• Crni86
    1.5k
    nema zlatkec muda rec kapetanu da ne puca. Luka je ikona, ali nitko nije veci od repke. A ruku na srce Luka sve vaznije penale za repku kriminalno puknuo.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    protiv prve ekipe iz grupe Rumumija/Belgija/Slovačka/Ukrajina ili Portugal
  • Agramer86
    263
    na prvog iz skupine E ili F. Ja vjerujem, još se nemirim sa činjenicom da smo ispali.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Tamo sam plakao jer sam vjerovao u zlato..
    Ovdje mislim da bi nas Svicarci natamburali, relativno sam ravan koliko mogu bit.
    emilperska

    Za EURO 16' se slazem.

    Za švicarce, pa sad... da li bi nas natamburali, ne znam, nisam siguran u to. Da su dobri jesu, mi smo realno osim prvog poluvremena protiv Albanije oke izgledali, nije nam bio dan protiv Španjolske(to sam kolegi @Jaro napisao) dokaz tome je Pogrančić, protiv Španjolske je izgubljeno izgledao, danas je baš odličan bio i on i Šutalo i cijela odbrana.

    pogriješio je Dalić taktiku, i izmjene, protiv Španjolaca je Petkovic trebao počet, protiv Albanaca i Italije Budimir, stvarali smo prilike i unatoč relativno jako sporom i tromom nogometu.

    Kontre ako nisu zadnje minute osim ovog prvenstva odlično branimo, ili recimo kad trebamo pobjedu ili gol onda igramo stvarno poletno i inatno( primjer drugi produžetak protiv Brazila, drugo poluvrijeme i protiv Španjolaca i Albanaca, ali i protiv Talijana dok se nismo zabunkerisali ko treći reich u Rusiji 40tih.) držali bi mi igru protiv Švicarske i pustili Šutala na jednog a Stanišića/Brozovića(odigrao drugo poluvrijeme odlično danas) na drugog crnca.

    Pitanje je postavke, da li bi mu Perišić opet morao igrat, i da li bi opet pogriješio sa startnim napadačem i neigranjem sa krilima.

    A kako bi bilo, nećemo nikada saznati.
  • Nolifer
    7.1k
    Ono kaj me najviše smetalo kod Z.D na ovom turniru je pristup. Pa oni su se već usrali protiv Španjolaca, već tu nije štimalo kako treba. Ponavljam samog sebe, nas je pojela euforija i nema više lako ćemo, "u finalu smo".

    Nema toga više, ovaj put nismo bili na nivou i bez ispaljenog pravog metka smo tu gdje jesmo.

    Falilo je kompaktnosti, kohezije, nije dovoljno galvanizirao momčad...

    Protiv Albanije se dogodilo to kaj se dogodilo i tu da je dao priliku Pjaci, Marcu Pašaliću i eventualno Ivamušecu, želim vjerovati da bi jučerašnji ishod bio drugačiji, ali iz iste greške nisu ništa naučili, jer su primili gol u zadnjoj sekundi na istu foru.. Uvedeš Juranovića da duplira bok, a ovaj njihov strijelac je sam i ima prostora koliko hoće, jer nitko nije bio u bloku da makar skrene loptu u aut ili korner...

    I dojam je da su se posvetili više snimanju reklama, nego taktici i igri te pristupu..

    Ono kaj sad očekujem da će na neki način doć do promjena na svim ključnim mjestima, od izbornika do senatora koji nemogu više vodit našu mladost i igru...
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Nogomet je jednostavna igra kad staviš igrače na svoje prirodne pozicije. Lijepo je za oko držati posjed, tu kvalitetu definitivno imamo, ali što nam to znači kad u napad staviš 3 igrača koji nemaju veze s traženjem dubine. Vidjeli smo koliko je to bolje izgledalo kad je Budimir ušao na špicu, a da ne spominjem koliko bi bolje izgledalo da smo promijenili formaciju te igrali s Baturinom ili Majerom na desetki koji su okomitiji igrači. Sučić se dobro pokazao na desnom krilu, nešto slično igra i u Salzburgu. Jednostavno, jedini krivac je Dalić koji je gurao senatore i svoju bezidejnu taktiku pa je s tim i poginuo. Da je imao 10 Modrića, svi bi igrali od prve minute. Daliću znaj, svemu je kraj, idi i više se ne vraćaj.
  • Patak
    2.6k
    Nadam se da Dalić ostaje i dalje. Napravio je odličnu smjenu generacije 2018, napravit će i ovaj puta. Prvenstvo bolno, kao 2008 i 2016. Realno imali smo velikih problema, neki igrači ozlijeđeni, neki stari, nije da su zamjene toliko dobre. Tko će zamijeniti Modrića trenutno? Sučić i Baturina mladi, Majer realno nije ta kvaliteta. Ista stvar za Perišića i Brozovića. Bez obzira na sve imali smo ok prvenstvo i manjak sreće da primimo dva gola u zadnjoj minuti.

    Samo da bilo tko ne brza sa odlukama, od Saveza do Dalića...
  • San Lorenzo
    12.6k
    Mislim da će Dalić sam odstupit, nadam se samo da propali Bilić nije prva opcija kao zamjena, nogomet pod njegovom palicom je bio još negledljiviji nego ovo što smo igrali na ovom turniru.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Pa kvalitetom i imenima smo i Rusiju i Albaniju trebali naprangijat da ne mogu 3 dana hodatNavijač Dinama

    A "po kvaliteti", koliko je nas trebao natamburati recimo brazil? Koliko je "po kvaliteti" nas jučer trebala natamburati italija, čija reprezentacija je barem duplo skuplja od naše i koja na klupi ima jebenog i usranog luciana spallettija?

