• Tom Hanks
    3k
    Ako riječ kaže stvoritelja svega,onda to uključuje doslovno sve.Svaki organizam,svaku bolest,svaku mozdanu celiju u čovjeku itd da ne duljim.

    Stari zavjet je dio Biblije,svete knjige u Kršćana,samim time sve što je tamo zapisano i dokumentirano od samih vjernika je vama vodilja.Pa samim time i priča iz Egipta i šta se izdogađalo.Ako mene pitaš ja ne vjerujem u ista od toga,ali vjerujete vi vjernici i zanimaju me odgovori od vas na stvari i teme koje nisu lagane a da odgovor nije samo kako ne razumijemo Boga jer to nije odgovorilo baš ništa.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Nisam rekao da ne razumijem, samo da ta materija ne stane ovdje, možda nije ni primjereno da smaramo sve ostale, ali dapače, možemo nastaviti u inboxu, treba pričati i raspravljati o svojim uvjerenjima.
  • Bosskovitz
    11.7k
    što se tiče Boga, hajdemo se mi držati Novog Zavjeta i nauka po kojem Katolici žive.Jos-Optimus

    Ne želim u neke detaljne rasprave jer znam da će to odvesti u krivi smjer, ali ovo je baš kreativan stav: hajdemo se praviti da onog lošeg nema, onda će nam biti jednostavnije argumentirati da je sve dobro. Ne ide to tako.

    Možda je smrt neke bebe spriječila još veću patnju kasnije, možda bi ta curica jako patila ili prouzročila još veću patnju...ne znamo mi to.Jos-Optimus

    Moraš odlučiti želiš li se držati teološkog determinizma ili ne. Je li Bog stvorio svijet ovakvim kakav je i sve se događa s razlogom ili nije? Jer tu dolaziš do Attenboroughovog argumenta o sičušnim crvima u rijekama zapadne Afrike koji djeci uđu u oko i izjedaju ga, zbog čega ona na kraju oslijepe. Je li Bog stvorio crve koji to rade? Ako nije, je li mu zaista posve svejedno što nedužna djeca tako pate? I konačno, je li taj "novozavjetni" Bog, koji je za razliku od starozavjetnog dobar i pun ljubavi, zaista toliko dobar ako stoji iza tako nečega, neovisno osmislio on te crve ili samo puštao da se to događa djeci?

    Radi se o anegdotalnom argumentu, ali svejedno zanimljivom u kontekstu ove rasprave. Barem dok nema onih koji će sve ovo svesti na ad hominem, uvrede i cirkus :)
  • Jos-Optimus
    2.2k
    a ne, mozemo mi pricati i o tome, ali kazem, inbox, jer ce potrajati, svjestan si da su ovo teske i opsirne teme :)
  • Bosskovitz
    11.7k


    Doslovno je ovo tema o tome, nije da smo krenuli o filozofiji i vjeri na temi o transferima :D
  • Jos-Optimus
    2.2k
    a onda ok, navecer kad se dohvatim tipkovnice :)
  • Paggini
    20.1k
    @Bosskovitz i @Jos-Optimus Dajte samo udarajte ovdje i za nas konzumente i uživaoce rasprava koje uvijek imaju potencijal otići u toksičnost i baniranja
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ma sve ok, šalim se :)

    Samo velim, ne moramo se dopisivati u dm-u, ak je vrijedno rasprave može ovdje, ak nije onda nije i to je to, idemo dalje.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Jos mi djeluje kao lik s kojim se možeš ne slagati bez da to završi u spinovima, logičkim podmetaljkama i uvredama. Tako da bez baniranja i sličnog, povući ću se ja iz rasprave puno prije no kaj ona završi tamo ako u tom smjeru krene.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    ma bez brige, dobra rasprava je čudo
  • Paggini
    20.1k
    Jos mi djeluje kao lik s kojim se možeš ne slagati bez da to završi u spinovima, logičkim podmetaljkama i uvredama.Bosskovitz

    Apsolutno se slažem!
  • NKDZ86
    1.5k
    Ono što sam ja naučio u psihologiji je da čovjek nikad, odnosno jako teško mijenja mišljenje koje je zasnovano na nekim osjećajima.
    Također, ne bacajte biserje pred svinje.

    Svi imamo slobodnu volju, kad je ne bi bilo, bili bi roboti na daljinski. Bog je umro upravo radi naše slobode i da mi odlučimo hoćemo li ga prihvatiti ili ne.
    Kad bi Bog intervenirao i rekao, e ne može tako, sad ću ja spriječiti, ne bi bili slobodni.
    Imamo sve alate, Bogu se moli i pomoći će ti i zvući iz najteže situacije. Mi ne možemo razumski shvatiti neke stvari i na neka pitanja nemamo odgovor, ali samo vjeruj. Jer ako postoji zlo, a postoji, onda postoji i Bog.

    Jedino je u Bogu mir i spasenje.
    Bog vas sve blagoslovio i dao vam mir.
  • Patak
    2.9k
    Boss i Tom Hanks postavljaju dobra pitanja. Ja recimo ne znam odgovore, nisam toliko dobro upućen pa čekam veće autoritete da daju odgovore navečer kad dođu do tipkovnice

    Nego, ne bi ovo ni pisao da Boss nije spomenuo crve u rijeci i sljepilo djece. Ne znam koliko znate ali taj problem je riješen sa Ivermekrinom, čudotvornim lijekom kojeg su proglašavali konjskim lijekom u vrijeme korone jer im je skoro pokvario biznis.
  • bluelions
    320
    Teško je ponekad razumjeti bolesti. Isus Krist je pretrpio strašne bolove i muke za nas. Kršćani bi trebali prihvatiti taj križ, kakav god da je. Ponekad bolest dolazi da bi se Bog proslavio.
    Osobno, da se nisam razbolio, ne bih gledao prema Isusu i vjerojatno se bi ni krstio. Na taj način me Bog dotaknuo. On zna najbolje šta je dobro za nas.
    Čovjek gleda iz perspektive zdravlja i dobra u životu. Kršćanin živi za život vječni. To uključuje i mogući težak križ za vrijeme ovozemaljskog života.
  • plavi72
    831
    Bog od nas ne traži ništa drugo nego da kažemo “da” onome što nas je snašlo, iz minute u minutu, ne žaleći za prošlosti, ne strahujući pred budućnosti. »”Da” koje se oslanja na Kristovu snagu: Jer kad sam slab, onda sam jak (2 Kor).
    I dao nam je razum i slobodu kako ćemo to koristiti...svačiji izbor.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.