• Laugreano
    1.7k
    Bitno je, desno je puno potrebnije nego lijevo. Ali trebaju oba da se ne lazemo.
  • Orc123
    5.9k
    kako cemo biti jaci ako smo i do sad bili toliko limitirani? Cuvene pripreme koje konacno mozemo potrositi na uigravanje velike vecine kadra...opet ocekujemo cuda na kraju prijelaznog roka a to se jos nikad nije dogodilo, da bi mi upecali nekog vanserijskog igraca kad se svi izredaju. I te floskule o vracanju igraca nakon ozljede?

    Dajte si molim te pogledajte na sta lici Perisic , pa si pogledajte koliko samo sitnih ozljeda ima sada Rog koje mu jednostavno ne daju da se vrati u puni ritam utakmica, pa sjetite se Pjace koliko je problema imao, Kacavenda, Sutalo....da ne nabrajam...ono jedino sto ocekujem od Stojkovica je da bude zdrav i da ga polako vracamo a ne potrosimo ko Sutala. Rog? Daj Boze da se donekle vrati u puni ritam jer je igrac koji radi prevagu ali...bit ce tesko. Otisli su Kaneko, nema Vidovica a mi pricamo o tome kako smo jaci? Jaci za sta?

    Opet cuvena floskula ima vremena, tek su bitne utakmice u 8mj pa ovo pa ono....ne, nama sezona pocinje za 4 dana s pripremama u kojima udaras temelj cijeloj sezoni i optimalno je da ti 90% ekipe i prođe te pripreme.

    Nije panika za pojacanja ali kroz 2-3 tjedna mi bi trebali imati neke jasne obrise te pojacane momcadi za novu sezonu jer u protivnom slijedi nam Dejavu....

    Unutarnje rezerve? Da, strasne nam unutarnje rezerve a sezonu nam izvuklo 15-16 igraca, a kad nije na jesen bilo Petka nismo znali kako stvoriti i zavrsiti akciju i licili smo na nista. Koje unutarnje rezerve....
  • Jos-Optimus
    793
    Ma ja se apsolutno slažem sa svim što govoriš, dapače. Samo konstatiram da imamo i unutarnjih rezervi :)
  • Jurki
    9.6k
    ako se bumo oslanjali na unutarnje rezerve onda bolje da ni ne igramo Europu.
    Ako sjebemo Europu.. dogodine bumo imali jos veci problem nego ove.
    10 prijelaznih rokova se vlece termin "unutarnje rezerve".
    Nisam za to da se svake godine proda i dopelja 5 igraca.. vec da se slozi kostur ekipe i nadograđuje.
    S obzirom na tih sjebanih 10 rokova i koristenjem unutarnjih rezervi.. mi moramo dopeljati ove godine minimum 3-4 igraca.
  • Jos-Optimus
    793
    Ne govorim da ne trebamo pojačanja, samo govorim da ćemo imati/trebali bi imati velike skokove u razvoju jednog Sučića, Perkovića, Hoxhe, Baturine i Vidovića(ako ostanu). Bernauer je godinu dana iskusniji s ovom razinom nogometa, Ogiwara adaptiran, Nevistić...pfff, tom je samo nebo plafon. Cijela ta grupa igrača je prošla pakao, pa jedan Jakirović je sada sigurno 15% bolji trener. Čemu panika oko prijelaznog roka? Koje su to pretumbacije veliki klubovi napravili? Još to nije krenulo, apsolutno ima vremena.
  • Jos-Optimus
    793
    A šišaj ga stari, ja kažem jedno, ti skroz drugo. Nigdje nisam rekao da se ne trebamo pojačati
  • Jurki
    9.6k
    imam traume vec od tog izraza "unutarnje rezerve".
    Dapace razmisljajuci o nasim transferima.. nadam se da bu ubuduce praksa.. dovođenje igraca u zimi.. a da bu ljeto eventualno za popunu kadra ovisno o odlascima tj minimalne promjene u kadru.
  • Orc123
    5.9k
    procitaj si moju poruku do kraja i pretposljednju natuknicu! Nije nikakva panika ali kroz 2-3tjedna trebaju se vidjeti jasni obrisi ekipe za sljedecu sezonu. Panika ce ti biti ako ces ostat bez Petka do 15. Sto je vrlo lako moguce i/ili Batija....a kadar nam je bio limitiran ko i igra a odlaskom dvojice zahvalnih igraca Vidovica i Kaneka jos je limitiraniji....pozitiva je ok i vidjet cemo sto nose naredni dani.....
  • mali M
    4k
    s jedne strane bi ti rekao, dobro polako, ali to sam s tobom prošao prošle sezone pa si ispao u pravu :lol: Šalim se malo, ali dobro govori i @Jos-Optimus, ali i ti. Ono što je meni tu specifično, da se prošlu sezonu cijelo vrijeme i Jakiru i nekim igračima kao alibi koristilo da nisu imali pripreme pa su zato iskrsnuli problemi. E sad, tu se onda moram složiti sa Orkom jer ove godine nam je dovoljno da igrač dođe do 25.8. a prošle godine je to bio alibi za loše igre jer su pojačanja prekasno došla i nisu se stigli uigrati. Niti oni niti trener. Inače jesam za smirivanje tenzija i strpljenje, ali mogu apsolutno razumjeti Orkvu frustraciju i oprez (ne jaku još, ali u uzlaznoj putanji :lol: )

