• Eduardo
    20.1k
    Svakako da ih se odluke tiču.The Undertaker

    Tiču ih se, naravno... ali, tu postoji jedan veliki ali - mi koji smo članovi kluba za razliku od njih imamo jednu od najvažnijih privilegija, a to je pravo glasanja. I, to pravo nije samo simbolično, već ima stvaran utjecaj na donošenje odluka koje oblikuju budućnost kluba što znači da nam samim time donosi i veliku odgovornost. Došli smo do toga da se klub vodi na demokratski način, do toga da se odluke donose kolektivno, a ne autoritarno. Stoga, oni imaju pravo koje mogu ali ne žele iskoristiti. Koliko vidim, nitko ovdje nije rekao da navijačka podrška tvojih frendova i njima sličnih nije važna, ali njihova uloga nije i ne može nositi istu težinu kao uloga članova koji ipak nose veliku dozu odgovornosti. S druge strane, tvoja ekipa ne nosi tu odgovornost jer nema direktan utjecaj na donošenje ključnih odluka za razvoj i budućnost kluba. I tu staje svaka priča između članova i onih koji to nisu.
  • The Undertaker
    5.3k
    Kad nekom ograničavaš neka prava onda ti trebaš imati neki argument za tu odluku a ne obratno.
    Ali, kad baš hoćeš:
    1. Možda bi se prodalo više godišnjih pa bi klub nešto više i zaradio.
    2. Klub bi pokazao da je otvoren za sve navijače a ne samo za članove,
  • deda
    32.6k
    Ovaj klub do jučer nije bio otvoren za nikog. To brojke pokazuju.
  • Sajla
    5.1k
    S druge strane, tvoja ekipa ne nosi tu odgovornost jer nema direktan utjecaj na donošenje ključnih odluka za razvoj i budućnost kluba.Eduardo

    a tu odgovornost se treba nagraditi. jedan od načina nagrađivanja je i pristup kupovini godišnjih ulaznica. time ujedno klub želi potaknuti što veći broj ljudi da preuzme odgovornost i uključi se u rad kluba kojeg vole i podržavaju.
    problem dozvoljavanja kupovine godišnjih ulaznica nečlanovima je to što se tako ukida jedan od instrumenata da se navijače i simpatizere kluba potakne na učlanjenje i tako još više podigne razina demokratičnosti u klubu, a ujedno i unaprijedi percepcija kluba u javnosti što ima utjecaja i na njegovu privlačnost kod sponzora, dakle ima i financijski efekt.
  • JJosip
    53
    Evo ja imam nekoliko kolega i čak par starijih ljudi s kojima idem na utakmice (zavisi kako kad jer nismo iz zg) koji nisu članovi. Ti ljudi su svi veliki Dinamovci, kad god se vidimo pričamo o Dinamu, čitaju forume, prate sve, ali se ne učlane.

    Preko mene su ušli na Hajduk kad su mogli članovi uzeti nečlanovima i ja im kažem, vidite zašto je bitno biti član, sutra može biti nešto i zbog članstva nećete moći sudjelovati ako ne nađete nekoga. Zašto ovisiti o nekome? I kažu oni uglavnom upravu si treba riješiti, ali kad dođu kući opet ništa. Moja dijagnoza je da ima dosta takvih "lijenih" ljudi koji uvijek imaju nešto, a smatram da bi nakon prvog članstva ostali članovi zauvijek jer bi jednim klikom produžili, a prvi puta im je valjda teško ili šta već. Tu bi ih možda okolina (ja) trebali malo jače stisnuti i reći evo idemo odmah riješiti ionako je to 5 minuta posla.
  • serbus
    4.1k
    Meni kao članu je najbitnije recimo da ne gledam više drugi dan u novinama slike i tamo vidim likove kao Ante ustaša, Sunaru, Horvatinčić, bivšim osuđenim likovima i onima koji su se nagodili iz bivših uprava u loži dinama. Da kod prodaje karti za ložu se vodi o ugledu kluba i po meni takvim likovima tamo nije mjesto.
  • The Undertaker
    5.3k
    Apsolutno. Samo tadašnjoj upravi to nije bilo važno. Ovoj novoj bi trebalo biti.
  • deda
    32.6k
    Zato im se ova uprava obraća svakih par dana sa potrebom i važnosti čina učlanjenja, kao što to i Zona radi svakih par dana.
  • The Undertaker
    5.3k
    S druge strane, tvoja ekipa ne nosi tu odgovornost jer nema direktan utjecaj na donošenje ključnih odlukaEduardo

    Moja ekipa ima 8 godišnjih, 8 pretplata i svi su glasali za DP.
    Ali ja znam i dosta (uvjetno rečeno) ljudi koji misle da je ovo pogrešan način upravljanja i da će Dinamo propasti. Jednako su navijači Dinama kao i ja i nisu ništa više prijatelji ili neprijatelji kluba od mene.
  • reziser
    6.8k
    citam ovo danima, i naravno svatko ima svoje razloge za i protiv. Poruka za nas sve koji su okruzeni ljudima koji vole dinamo ali im se neda uclaniti.:

    Isprintajte pristupnice, uzmite im OIBe i ostale podatke, 20 eura, sve napravite za njjih...i vise manje uspijeva!

    Bar ja tako radim, iako ima tvrdih oraha, ali ih sve više "popušta" i postaju članovi dragog nam kluba.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Evo info iz kluba vezano za obiteljske godisnje (vidio sam ovdje da su se neki raspitivali), dakle:

    Ukoliko je roditelj bio godisnjak, a djeca nisu bila godisnjaci prosle godine - onda se obiteljske godisnje ne mogu kupiti u prvokupu, vec treba cekati kad krene prodaja za ostale clanove.

    A tu bi moglo doci do toga da tad vise ne ostane dovoljno karata, pa izvisis. Dakle, sigurnije je uzet godisnju u prvokupu pa djeci uzeti kasnije pojedinacno(ako ih ostane)
  • NitkoBitan
    17.3k
    Ekipa ce odjednom dobit motiv za uclanjenje kad na jesen bude i vise nego ocito da ce neclanovi izvisit za Realove, Barcelone i PSGove.

    Dzabe trosite energiju...

    Dakle, sigurnije je uzet godisnju u prvokupu pa djeci uzeti kasnije pojedinacno(ako ih ostane)Dinamosaur

    Kakvog to smisla ima ako roditelj nece imat mjesto pored djeteta?
  • The Undertaker
    5.3k
    Onda ćemo morati uvoditi segregaciju i među članovima: prvoborac, nosilac spomenice 2023., član+glasač, član only, zabludjela ovca (glasao za Barića), ide li na gostovanja, gleda li male utakmice, itd...
  • Dinamosaur
    1.5k
    U pravu si kaj se tice zapada, mene sjever zanimao.
    Mozda za zapad ostane nakon prvokupa, ne mogu procijeniti, a ne znam ni kak je isla prodaja za zapad prosle godine, odnosno dal su otisle u prvokupu il su se i poslje prodavale
  • NitkoBitan
    17.3k
    Medu clanovima vrijedi "brzi prst", sasvim dovoljno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.