• Hnlovac
    1k
    To si ti

    Meni je zakon riječ svakog poglavara naše svete Crkve, pa tako i pape Franje, a i skroz mi je simpatičan nevezano za to
  • Medvedgrad
    257
    Zna se zasto je Benedikt "dobrovoljno" odstupio i zasto je ovaj postavljen u vrijeme najtezih napada na krščane unazad par stoljeca..emilperska

    Zna se točno zašto je Benedikt odstupio jer je sam Benedikt i obrazložio zašto:

    https://www.vatican.va/content/benedict-xvi/en/speeches/2013/february/documents/hf_ben-xvi_spe_20130211_declaratio.html
  • emilperska
    5.4k

    Referiram se tu na upis da trenutni (privremeni) Papa opravdava migracije..
    Pa velim da mi je fascinantno da je jednog "starog" Papu zamjenio gotovo jednako stari Papa otvoren za popustljivost prema migracijama u vrijeme najvecih migracija koje prijete opstanku zapadne civilizacije. Sigurno je "slucajno" bas on postavljen..
    A da ne govorim o woke prijetnjama prema kojima je trenutni Papa dosta otvoreniji od svojih prethodnika i protukandidata iz 2013..
    Ratzinger je umro 9 i pol godina nakon abdikacije..
  • deda
    32.6k
    Znači i u Vatikanu postoji "duboka država".
  • emilperska
    5.4k

    Svi biskupi/nadbiskupi imenovani nakon 2013. su neka vrsta vatikanskih administratora, tolerantnije struje itd.
    Nekad si imao biskupe kao Mile Bogović, Juraj Jezerinac, Vlado Košić koji su na propovijedi prije krizme "mrko" gledali ljude koji su htjeli upisat etiku.
    Sad nam iz Vatikana stižu priče da su migracije islamista s istoka zapravo ne tako lose.
    Ovo je moje viđenje.
    Ali da nam se se sve vise stvari namece tiho i na silu, a da je Crkva tu sve nemocnija i da sve vise šuti. To je valjda svima jasno..
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Vidis i meni je to interesantno. Od jako puno ljudi cujem stvari u smislu “ma Franju su namjestili” “Kutlesa je Franjin po zadatku” i takve stvari.

    I razumijem to, OK, svatko moze misliti sto hoce, mozda je istina mozda nije. Ne znam. Ali mi je interesantno da svi ti ljudi i dalje svaku nedjelju idu na misu u tu istu crkvu koju vode ljudi po zadatku itd
  • emilperska
    5.4k

    Ne idem na Misu radi svećenika nego radi vjere i sebe..
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Postujem to. Drugi ljudi od kojih cujem takve price su najcesce redovni na misama
  • emilperska
    5.4k

    Nismo se razumjeli :lol:
    Ne idem na Misu radi svećenika nego radi sebe i nekog svog duhovnog mira i vjere..
    Naravno da mi je draže kad mi svećenik sjedne, ali nije presudno..
    A osim tog, ove promjene u administraciji Vatikana pa s Kutlesom i Kaptola u lijevo, nisu se jos reflektirale na niže razine..
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Ne ideš na misu jer nisi katolik. Svećenik nije i ne može biti izgovor. Ima puno svećenika, ako ti određeni baš smetaju, a svrha mise i naše vjere nije svećenik..realno. Ne mislim to na način da te vrijeđam, samo govorim realnost, osnovna stavka Isusovog nauka je čin pretvorbe hostije, kao i sama Sveta misa. Ako ne ideš na misu zbog svećenika, onda u suštini i nisi neki vjernik/katolik...i to je ok, to je tvoje pravo
  • emilperska
    5.4k

    Procitaj post gore..
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Sorry, požurio sam :)
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Aha… vidis tu te bas i ne mogu razumijeti. Evo recimo ja sam danas bio po prvi put na misi u ne znam koliko, a i to sam otišao u crkvu Rade Borić isključivo radi one njene debilne izjave.

    Osobno ne mogu sudjelovati u misama koje organizira crkva kojoj nije na prvom mjestu Krist nego zakulisne igre oko migranata, Vatikanske banke i ne znam čega ne. Ne sjeda mi.
  • Nino Bule
    13.4k
    Mozda niste katolici, razmislite o protestantizmu
  • emilperska
    5.4k

    Radoslav Borić :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.