradnju hotela i shopping centra, što mi se čini realno. Da neće ova gradska koju čekamo od prosinca 2023 utvrditi nakon godinu dana isto to. Izgubili bi cijelu godinu zbog nepotrebne studije.

    https://www.nacional.hr/objavljeni-detalji-o-novom-stadionu-u-maksimiru-gradit-ce-ga-francuzi-niknut-ce-i-novi-hotel-shopping-centar/
    Prema informacijama Jutarnjeg lista, Francuzima bi, ako se dogovori ovaj posao, pripala koncesija na 40 do 45 godina, s time da bi Dinamo bio “zaštićeni najmoprimac” novog zdanja u Zagrebu. Jedna od najvećih francuskih graditeljskih firmi uložila bi oko 120 milijuna eura u izgradnju novog maksimirskog stadiona, ali istodobno i u izgradnju manjeg atletskog stadiona te stadiona za građanstvo, dok bi novoizgrađeni bazen na Sveticama ostao.

    Ulaganje bi im se vraćalo s komercijalnim sadržajima samog novog Maksimira. Uz novi stadion, naime, na prostoru sadašnjeg Maksimira i Svetica niknuli bi novi hotel te shopping centar, na preuređenom Maksimiru mogli bi se održavati i veliki koncerti.
  • Mali Zeus
    12.5k
    ↪Mali Zeus Postavio si pitanje, odgovorio sam, zatim si stavio post pun cinizma, zamolio sam te nakon toga da me zaobiđeš, onda odgovaraš da nećeš a uz to si napisao da bubam napamet i da pišem bezvezarije. Dakle, dobro sam procijenio da si krenuo provocirati kad sam te zamolio da me zaobiđeš. Može, provociraj i dalje. Ničemu ne doprinosiš temi a meni kažeš da pišem bezvezarije.Patak

    :up:
  • vjeko1701
    7.9k
    Jel ta studija sadžavala stvari bitne za grad poput cesta, javnog prometa, garažnih kapaciteta...itd?
  • Patak
    2.9k
    To ne znam, ali znam da to neće ni ova studija koju grad čeka jer tu radi firma specijalizirana za računovodstvo i financijsku reviziju. Te stvari će se vjerojatno definirati javnim natječajem.
  • The Undertaker
    5.1k
    Što su poslali Francuzi ne znam ali čisto sumnjam da su oni radili studiju izvodljivosti kao dokument koji uključuje sve, i prometnu infrastrukturu, i okoliš itd...Čak i da jesu, neprihvatljiva je kao službeni dokument (kao podloga jest) jer su zainteresirana strana.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.