• NitkoBitan
    13.5k
    Znaci sve ispocetka :roll: :sweat:
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    Podsjetimo se obećanja: : ''Rekonstrukcija stadiona počet će na proljeće 2024. godine, a projekt vrijedan nešto manje od 20 milijuna eura primarno će financirati Grad Zagreb, iako se računa da će jedan dio financirati i UEFA,'' rekao je zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević na konferenciji za medije održanoj na samom stadionu.

    Evo došlo i prošlo proljeće 2024. i nema ni bagera ni lopata ni radnika u Kranjčevićevoj. Neki su od nas tada rekli da od toga neće biti ništa to jest da je to samo predizborno obećanje i voila! Nema od toga ništa!

    Sada kreću europski izbori pa se čudom opet tjedan dana pred izbore u medijima opet pojavljuju obećanja o novom stadionu. Guess what? Opet samo traže vaš glas i opet neće biti ništa od novog stadiona! Živo me zanima koliko će puta namagarčiti naivne glasače i koliko je malen IQ prosječnog birača.

    Ima ovdje i jedan tip koji je zaposlen na izmišljenom radnom mjestu nekakvog ''marketingaša'' koji vam je obećavao novi stadion i koji se svaki put javi kada netko na bilo kojoj temi nešto kaže protiv gradske vlasti ili protiv bilo kakve liberalne agende. Znate o kome govorim i znate o kome se radi. Vjerojatno će se ta osoba sama prepoznati. Ja vas samo podsjećam na lažna obećanja i upozoravam vas da ne ispadnete magarci po drugi ili treći put. Vjerujte radije ljudima bez ikakvog interesa nego ovim PR Masterima, marketingašima, konzaulting menadžerima i ostalim ''šljakerima'' koji ''samo žele dobro klubu''.
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    Rezervirajte slobodno svoje mjesto na ovom i ovakvom Maksimiru i za sezonu 26/27 i ne bojte se! Vjerujte starom liscu!
  • NitkoBitan
    13.5k
    Znaci sve ispocetkaNitkoBitan

    Stvarno realno pitanje... krece li sve ispocetka? Ako je cijeli projekt baziran na minimalnom "diranju" zapadne tribine i sad se eto ispostavilo da je statika te tribine narusena, zar se ne bi onda trebao radit komplet novi projekt rusenja zapadne tribine i gradnje nove?

    A mislim smijesno je to da uopce sada "curi" ta informacija o statici, pa kaj se to nije detaljno provjeravalo prije ikakvih planova, pa u Zagrebu nije bilo jacih potresa od pocetka price o obnovi Kranjce... Totalni amaterizam, ali ne i razocaranje jer se takva slampavost i mogla ocekivat od sadasnjih vladajucih u Zagrebu.

