• puxigadjurdja
    1.6k

    populizam je, kod nas pogotovo, označen ko nešto nužno loše i pogrešno ali ne mora bit, dapače.

    Nama fali političara koje bi, u slučaju da imaš firmu, rado zaposlio kod sebe.

    Na stranu ideološka slaganja/neslaganja ili moje osobne nesimpatije prema sadašnjem gradonačelniku njemu i (ostatku ekipe oko njega) ne bih dao da bude portir ili neki junior administrator u firmi ali smo mu dali vladanje metropolom s ooogromnim proračunom i obavezama pa se onda čudimo što ni jedan servis ne funkcionira kako bi trebao.
  • Bosskovitz
    11.7k
    populizam je, kod nas pogotovo, označen ko nešto nužno loše i pogrešno ali ne mora bit, dapače.puxigadjurdja

    Populizam je, prema rječniku hrvatskog jezika, "ideologija i društveni pokret koji povlađuje predrasudama, strastima i duhovnim dometima širih društvenih slojeva."

    On nužno jest loš jer je neraskidivo povezan s obmanjivanjem masa, lažima, iskrivljavanjem istine i tendencioznim prikazivanjem stvarnosti te namjernim logičkim zabludama. U populizmu nema kvalitetne rasprave o konkretnim problemima i forma je važnija od funkcionalnosti. Lijevi ili desni, potpuno je irelevantno.
  • Jaro
    7.3k
    realno, kod nas 99% politicara i stranaka zadovoljava ovu definiciju...
  • masacusec
    3.5k
    Populizam je patetično i usiljeno "približavanje" službene osobe narodu i kao takav ne vidim nikakav pozitivni aspekt populizma!
    Rekli bi u narodu, uvlačenje u pakšu širim masama.
  • Patak
    2.9k
    Bolesno. Seksualizacija djece od rođenja u službenom dokumentu hrvatske agencije. Ako ovo nije za kaznenu prijavu onda ne znam što je.

    https://citizengo.org/hr/ed/13489-tra%C5%BEimo-hitno-uklanjanje-skandaloznih--seksualnih-standarda--za-djecu-
  • serbus
    4.1k


    Kad se klikne link na agenciju nema ništa od dokumenta. Sad jel maknut ili ga nije ni bilo tko će znat.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Samo ga guglaj i bit će ti prvi rezultat. Išao sam vidjeti o čemu se radi, ali nemam energije ni volje za raspravu o tome xD
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Grozim se bilo čega što u sebi ima riječ "Odgoj" i dolazi od strane države.

    Ako netko želi da mu država "odgaja" djecu, slobodno, nemam ništa protiv. Međutim, ja to ne želim! prste dalje od moje djece, želim da ih država samo obrazuje, ne i preodgaja.

    Ako to ne mogu dobiti, onda mi omogućite da imam mogućnost obrazovanja od kuće.
  • Sljeme
    2.4k
    Sve škole i vrtići su odgojno-obrazovne ustanove.
  • Đeki Ćen
    37
    Da karikiram, populizam je kada kao redatelj pravite film koji ima samo jedan cilj: dopasti se gledateljstvu, bez postizanja suplementarnih estetskih i umjetnickih vrijednosti. Lako stivo, nezahtjevno
  • The Undertaker
    5.1k
    Ja sam uvijek bio (i još jesam) da se pusti stručnjacima da rade svoj posao i da nije na nama amaterima dublje ulaziti u neku stručnu problematiku. Međutim, nakon što sam imao na jednom državno financiranom projektu bliski kontakt sa ekipom iz Ministarstva graditeljstva malo sam revidirao svoje stavove, barem za "stručnjake" iz državnih institucija. Ispostavilo se da bolje mi poznajemo Zakon o građenju nego ekipa od 7 stručnjaka koje je ministarstvo poslalo. Zato, neka ih na tapetu, makar ponekad i nezasluženo.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Grozim se bilo čega što u sebi ima riječ "Odgoj" i dolazi od strane države.db-izbjeglica

    Odgojno-obrazovni sustav "dolazi od strane države" još od banovanja Bana Ivana Mažuranića, znači zadnjih cca 150 godina. Svi u Hrvatskoj, zajedno sa svojim roditeljima i roditeljima svojih roditelja smo ga prošli i vidi vraga - razmišljamo drugačije, ne razmišljamo svi isto. Kad ljudi propitkuju je li zemlja okrugla sfera ili ravna ploča jer misle da su najpametniji, nesumnjivo će propitkivati i sve ostalo.
  • NitkoBitan
    17k
    Sto su to starije generacije propustile neimanjem "spolnog" obrazovanja kakvo se planira uvest?

    Edukacija o reprodukciji i spolnim bolestima je uvijek postojala, sto jos planiraju uvest uz to?
  • Patak
    2.9k
    Sve je to u redu, samo si svaki roditelj treba postaviti pitanje tko u ime države propisuje "standarde" i vidjeti kosi li se ti sa svjetonazorom njegove obitelji.

    Jedno je pitanje matematike i egzaktnih znanosti a drugo pitanje svjetonazorskog preodgoja djece od strane onih koji su zasjeli na ovaj ili onaj način na poziciju "države" koja to prropisuje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.