• Navijač Dinama
    7.9k
    Beru je uništila debatni poraz protiv AP-a. Stvar je ta što god netko mislio o istom tome AP-u i HDZ-u da je AP kao "profesionalanost", odnosno političar, po stasu i političkom ponašanju a i komunikatorstvu ako ne i najbolji u HR a i na Balkanu(kažem ne vezano za ono sto je on i njegova stranka napravili, čisto ovako negeneralizirana njegova uloga i ponašanje kao političara).

    A Bero je dobar političar, puno bolji sigurno od ovog teletabisa Peđe.
  • xavier
    11.4k
    Što točno znači "dobar političar"? Je li Bero "pametan"? Gotovo sigurno je i vjerojatno bi se puno bolje snašao u nekoj drugačijoj karijeri, ali problem je što političar mora imati neku "osobnost" odnosno karizmu, a on ima karizmu da mu ne bih dao da vodi lokalni šahovski klub.
  • mali M
    4.1k
    Prvi Berin poraz kad si je pucao u koljeno je bilo kad je rekao Bandiću i da donese najbolji mogući zakon za spas grada i njegovih građana, on će glasati protiv samo zato da mu stisne kajlu. I tu si je napravio na gradskoj razini samoubojstvo.. ovo kasnije je sve samo išlo nizbrdo.. Inače nije bio tako loš kako su ga mediji isprdali...
  • Bosskovitz
    8.8k
    Što točno znači "dobar političar"?xavier

    Znači imati karizmu, imati odličan javni nastup, vrhunske komunikacijske sposobnosti, iznad svega takt, dobro upravljati timom, znati pregovarati, znati zaprljati obraz kad treba i ni malo više od onoga koliko treba, stvoriti i održavati jaku stranačku podršku tei na kraju imati i neke rezultate koje predstavljaš građanima na način da ti nastave davati podršku. Možemo reći kaj god, ali Plenković je tu nekoliko razina iznad svih ostalih i nije slučajno toliko uspješan na izborima.

    Možemo ga voljeti i ne voljeti, slagati se s njim ili ne, sama matematika govori da se većina s njim ne slaže i ne voli ga, no rezultati govore za sebe. Ok, pomogla mu je tu i bezidejna oporba bez jasnog identiteta, kako s centra i ljevice tako i s ekstremne desnice, ali nije baš da ga je sreća mazila i svejedno se snašao. Bit će HDZ-u jako teško kad se on makne iz nacionalne politike, a ne znam koliko puta on ima ambicija biti predsjednik Vlade.
  • Patak
    2.6k
    Tko je to u Hrvatskoj ekstremna desnica? Ja onako s pozicije centra vidim samo ekstremnu ljevicu...
  • Praskaton
    2k
    Ovo mi je odlicno kako se primio izraz ekstremna desnica.Danas sve nešto mora bit ekstremno da se ljude uzbuni,prestraši.Ekstremna desnica,ekstremna vrućina,ekstremni mutirani soj virusa...

    Što se tiče AP ,iznimno je teško dobit toliki broj glasova kad vec xy godina gradiš stranačku mašineriju i dostupni su ti resursi kako na drzavnoj tako i na lokalnoj razini
  • cibona
    1.9k
    kako s centra i ljevice tako i s ekstremne desniceBosskovitz

    Fascinantno mi je kako od strane ljevičara i medija nikada nećeš čuti za pojam "ekstremna ljevica", ali zato se fraza "ekstremna desnica" koristi na dnevnoj bazi.

    A činjenica je da u hrvatkoj nemamo relevatnu političku stranku koju možemo smatrati ekstremnom desnicom. Hčsp, A-Hsp i slične stranke su spale na marginu. DP je desnica, a MOST je desni centar.

    S druge strane, na lijevoj strani spektra imamo mnogo ekstremističkih stranaka i pojedinaca. Možemo je jugozelena ekstremnolijeva stranka, Radnička fronta je neojugoslavenska titoistička partija i tako dalje...