    p.s.- mislim samo da mi svi imamo PTSP jer smo istraumatizirani sa kriminalno vođenim klubom zadnjih 25 godina, pa nismo navikli na odmjeren tajming za određene radnje, i bi rađe da vidimo transparentno nego da slušamo nečije muljanje (jer smo na to navilkli)...
  • Jos-Optimus
    793
    Mene iskreno samo nervira situacija s Petkom, sve drugo vjerujem da će biti top
  • Mali Zeus
    10.5k
    Krenuli smo jako ovod. :D
  • scooniepenn
    2.2k
    Ne vidim jedino sto bi se u Petkovom statusu trebalo promijeniti u narednih 20 dana. Na Euru nije nista posebno odigrao u ovo vremena sto je dobio, s Eura smo ispali tako da ako ima ponudu/ponude koje ga zadovoljavaju neka se izjasni i idemo dalje. Nema smisla da nam neki igraci promaknu i onda on 14.7. javi da ide, a ionako je to namjeravao. Nadam se da je nesto slicno Maric artikulirao sa Tarzanom. Sto se tice panike/flegmatizma mislim da nam ne treba ni jedno ni drugo. U puno smo boljoj poziciji nego proslo ljeto i zbog adaptacije i uigranosti dijela igraca odnosno navikavanja igraca i Jakira jedni na druge. Osim toga, imamo Marica kojem apsolutno vjerujem, za razliku od onih diletanata za koje je Mamic bio najbolji sportski menadzer u povijesti. I naposljetku, kasniji pocetak sezone nam, takodjer, nudi potpuno drugaciju perspektivu. That being said ne bismo si trebali priustiti da do sredine 7. mjeseca nemamo barem 3 do 4 pojacanja rijesena, kako bi se ti igraci priviknuli i uigrali za play off Lige prvaka.
  • Daliban
    157
    Mislim da je Branko Pavić već sada bolji od bilo kojeg zadnjeg veznog kojeg mi možemo priuštiti. Ako ostane u kadru i dobije redovne minute, do zime će biti u potpunosti adaptiran. Samim time što je Pavić spreman, mislim da nema potrebe za dovođenjem zadnjeg veznog pored Mišića i Pavića.

    Isto mislim za Čerina i osmicu. To je Sučićeva pozicija i pametnije bi nam bilo da taj novac preusmjerimo na stopera, krilo i lijevog beka. Prodajemo Bulata, ali Bulat je realno višak i ne treba nam zamjena za njega, a kamoli zamjena od nekoliko milijuna eura što je značajan udio našeg ukupnog transfer budžeta. Imamo Roga i Stojkovića da pokriju Bulatov odlazak ako nas to već toliko brine.
  • Orc123
    5.9k
    znaci bez Halila i Bulata napasti na 3 kolosjeka a i ovako smo bili u deficitu...
  • Daliban
    157
    Ne znam kakav je Halil uopće bio faktor, a Bulata ćemo nadomjestiti unutarnjim rezervama. Rekoh, Rog i Stojković su dovoljni. Kada se Rog vrati nazad u Italiju, već ćemo imati spemnog Pavića pa onda i Mišić po potrebi može odigrati osmicu. Imamo dovoljno.

    Pavić i Mikić su klinci sa jasnom perspektivom, za ostale treba vidjeti. U redu je da Mikić ode na kvalitetnu HNL posudbu jer imamo RPG-a i Rileta, ali Pavić mora ostati u kadru i redovno igrati. Imamo slobodno mjesto i nema smisla dovlačiti na silu "pojačanje" za tu poziciju. Gori nam na previše mjesta, a sredstva su ograničena. Da je po mojem, čak i da nam ne gori i da imamo para na bacanje uzdao bih se u Pavića jer sam uvjeren u tog malog, ali tko mene pita.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions