• xavier
    11.4k
    antifašizmaemilperska

    Nije problem u antifašizmu nego u tome što ta ekipa izjednačava antifašizam s komunizmom/socijalizmom i uvjeravaju nas kako je u bivšoj državi sve bilo divno i krasno.

    A za ovo sa zastavama Jugoslavije i Palestine na prideu, dobro je netko rekao. Čovjek bi očekivao američke i izraelske zastave s obzirom da je takvo razmišljanje u SAD-u skoro pa normalno, a Izrael je jedina država na bliskom istoku gdje te zbog homoseksualnosti neće u najmanju ruku zatvoriti. Ali ne, oni nose zastave država gdje su sve samo ne dobrodošli. Zanimljiva logika...
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Ljudi su glupi jednostavno.

    Meni je najveća mantra i laž kad ljudi u općem životu(susreo sam se takvima) ili evo navijači po Europi krenu prodavat mantru o nekakvoj apolitičnosti i neutralnim političkim tribinama. :lol:
  • Bosskovitz
    8.7k
    Fascinantno mi je kako od strane ljevičara i medija nikada nećeš čuti za pojam "ekstremna ljevica", ali zato se fraza "ekstremna desnica" koristi na dnevnoj bazi.cibona

    Od ljevičara naravno, to im je dio narativa jer mobiliziraju birače pretjerivanjem kao i svi drugi pa onda recimo DP nazivaju ekstremnom desnicom, iako oni - unatoč nacionalizmu i izrazitom konzervatizmu - ipak nisu, tek u nekim elementima programa šuruju s ekstremima. No to je standardni način verbalnog ophođenja, desničari rade isto što i ljevičari. Evo ti si napisao:

    Možemo je jugozelena ekstremnolijeva strankacibona

    To je identično pretjerivanje. Možemo je čista zelena stranka, znači čvrsta ljevica. Ne znam što bi značilo "jugozelena" s obzirom da je Jugoslavija prestala postojati puno prije no što su održive ekološke ideje postale dio politike, ali definitivno nisu ekstremno lijeva stranka: ne zalažu se za ukidanje privatnog vlasništva, za nacionalizaciju, tvornice radnicima i slične pizdarije za koje se, recimo, Radnička fronta kao zaista ekstremno lijeva stranka zalaže.

    Mediji su ipak i javno dobroNitkoBitan

    Evo klasičan primjer razmišljanja u kojem se ekstremni ljevičari i ekstremni desničari slažu - želja za kontrolom medija. Ne, mediji nisu javno dobro. HRT je javno dobro, ostali mediji su privatno vlasništvo i natječu se za našu pažnju i klikove na slobodnom tržištu.
  • Nolifer
    7.1k
    To je identično pretjerivanje. Možemo je čista zelena stranka, znači čvrsta ljevica. Ne znam što bi značilo "jugozelena" s obzirom da je Jugoslavija prestala postojati puno prije no što su održive ekološke ideje postale dio politike, ali definitivno nisu ekstremno lijeva stranka: ne zalažu se za ukidanje privatnog vlasništva, za nacionalizaciju, tvornice radnicima i slične pizdarije za koje se, recimo, Radnička fronta kao zaista ekstremno lijeva stranka zalaže.Bosskovitz

    Onaj koji jedini pretjeruje u tome su upravo oni. Ta ekstremna ljevica koja svake godine slavi tzv. kresove, šugoslaviju itd. Pa pogledaj samo imena ulica koji su sve likovi dobili ime od kad je senf na vlasti. To da nisu "jugozeleni" how yes no, čija se ono zastava vijorila na nedavnoj paradi sodome i gorome, podsjeti me pliz i nije im onda to smetalo, a da je nešto drugo, odmah bi se javili, i da ne spominjem dernek u kumrovcu...
  • Patak
    2.6k
    Boss daj konkretan primjer ekstremne desnice kad evo već drugi puta navodiš da postoje. Koji su to ljudi, koje stranke, koje politike, u kojim elementima programa DP šuruje s ekstremima...Nisam čitao njihov program pa zato pitam...
  • Jaro
    6.1k
    Jugonostalgija nije ekstremno, ekstremno je kad netko u ime te nostalgije krene u sabotaze, opstrukcije normalnog zivota ili jos ekstremnije u terorizam. S desne strane takodjer, ak je nekome ekstremno sto ekipi smeta ilegalni ulaz ljudi u drzavu onda je vrijeme da si pregleda mozak...
    Jedino ekstemno kod jednih i drugih je da u svojim redovima imaju ekstremno glupih ljudi koji puse ekstremno glupu spiku sve dok ide kontra ovim drugima...
  • Bosskovitz
    8.7k
    Boss daj konkretan primjer ekstremne desnice kad evo već drugi puta navodiš da postoje.Patak

    U Hrvatskom saboru više nema ni jedne ekstremno desne ili ekstremno lijeve stranke i to je jedino važno jer govori kako takve radikalne ideje ne prolaze u našem društvu. Uvijek će ljevičari nazivati DP radikalnom desnicom i desničari Možemo radikalnom ljevicom, ali to je politički folklor.

    o da nisu "jugozeleni" how yes noNolifer

    Čitaj što pišem. Nisam napisao da nisu "jugozeleni", napisao sam da ne znam što to znači. Po čemu se to "jugozelene" politike razlikuju od drugih zelenih politika, kaj je to? Solari na zgradama, ali u obliku petokrake?
  • Nolifer
    7.1k


    Pa čitaj i ti što pišem, ti ih opetovano braniš i kao da je to normalno sve. Ali nije. Nema to veze, ali su se pokazali kakvi su, shvati to kako hoćeš...

    Kad već spominješ petokrake, evo ti primjer...

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/karamarku-zasmetale-sadnice-u-centra-zagreba-pogledajte-nasade-u-obliku-imena-tito-blizu-tomasevicevih-kanti-15295352
  • Bosskovitz
    8.7k
    Pa čitaj i ti što pišem, ti ih opetovano braniš i kao da je to normalno sve.Nolifer

    Ne branim nikoga, čitaj moje komentare po dva, tri puta ako ih ne možeš razumijeti iz prvog čitanja. Ne mislim ovo kao uvredu, naprosto nisam branio nikoga, ali ti iz nekog razloga imaš potrebu da mi to nametneš kako bi se svađao samnom jer ne znaš odgovoriti na vrlo jednostavna pitanja niti sudjelovati u argumentiranoj raspravi.
  • Nolifer
    7.1k


    Pa i ti probaj pročitat moje komentare par puta s razumijevanjem, pa budeš shvatio neke stvari. Nitko se i ne svađa, samo pišem onako kako je.

    Normalno čim nije po guštu, odmah ide vrijeđanje drugoga jer se ne zna drugačije, ona poznata: "ja sam pametan, a vi ste glupi"... Klasika...
  • Bosskovitz
    8.7k


    Pa kad jesi. Ajde nađi mi gdje sam to u svoja zadnja dva komentara branio ikoga od ljevičara, jugoslavenske zastave, krijesove, "jugozelenstvo" ili koji već k. I usput odgovori na pitanje. Ako nisi sposoban napraviti te dvije stvari, a bilo bi lijepo da ih napraviš i bez da te netko upućuje na njih, onda je stvar jasna.
  • Nolifer
    7.1k


    Kaj jesam? Pa jesi i ti. Isto vrijedi i za tebe. Što si agresivan odmah i napadaš sa vrijeđanjem?

    Kao prvo odnosilo se na ove jugozelene, tvrdio si da nisu, ali jesu takvi su i oni to pokazuju kakvi su.

    I to smeta normalne ljude i sve je jasno...
  • Bosskovitz
    8.7k


    Ok, ideš u isti koš s Gaijijem. Molim te nemoj me više spominjati na Zoni, neću ni ja tebe i mir.
  • Nolifer
    7.1k


    Pa ideš i ti ista stvar i mirna Zona.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.