    Ljevica, koja se diči svojom tolerantnošću, u nekoliko godina iznjedrila je mnogo ekstremista koji ne mogu podnijeti tuđe mišljenje, a mediji im čvrsto drže leđa...
  • deda
    29.8k
    Ja iskreno nemam pojma što to je više ekstremna ljevica i desnica, barem ih ne prepoznajem kod nas. Primjećujem neke ekstremne pojedince, ali baš veće grupe ili stranke ne. Moj dojam osobni jel.
  • emilperska
    4.5k
    Meni je samo fascinantno kako su DP, Most, Le Pen, AfD ekstremna desnica, a Možemo i njihova zelena neradnička braca iz drugih drzava sa svojom agresivnom zelenom i LQBTQ(+) (hehe) politikom nisu ekstremna ljevica.
    Ja nikad nisam skrivao da sam desnicar, ali da te se smatra ekstremnim desnicarem jer ne zelis da Zagreb bude migrantski deponij mi je malo too much. S druge strane kad LGBTQ+ manjina terorizira većinu sa svojim paradama i građanskim odgojem, onda to nije radikalizam..
  • Patak
    2.6k
    Moj dojam osobni je da umjerene ljevice više i nema, tipa borba za prava radnika, socijalna davanja, itd nego su to sve ekstremističke politike...Evo par primjera: ukidanje privatnog vlasništva, odrast, kvazi zelene agende, jedenje kukaca, rodna ideologija, kasapljenje djece sa problemom identiteta, blokeri puberteta, sve do zagovaranja ubijanja nerođene pa čak i rođene djece, eutanazija ljudi oboljelih ld depresije, zagovaranje pedofilije...uvoza migranata sa otvaranjem granica, slavljenje pokolja nakon 2. svj. rata u Zagrebu ili Srbu npr..... Nisu sve te ekstremističke politike još došle do nas ali u svijetu...
  • xavier
    11.4k
    Vidim da ljevičari stalno vide "ekstremnu desnicu" dok desničari pak vide "ekstremnu ljevicu". O "ekstremnoj desnici" čitamo puno više iz jednostavnog razloga što su mainstream mediji u prosjeku ipak dosta više lijevo od prosječnog stanovnika Hrvatske.

    No kad se pogleda realno, slažem se s ovim što je @deda napisao i ja iskreno ne vidim kod nas ništa "ekstremno" niti s jedne strane osim ako se ekstremnim smatra čim se netko ne slaže s tvojim mišljenjem.
  • Medvedgrad
    144
    Moj dojam osobni je da umjerene ljevice više i nema, tipa borba za prava radnika, socijalna davanja, itd nego su to sve ekstremističke politike...Patak

    HDZ?
  • NitkoBitan
    13.7k
    O "ekstremnoj desnici" čitamo puno više iz jednostavnog razloga što su mainstream mediji u prosjeku ipak dosta više lijevo od prosječnog stanovnika Hrvatske.xavier

    Povjerenje u mainstream medije je i inace medu najnizima u svijetu u Hrvatskoj te smo u postotku populacije koja uopce ne prati vijesti medu prvima (mislim oko 50%).

    Ako se misljenje prosjecnog Hrvata dosta odudara od misljenja prosjecne novinarske kuce/portala to je za zapitat se. Ili medijima vladaju interesne skupine koje se uplicu u hrvatsko nacionalno pitanje ili se na fakultetima za novinarstvo odgaja ideoloska sekta, a naravno da je moguc i miks ta dva faktora.

    Mediji su ipak i javno dobro, a ako oni ne djeluju u interesu javnog dobra onda bi trebao posao odradit organi reda. Ne mogu se protuzakonite radnje skrivat iza tzv. slobodnog novinarstva.
  • Crle
    431
    Meni je Moẓ̌emo najviṣ̌e nekakva "moderna" woke lgbtqwyz stranka sa glupavim primjesama antifaṣ̌izma. Radnič̣ka fronta je zapravo ljevica no ne bi je nazvao ekstremnom. DP je umjerena desnica sa naglaskom na vlastitu korist i biznis. Most bi bio nekakav krṣ̌č̣anski desni centar. HDZ i SDP su socijalistič̣ke stranke. A Fokus koji mi je najbliẓ̌i je nekakva desno ekonomska stranka bez nekog posebnog svrstavanja u ideologiju.
  • emilperska
    4.5k

    Nacelno se slazem.. Most je neka desnica orijentirana na neki ekonomski i duhovni konzervatizam, a DP bi trebala biti neka suverenisticka stranka. HDZ i SDP su mi lijevi centar, Fokus ekonomska desnica tzv. libertarijanci.
    Kod te nase fake ljevice me smeta spajanje antifašizma i LQBTQ+ aktivizma. Homoseksualnost se u Jugoslaviji kaznjavala u jednom trenutku streljanjem i Golim otokom. I sad to neko mahanje zvijezdama i jugozastavama na prideu mi je nespojivo i kad tetejac ode palit trnjanske krijesove i onda hoda po prideu, kog lazes ti šefe..
    Radnicka fronta je dosta blize ljevici i ideoloski i ekonomski..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.