    A ne bi me zacudilo ni da je sve ovo dio jednog dobro upakiranog PRa kojem je u cilju maksimalno odugovlacenje cijele price zbog nedostatka volje, sposobnosti i financijskih sredstava. Sama pomisao da ce polu-oronula zapadna tribina dosta udaljena od terena bit dio novog modernog stadiona je smijesna. Samom konfiguracijom bi zapadna tribina odudarala od ostatka stadiona.
  • Robi T
    238
    Ajmo vidjeti kaj bu se desilo.
    Puno forumaša novinare nazivaju raznim pogrdnim izvedenicama i imenima.
    Ali kad treba nekaj negativno prihvatiti,kaj se pročita u novinama,to se odmah prihvati bez imalo oklijevanja.
    Puno puta se pokazalo da su novinari svašta pisali a da,na kraju,niš od toga nije bilo.
    Na kraju,svima nam je dosta pustih priča o novom stadionu i svi želimo vidjeti djela a na samo riječi.
  • Dudu9
    567
    Već je pisano ovdje da je mijenjan projekt upravo zbog zapadne tribine, i da glavni projekt dobio produljenje roka i da bi trebao bit gotov ovaj mjesec
  • Captain America
    15.1k
    Kako se uopće mislilo rekonstruirati stadion sa sadašnjom zapadnom tribinom, ako je ponovljeno na desetke puta da se ne može dobiti kategorija IV s montažnom tribinom i da se sve treba srušiti i ponovno izgraditi?
  • Mali Zeus
    10.5k
    nisam stručnjak, al kaj su tek sad skužili da je statika zapada loša?
  • jedan u nizu
    6.8k
    Meni nije jasno kako je onda jedan Arhitektonski fakultet napravio idejni projekt sa postojecom zapadnom tribinom. Bilo tko tko je ikada u zivotu bio tamo, ili prosao ulicom, mu je jasno da ta tribina nije za moderan nogometni stadion.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Subota, Kranjčevićeva ulica
    Ako niste noćna ptica, pronašli smo idealan događaj za vas! Nakon obavljenog subotnjeg špeceraja, ako vremenske prilike posluže, održat će se vođena šetnja stadionom u Kranjčevićevoj ulici, ugodnijim od dva mjesta na kojem se u Zagrebu igraju prvoligaške nogometne utakmice. S obzirom na to da je najavljena njegova rekonstrukcija, ovo je možda posljednja prilika da se upoznate sa zaista zanimljivim primjerkom sportske arhitekture, kao i s čitavim blokom koji ga okružuje (Kranjčevićeva - Badalićeva - Adžijina - Brozova).

    Šetnja je na rasporedu između 10 i 13 sati, vodič je Vanja Radovanović iz inicijative Mapiranje Trešnjevke, a moli šetače da ponesu obuću i odjeću koja će im omogućavati hodanje po blatnom i neravnom terenu i provlačenje kroz grmlje.


    https://www.tportal.hr/kultura/clanak/frljic-na-akciji-domaci-kantautori-i-setnja-oko-zagrebova-stadiona-foto-20240311
  • dumitrumitu
    894
    "Hodanje po blatnjavom i neravnom terenu i provlačenje kroz grmlje" zvuči kao standardna utakmica na kranjči.
  • criticus
    1.6k
    Vanja Radovanović iz inicijative Mapiranje TrešnjevkeMali dioničar

    Vanja ovo radi jaaaako dugo, Mislim da je većina po Trešnjevci ali da je bilo sličnih šetnji i u drugim dijelovima grada.
  • xavier
    11.4k
    Bilo tko tko je ikada u zivotu bio tamo, ili prosao ulicom, mu je jasno da ta tribina nije za moderan nogometni stadion.jedan u nizu

    Kako sam pisao čim je to objavljeno, taj dio projekta nikad nisam mogao shvatiti. Da se ogradim, nisam građevinski stručnjak niti mi posao ima ikakve veze s tim, ali kao laiku mi nije bilo jako kako točno ono klimavo montažno zdanje od zapadne tribine možeš samo renovirati i ugraditi u moderan stadiona bez da ga srušiš i napraviš kako treba.
  • Bosskovitz
    8.3k
    Ima ovdje i jedan tip koji je zaposlen na izmišljenom radnom mjestu nekakvog ''marketingaša'' koji vam je obećavao novi stadion i koji se svaki put javi kada netko na bilo kojoj temi nešto kaže protiv gradske vlasti ili protiv bilo kakve liberalne agende. Znate o kome govorim i znate o kome se radi.Maksim Maksimirski

    O kome? :D

    Šalu na stranu, molim te odjebi od mene u svojim pizdarijama.
  • cibona
    1.8k
    Što nije da si se ti oprosio od ovog foruma zbog navodnog jednoumlja, prevelike negative koja ovdje vlada i ogorčenih ljudi koji mrze Dinamove igrače i ruše Dinamo?

    A sada širiš negativu govoreći kako možemo zaboraviti na obnovu kranjče.

    Ja vjerujem da smo se pomakli s mrtve točke i da malim, ali sigurnim koracima idemo prema naprijed što se tiče novog stadiona.

    Ali slažem se s tobom vezano uz Tomaševića i njegovu radikalnu agendu koja je okupirala grad Zagreb.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.