• Boycie
    1.1k
    Sigurno nece zakazati 'obnova' godisnjih, ali realno je i ocekivati da ce ostati nesto dodatnih godisnjih u prodaji za clanove. Prvi u red ili za tipkovnicu i problem rijesen.
  • Vratite nam Istok
    232
    Sve pet, slažem se. Meni je samo žao što se neće barem malo povećati kontingent karata koje idu u godisnju prodaju. Očekivao sam možda da kompletna tribina ode u godisnjake, kao što je to slučaj u dosta velikih klubova po Europi, ali kaj je, tu je.
  • The Undertaker
    5.1k
    Godišnja ulaznica nije nikakva zahvalnost već proizvod koji ima svoju cijenu i publiku. Ako klub bude vidio ekonomski interes prodavati će i godišnje za Zapad gore i Sjever gore. Suprotno priči ovdje, trenutno ga ne vidi. Ne znam koliko je karata za ZG break even tj. sa koliko prodanih godišnjih karata po cijeni od 250 EUR bi otvaranje tribine ZG bilo isplativo.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Napominjemo kako članovi kluba do 12 godina imaju besplatne pojedinačne ulaznice za sve utakmice SuperSport HNL-a osim derbija (Hajduk, Rijeka, Osijek).skener

    Znam ja to, al barem evo ja mislim(mozda sam jedini u tome razmisljanju) da bi klincima puno veći još doživljaj bio sa Europe ili neke od tih utakmica(Rijeka,Osijek,Hajduk) sa punijim stadionom, nego na Belupu ili Gorici sa 4-5k, al kažem, to je moj neki pogled.
  • xavier
    12k


    Naravno možeš i to. Meni je tu jedino fascinantno da je to uvedeno tek sad kao opcija.
  • Vratite nam Istok
    232
    Ne bih se kladio da ce ostati godisnjih za sjever. Mislim da su sanse za to minimalne.
  • Pop corn
    8.1k
    Znači sad će svake godine jedno te isti imati godišnje za sjever, drugi neće imati priliku uzet godišnju 99%.
    Iako je bilo onih koji su sa pojedinačnima dolazili na sjever više nego neki godišnjaci.

    Nego, što se tiče kupovanja na rate, može malo detaljnije ko je prije tako uzimao... Koje kartice, ide premium visa gold?
    M94

    Neće jer će se pratiti dolaznost i nuditi razne beneficije za one koji redovito dolaze na Dinamove utakmice. Kroz sezonu, dvije situacija će se tu razbistriti i onda će možda i biti liste čekanja, ali iz razloga što oni koji imaju godinu nju redovno konzumiraju.

    Visa Gold ide, a sve ovisi o tome kakve ti imaš uvjete s PBZ bankom dogovorene oko obročnog plaćanja

    Ja sam uzimao na Diners i moglo se uzeti na maksimalno 6 rata, ne znam kako ce biti ove godineTresnjevkaZG

    To ovisi o tvom ugovoru s Ersteom, ne o klubu

    no ipak mi ostaje malo gorak okus ovih odluka jer vrlo vjerojatno iz sezone u sezonu neću imati ni prilike uzeti godišnjuVratite nam Istok

    Zapad je nešto veci kapacitet godišnjih pusten nego lani prodanih. Sjever ovisi o tome koliko će onih od prošle sezone kupiti u prvom tjednu.

    Jednostavno, od nekud se trebalo krenuti, najbezbolnije moguće. To je sad jedan proces
  • jedan u nizu
    8.2k
    ovaj podatak da 30% ljudi koje je kupilo pojedinacnu ulkaznicu za sjever, i nisu dosli na utakmicu pred kraj sezone, mi je porazavajuci.
    Nekako nisam uvjeren da je to tako. Mozda je to jedna od onih utakmica gdje je dosta ljudi ulazilo na rotor bez skeniranja? Znamo li koja je to utakmica, pa da usporedimo sa komentarima na temi 'ulaznice' gdje se pisalo o tome.
    Ili je to ona utakmica kada je bila kisa (17.4. ako se ne varam)?

    Takoder, pitanje vezano uz prvokup. Da li se pod pravom prvokupa odnosi i ako netko zeli zamijeniti tribinu? Recimo vlasnik si godisnje za zapad i sad zelis na sjever (ili obrnuto) i da li za vrijeme prvokupa mozes zamijeniti, ili cekas slobodnu prodaju? Ako cekas slobodnu prodaju, mozes izvisiti za 'svoje mjesto', a mozes izvisititi i za drugu tribinu ako ne dodes na vrijeme a potraznja bude velika.
    Vjerujem da ce prelaskom na Kranjcu biti jako puno prebacivanja tribina, nadam se da ce do tada to proraditi, jer ce sigurno dio ekipe otici sa najskupljeg zapada na neku jeftiniju ne-ultras tribinu, i da ce dio sa sjevera hjteti isto tako negdje drugdje.
  • Klenx
    5.6k
    Samo jedna kratka usporedba iz kuta obicnog dinamovog navijača :

    - Sezona 2019/20 zapad dolje godisnja Gold (sve utakmice) 107€
    - Sezona 2022/23 zapad dolje godišnja 186€
    - Sezona 2025/25 zapad dolje godišnja 360€

    2022 smo krenuli u prodaju sa : Livakovićem, J.Šutalom, Ivanušecom, Oršićem, Ljubičićem , a bojim se i Petkovićem , tj. ova cetiri reprezentativca vise nisu na Maksimiru.