    Ja ne mogu vjerovati što se ovdje piše i koliko su ljudi nerealni. Shvaćam vruću glavu, razočaranost zbog prosipanja velike pobjede u doslovno zadnjoj sekundi, al toliko količinu nerealnosti i samodopadnosti jednostavno ne mogu shvatiti...

    Razmišljanje: Pita se samo nas i sve ovisi o tome kako naš izbornik posloži stvari, ostalo je formalnost!

    Ne pratim strane medije, al živo me zanima jel se ovakve nebuloze pišu i vani, što recimo pišu francuzi koji mogu sastaviti 5 top reprezentacija kada u 2 utakmice zabiju jedan gol i to na način da se lopta slučajno odbije od protivnikove glave tik uz stativu...

    Ljudi božji, treće mjesto u ovoj skupini je hrvatska realnost, jer smo ždrijebom dobili španjolsku i italiju, koje su (kako god okrenuli) jednostavno bolji skup igrača od hrvatske reprezentacije. Naš cilj, odličan rezultat u ovoj skupini su trebala biti 4 boda, sve iznad toga bi bilo savršeno. Izgubljena pobjeda u zadnjoj sekundi boli, nastala je zbog čitavog niza grešaka, ali neodlučeno protiv italije nije neuspjeh za nas.

    Neuspjeh je kiks protiv albanije i u toj utakmici je hrvatska propustila siguran prolaz skupine. Zašto? zato što je hrvatska (kako god okrenuli) puno bolja momčad od albanije. Također, kiksevi su sastavni dio nogometa, događaju se svima i to je apsolutno normalno. da nije tako, dinamo bi u hnl-u svake godine imao 100% osvojenih bodova, a nema i 75% je dovoljno za naslov prvaka.

    Hrvatska u ovoj skupini nije imala mjesta za kiks, dogodio se i to je to. Jel zbog toga treba smjeniti izbornika? Možda, sasvim realna opcija, ali nema mjesta vrijeđanju, teškim riječima i linču.
  • Paggini
    10.4k
    Napravio je odličnu smjenu generacije 2018, napravit će i ovaj puta.Patak

    Kakva smjena generacija? Lik je dobio repku koja je tada igrala vec 10 godina skupa i bila u primeu..

    Bez obzira na sve imali smo ok prvenstvo i manjak sreće da primimo dva gola u zadnjoj minuti.Patak

    Kad primis dva gola u zadnjim minutama u dvije utakmice zaredom, jel to stvarno nesreca?
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Kakva smjena generacija? Lik je dobio repku koja je tada igrala vec 10 godina skupa i bila u primeu.Paggini

    Pa koliko igrača iz 2018. Igra i danas?

    To se zove smjena generacija. Nije smjena generacija da automatski izbrišeš sve igrače, već proces koji traje i događa se u hodu.

    Nama čak ni rezultat nije patio, jel moglo bolje, jesmo mogli afirmirati više igrača, jesu neki mladi igrači mogli dobiti više prilika?

    Apsolutno i praktički uvijek se može bolje...
  • Kujtim Shalla
    2.4k
    Dobro jutro ljudi. Nakon neprespavane noci i dalje neka praznina. Nadao se da sam lose sanjao ,al Kiki. Svima nam je tesko al nemojmo sad pljuvat po deckima i Dalicu.. Sudac je navijao za njih,definitivno. javio mi lik da mu je decko italijan ,sta reci . I onaj penal nebi dosudio cist ko suza da nije var bio. Jbg pononse toga okrenulo protiv nas. Momci su Dali sve od sebe i bili smo proklero blizu. Nije bilo sudjeno. Njima se sve poklopilo na kraju. Idemo dalje. Nismo se obrukali a ovo je bila najteza grupa. Steta one tekme sa albanijom . Sta je tu je :heart:
  • San Lorenzo
    12.6k
    Za medalje mu idu zasluge, za smjenu generacije je on važan isto koliko i ja recimo...Rakitić, Subašić, Mandžukić, Lovren, Ćorluka, svi su se sami povukli, Dalić je 'smjenio' jedino Mikija Badelja...i Rebića zato što ga je ovaj nazvao govnetom...tako da je Dalić htio-nehtio morao pozvati nova imena.
  • striko
    1.3k
    Zašto uopće izbornik? Samo neka netko pozove nove igrače i to je to. Sastanak u Njemačkoj 01.06.
  • Direktor
    13
    Kad se sjetim koliko smo visili u kvalifikacijama za Euro, nije ni čudo da je sve ovako završilo.

    Igramo spor i bezidejan nogomet sa igračima kojima je već odavno prošao rok trajanja.

    Loše vođenje utakmica, forsanje igrača koji više ne mogu (ne igra Modić bez veze u Realu 20 minuta) i manjak vjere u nove igrače došli su ga glave.

    Kad se i podvuče crta moja najveća zamjerka čak nije ni ispadanje nego da po meni on nije afirmirao nove mlade igrače koji bi trebali biti nosioci neke nove repke

    Nema logike da ti Ivanušec uđe protiv talijana prvi put na europskom, zakaj nije probo s Pašalićem, di je Pjaca, Perišić nemre proć igrača u HNL-u, Baturina koji je budućnost repke igra nekaj sitno...

    Puno je tu pitanja na koje samo Dalić ima odgovore
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.