• Droljo
    6.4k
    zbog takvih stranaca koji ne pripadaju u Europu sa svojim ponasanjem i (ne)kulturom.BW1986

    A gdje pripadaju? Gdje je takvo ponašanje normalno?
  • Droljo
    6.4k
    Nadao sam se sa ovo nikad neću trebati reći,Hnlovac

    Nisi ni trebao. Nisam sklon dociranju ali frende ne lupetaj
  • emilperska
    4.4k
    Ja bi svakom tko je imao one hashtagove "refugees welcome" rekao da si uzmu jednog doma među ženu i djecu. Ako imaju djecu, jer sad je agenda zelenih radikala u Zagrebu i Europi da se udomi pas, a djeca ne rađaju..
  • SjevernaStrana
    1.2k
    Pa imaš videa i videa po društvenim mrežama gdje ta refugees welcome ekipa bude upitana o potencijalnom udomljavanju istih i svi redom traže i izmišljaju izgovore....

    evo primjer

  • Efes Pilsen
    7.3k
    U Dublinu veliki bilboardi pozivaju ljude da otvore vrata svojih domova. Zanimljivo je kako nijedan politicar ne otvara svoja, samo tuda. Cega li se boji?
  • db-izbjeglica
    13.7k
    još jedan poraz europskog društva i civilizacije je zbog kojih poslova ti ljudi dolaze!

    kod nas ljudi s drugog kraja svijeta dolaze da bi kuhali u nekakvim šiti restoranima i bili dostavljači te iste hrane. očito je nekakav trend da se doma sve manje kuha! ja ne znam kad me netko zadnji put pozvao doma da pojedemo najnormalniju moguću domaću večeru. direktno u restoran ili dostava, nema dalje!

    pričajte što god hoćete, ali civilizacija koja ne želi biti sposobna sebi pripremiti hranu, osigurati najosnovniju moguću životnu potrebu, je osuđena na propast. sljedeće što očekujem je hrpa ljudi iz južnog sudana čiji posao će biti ustati se, natočiti čašu vode i dostaviti je do stola....jer ono, to nam je stvarno nasušno potrebno i bez toga se ne može!

    stvaramo u potpunosti poremećene životne navike...
  • Bosskovitz
    8.4k


    Ma naravno, ali tekst pjesme je “stranci van, Njemačka Nijemcima”. Jasno mi je da nisu isto nasi ljudi gore i arapi, ali pjesma ih defacto izjednacuje.
  • DrawTube
    3.5k
    točno to. Pa zar se danas ljudi ne mogu spustiti do dućana I ako ništa kupiti jaja, sir i kruh?

    Pa ne mora svaki dan biti varivo i meso + prilog. Može se napraviti i grah pa se rokati iduća 2-3 dana. Mogu se i za nuždu kupiti i smrznute knedle i štrukle pa se podgrijati. Ali ne, bolje baciti 7€ na burger koji se u Glovo kutiji miješa sa ostalom hranom, kutiji koja se sigurno ne pere nakon svake narudžbe
  • BW1986
    102
    lako se čovjek danas informira kako u njihovim zemljama izgleda sve i na što im liče kuće, stanovi i kako se ponašaju između sebe. Njima je to normalno i to su donjeli ovdje, mnoge četvrti oko velikih gradova Njemačke su postali praktički kao zoološki vrt i ne samo Njemci nego i stranci koji se žele integrirati u društvo bježe na druge krajeve gradova iz takvih okružja jer je ta divljina ovim novim pridošlicama normalna.
  • Captain America
    15.1k
    Vođa slobodnog svijeta :lol:
  • NORTE
    9.8k
    k bi bili ekonomski snažni koliko jesu da im nije 4 milijuna Turaka, 2 milijuna Poljaka, oko milijun RumunjaBosskovitz
    Lako za susjedne Poljake, zaposlene Rumunje i Turke koji su odavno tamo asimilirani...

    Siguran sam da te pjesmice bez tih Azijata i Afrikanaca ne bi ni bilo, niti bi AfD bio ozbiljna politička opcija.

    Najveći problem je nastao 2015. ratom u Siriji i priljevom svega i svačega nakon toga, zbog čega je AfD tad ozbiljno ojačao.

    Razgovarao sam s našim ljudima rođenim u Bavarskoj, najviše im smetaju ta socijalna davanja imigrantima.

    AfD je dobio milijun glasova manje na zadnjim izborima u odnosu na predzadnje.
    Vidjet ćemo šta će bit na novima za godinu dana.

    Čak se i Scholz neki dan osvrnuo na kaznena djela stranaca u Njemačkoj.

    Mislim, meni nebitna tema skroz, ali pratim.
  • emilperska
    4.4k

    Hvala Mutti, hvala Andrej, hvala zeleni možemo jebivjetri..
  • jedan u nizu
    6.8k
    pričajte što god hoćete, ali civilizacija koja ne želi biti sposobna sebi pripremiti hranu, osigurati najosnovniju moguću životnu potrebu, je osuđena na propast.db-izbjeglica

    Sve je stvar komocije i standarda. Koliko god ja rekao da je skuplji zivot nego prije, standard nam se povecao i realno zivimo bolje i komotnije. Danas su ljudi puno spremniji potrositi novac na neku uslugu i priustiti si nesto nego prije. To je po meni jedan od znakova napredka drustva, jer zasto bi sve morali sami?
    Ako je komotnije naruciti hranu nego kuhati, ne vidim problem. Ja kuham doma i jedem grah 3 dana, ali ako se nekome neda to je ok.
    Nekada (a i sada u dosta slucajeva) su ljudi govorili kako je perilica suda komocija i da se treba prati na ruke, jer zasto perilica, pa nismo invalidi. Danas nam je vecini nezamjenjivi kuhinjski element.
    Nekada su si ljudi sami gradili kuce. Zvali prijatelje i rodbinu na radnu akciju i gradio se dio po dio. Danas ti to firma napravi, barem do roh-bau verzije.
    Da li smo time ljeniji ili komotniji? Ja bih rekao komotniji.
    Nekada su se svi grijali na drva, sada ako imas provedenu plinsku mrezu, spajas se na nju. Ali neces rec tim ljudima ako si ne mogu zapaliti vatru onda nas to sve vodi u propast.
    Ne, komotnije je okrenuti termostat, pa makar bilo i skuplje.


    Ako netko zeli svoj novac trositi na taxi, dostavu hrane, centralno grijanje, cistacicu stana i zenu koja pegla ves, neka trosi.
    Shodno tome, cijene takvih obrtnickih usluga rastu i raste ekonomija. Da si svi znamo popraviti bojler i ugraditi vodokotlic, cijene vodoinstalatera bi bile manje. Da svi znamo ugraditi parkete, kvalitetno okreciti stan, servisirati klimu, potraznja bi bila manja i cijene bi bile niske.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.