• Patak
    2.9k
    Opet podmećeš jer ja za nikoga nisam napisao da je sotonist, nisam kritizirao Crkvu a niti svećenike. Imaš problem sa čitanjem, a i ogovaraš iza leđa, a onda i lažno optužuješ. To ti sve nije katolički, a nije ni da širiš ljubaf sa takvim ponašanjem.

    A onda kad ti navedem da nisam nešto napisao jer nisam onda kažeš da kenjam što znači da nisi na ti s osnovnom pristojnošću. Dakle da rezimiraom ne znaš pročitati što se piše, na temelju krivo pročitanog i svojih nekih konstrukcija podmećeš a zatim vrijeđaš i etiketiraš. I nepristojan si.
  • Patak
    2.9k
    Pobjeda od 2:0 nogometnim rječnikom. Za puno bolju argumentaciju i za pristojnost. Ali hvala za molitvu.
  • plavi72
    831
    Biti vjernik je dar božji,možda i uslišana molitva,mame,bake,prabake...,nažalost često se vjernikom postaje preko velikih nevolja,križeva,posrtaja,tragedija...,ali ...nikad ni je kasno,Bog nam je dao slobodu i izbor i ima plan za svakoga od nas i s nama je bio i kad smo bili daleko od njega i hvala mu na svakom danu,satu,minuti,kad je Bog na prvom mjestu(to je često teško ...obitelj,supruga,djeca,djevojka,ekipa,Dinamo...)sve je na svom mjestu :heart: .
  • mali M
    5.1k
    @Jos-Optimus :lol: jel vidiš? :rofl: nemoj po tome drbati, samo ga ignoriraj kao i ja pa nek vodi križarske ratove sa zmišljenom argumentacijom koliko želi...
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Čudo jedno...baš čudo
  • Patak
    2.9k
    Čuj ne ignoriraš me kad me cijelo vrijeme komentiraš iza leđa.
  • mali M
    5.1k
    Martin Luther i njegovo drugo najveće djelo je direktan krivac za Holokaust i on bi bio poprilično sretan kad bi saznao da se dogodio. Tako da sumnjam da mu je teško pala podjela i mržnja.Kreten
    pa dobro nebi se složio. Luther je zapravo u Crkvi vidio isti problem kao i recimo Ignacije Loyola. Samo se odlučio na krivi način nositi sa time. Ignacije je odlučio svojim djelovanjem (unutar poslušnosti) mjenjati tu Crkvu, a Luther je htio da se ta Crkva promjeni radi njega. Pa to i danas možeš pročitati u nedavnim raspravama na ovoj temi. Ekipa želi da se Crkva mjenja radi njih, a sami nude jedino kritiku i kao riješenje vide podjelu.
    Nije Luther "direktni" krivac za Holokaust, mada znam na što ciljaš i nisi ni daleko. To bi ti po Isusovim riječima bilo "po plodovima ćete ih prepoznati". Plodovi Luthera su podjela, raskol, mržnja, masovna ubijanja. Sam Luther nije u startu htio tako da to izgleda, ali opet, plodovi ga dematniraju. Dopustio je najvećem "djelitelju" da mu vodi politiku.. al kužim što želiš reć...
  • Bosskovitz
    11.7k
    Martin Luther i njegovo drugo najveće djelo je direktan krivac za HolokaustKreten