    Klub okrenut navijačima je parola ? ali iz ovih brojki rekao bih , okrenuo leđa običnim navijačima.
    Ali


    Tvoj argument stoji, ali ga moraš pogledati iz druge perspektive.

    2019.prosječna brutto plaća u Hrvatskoj bila je otprilike 1100 eura, dok je 2024.godine bila skoro 1600 eura.

    Prosječna cijena kvadrata stana u Zagrebu 2019.godine bila je oko 1800 eura, dok je u 2023.bila skoro 2700 eura.

    2019.godine si kavu u Zagrebu često mogao popiti preračunato za 1 euro, dok je danas plaćaš redovno po 2, ako ne i 2.5 eura.

    Živimo u svijetu u kojem kila jagoda košta 7 eura, kila grožđa ili kornet Ledo sladoleda na kiosku i preko 3 eura, praktički kila bilo kakvog sira koji nije KPlus redovno ide preko 10 eura, a deterdženti hladno tuku i preko 20.

    Evo nek se i postavimo da smo u toj tvojoj 2019.godini, Dinamo ima sve te reprezentativce, i godišnja za 18 HNL tekmi, minimalno 6 europskih (kreće se od 2.pretkola) i jedno 2 kup utakmice košta 107 eura.

    Smatraš li ti da je ulaznica za zapadnu tribinu kluba prepunog reprezentativaca po prosječnoj cijeni 4 eura (2 sladoleda u 2019.godini) možda ipak - premala?

    Ili skočimo u 2024.godinu.
    Dinamovu utakmicu gledaš u prosjeku za 14 eura. Znači potencijalno gledaš jedan Real Madrid, Manchester City ili eto RB Leipzig za cijenu 2 kile jagoda po utakmici.

    Po meni je to itekako - korektno.
  • Pop corn
    8.1k
    e da, ostalo mi je par eura na prošloj godišnjoj za cashless, hoće se to prebacivati ili će biti moguće plaćati sa starom?Sajla

    Hoce
  • Dinamosaur
    1.5k
    hehe, a jesi lik
    Tak star a tak blesav,
    I kog boga ce ti godisnja ako mislis doc na 5 tekmi?
    Ps.djeci sam uvijek poklonio karte
  • Ali
    2.1k


    Lijepo si argumentirao, i dalje je od svih usporedni najveci rast cijena imao GNK Dinamo.
    Dakle presisali smo sve "zmuklere" i svercere iu krim miljea koji su u stanogradnji, i "todorice" tj. pave ili kako li se sada zovu, a i sve ugostitelje....
    A svi oni mogu uciti PR od Dinama, jer su oni svakodnevno na tapaeti kako nekorektno dizu cijene, cak su se osnivala povjerenstva, strucne sluzne pri ministarstvima, donosili zakoni kako bi se zaustabio rast cijena i novine svaki dan ih "ribaju" kako su lopovi i kako je u cokoladi 80g tj. shrink ekonomija kojom se varaju potrosaci itd. A tu je mene 20 komentara poklopilo da kaj trkeljam, jer su cijene korektne.
    A osnovni argument je da su krivi ovi prije jer su bile nerealno niske.

    Ma nema smisla da se vise osvrcem na ovu temu, ja sam u manjini i tko me hebe, nemoram ni dolazit na stadion... takvi nam netrebaju.

    Inace kad si spomenuo RedBull , evo cijena za Salzburg season ticket : East/West Lower Tier
    Until 19.05. Regular price
    Full price 449– 492–
    Discounted price 315– 345–
    Children's price 158–

    Dakle za clanove odlicna pozicija "early birds" cijena 315€ .

    No kao sto sam rekao nema smisla dalje, masa je uvjerena da je klub i vise nego korektan prema navijačima i da su cijene prihvatljive.

    E da i nisam nigdje vidio da je se netko osvrnuo tu na forumu kriticki na velika stampana slova boldana ktome na sluzbenoj stranici kluba da godisnje mogu kupiti samo clanovi kluba? Hm to kao da sam vidio kod jedne udruge prosle godine. Osobno kuzim motive, samo valjda jer sam odrastao u komunizmu pa sam alergican na restrikcije i ogranicenja i to me uvijek pogadja i podsjeca na to doba jednoumlja. A mnogi su jako patili u zivotu bili jer su se protivili zabranama i trazili slobodu odlucivanja, no odoh sad u drugi smjer.
  • The Undertaker
    5.1k
    Cijene RBS su, koliko vidim, bez europskih utakmica. Uspoređuješ kruške i jabuke.
  • Ali
    2.1k

    Da, namjerno usporedjujem kruske i jabuke, jesi bio u Salzburgu na stadionu ?
    A oni za uefu imaju i ovu opciju :
    "Loyalty is going to pay even more! Fans who use their season ticket to attend at least 12 Austrian Bundesliga home matches in 2023/24 will get an option for an extra ticket in each European home match in 2024/25 - in addition to their reserved season-ticket seat! For the 2023/24 season, the option to purchase an extra ticket is already included"

    I da place u Austriji su sa nasima isto kruske i jabuke.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.