    Definitivno nije direktan krivac za Holokaust, nacistički antisemitizam je prvenstveno bio rasni, dok je Lutherov bio vjerski. Generalno, općenito je propust u izučavanju povijesti to što je generalno stvorena slika kako su nacisti de facto izmislili antisemitizam u Njemačkoj, a zapravo su iskoristili tisuću godina inherentnog antisemitizma koji je bio duboko ukorijenjen u njemačko društvo od prvih pokolja Židova nakon prvog križarskog rata, preko Svetog Rimskog Carstva, Martina Luthera i Hepp-Hepp pogroma u 19. stoljeću pa sve do nacista u 20. stoljeću. Židovi su redovito bili meta i redovito je izmišljan povod (od toga da su pustili Mongole u Europu do toga da su zabili nož u leđa u Prvom svjetskom ratu), samo se mijenjala vrhovna ideja.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    antisemitizma koji je bio duboko ukorijenjen u njemačko društvo od prvih pokolja Židova nakon prvog križarskog rata, preko Svetog Rimskog Carstva, Martina Luthera i Hepp-Hepp pogroma u 19. stoljeću pa sve do nacista u 20. stoljeću. Židovi su redovito bili meta i redovito je izmišljan povod (od toga da su pustili Mongole u Europu do toga da su zabili nož u leđa u Prvom svjetskom ratu), samo se mijenjala vrhovna ideja.Bosskovitz

    Lajk. Samo bih tu htio dodati i vrijeme kuge kada su Njemci drzali da su Židovi krivi za kugu jer je njih puno manje hvatala zbog nešto više razine higijene. I tada se Židove proganjalo.
  • Tom Hanks
    3k
    ima plan za svakoga od nasplavi72

    Možeš mi reći kakav je to plan da recimo trogodišnje dijete umre od bolesti,ili u nekoj prometnoj ili bude ubijeno od mame/tate,serijskog ubojice?
  • Patak
    2.9k
    Papa Leo X osuđuje Lutherovu herezu 1520. godine i naziva ju smrtnim otrovom, papa sv. Pio X 400 godina nakon Lea X kaže da je protestantizam zbroj svih hereza koje služe za pokolj duša.

    A papa Franjo slavi 500tu godišnjicu u Švedskoj, govori na konferenciji za novinare da je Luther lijek za Crkvu, a objavljuje i poštanski marku sa Lutherovom slikom. I još kaže da je Lutherov suvremenik papa Leo X bio krivo informiran.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Nemoj pretjerivati...to su duboke i opširne teme, a sve polazi od toga da je čovjeku dana sloboda i za svoja djela će kad tad odgovarati. Tako i za bolesti, ako je polazište vjere da je svrha onaj život poslije, onda su ovozemaljske patnje neusporedive prema onome lijepome što nas čeka. Kao i što mi kao vjernici duboko vjerujemo da je naš pogled na život preuzak da bismo mogli razumjeti Božji plan.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Na kraju dana, kada čovjeka zadesi teška situacija..vjera mu pomogne da to izgura, itekako pomogne. Meni je sačuvala obitelj i spasila život, a doživjeli smo brutalne traume
  • Tom Hanks
    3k
    Zapravo je dosta jednostavno samo ja nikada nisam vidio racionalno objašnjenje za te stvari od vjernika.Za sve dobro je zaslužan Bog,a za loše stvari odjednom on nema veze sa time iako je stvoritelj svega,kako sada to?I te bolesti je onda on stvorio,nisu same od sebe došle.

    Uostalom,otiđimo u samu priču iz Egipta,gdje je u posljednjoj pošasti umrlo(ubijeno)svako prvorođeno dijete,od koga je to djelo?Koliko ja znam od samog Boga.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Nije istina...ni bolest nije od Boga, to je jako uskogrudno gledanje na pitanje vjere..što se tiče Boga, hajdemo se mi držati Novog Zavjeta i nauka po kojem Katolici žive. Bog je ljubav, ako neke stvari dozvoli to ne znači da je zao, to samo znači da ti i ja gledamo na stvari iz naše male, sitne perspektive i ne vidimo širu sliku. Možda je smrt neke bebe spriječila još veću patnju kasnije, možda bi ta curica jako patila ili prouzročila još veću patnju...ne znamo mi to. Hitler je radio što je radio, kao i ljudi koji su ga slijedili, za to će odgovarati. Pa Isus je pustio da ga razapnu - slobodna volja. Ne živimo za ovozemaljsko, barem ne bi trebali
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.