• NitkoBitan
    17.6k
    meni je nekako uvjek bilo smješno i fejk kod istočnih susjeda što im se klubovi u svim sportovima zovu isto.dumitrumitu

    Naveo sam ti druge primjere.

    Meni je Cibona pojam, Mladost mi je pojam, RK Zagreb (ali i Medvedi), KHL Medvešćak, to su sve moji klubovi. Ne želim OK Dinamo, RK Dinamo i slilčne stvari.miro

    To su klubovi koji imaju svoju pricu i koji su se mogli vise povezat sa Dinamom ali izgleda da nisu. I eto kaj im se svima dogodilo... gdje su ti klubovi danas osim RK Zagreba iza kojeg nisu bas ciste rabote? Zasto bi individualnost tih klubova kocilo NK Dinamo, Futsal Dinamo i KK Dinamo u stvaranju sportskog kolektiva? Pa cemo vidjet na kraju dana tko ce bit uspjesniji i na cije utakmice ce dolazit vise ljudi.

    Zahvaljujuci tim klubovima i ljudima u njima Zagreb je gotovo izbrisan sa sportske karte Europe. Dolaze nova vremena...
  • GaijiZG
    1.3k


    Nisam navijač ni Cibone ni Zagreba ni Mladosti već, u najboljem slučaju, simpatizer a i to je pretjerana izjava

    Ok, to si ti, ali veliki broj nas bi voljeli gledati suradnju sa KK Dinamom, i pozencijalno neki RK Dinamo. Klub se demokratizira, i ak će volja većine članova biti da se ide u suradnju, koji je tvoj problem? Pokreni listu "Samo nogomet ništa košarka" i to je to.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Da li ima šanse da Šikic udje u klub kako se piše?
  • Papastrumf
    12.4k

    Ima šanse da uđe u klub, ali taj klub nije dinamo sigurno.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    hvala bogu i hvala na odgovoru @Papastrumfpao sam na guzicu kad sam sad procitao clanak jebo me konj sto sam budala pa otvorih germanijak
  • The Undertaker
    5.4k
    Suradnja sa bilo kojim klubom nije upitna. Imamo je o sada. Mi ovdje (valjda) pričamo o institucionalnoj suradnji klubova pod nekom zajedničkom kapom kao prvom koraku integracije u jedinstveno sportsko društvo. Da li to ima smisla i što GNK, kao nositelj i glavni financijer tog društva time dobiva a što gubi.
  • miro
    4.4k
    ? pa zbog tih klubova Zagreb baš i je bio na sportskoj mapi Europe. To što je politika uništila te kolektive i što npr. Gobac vrti priču goru nego Mamić, nije razlog da se te klubove napusti i da si "navijači osnuju svoje klubove" kako su govorili. A kaje ovo nego korak u tom smjeru?
  • Orc123
    8.1k
    Sikic bi zelio biti drugi Mamic. Nedaj Boze da bude u ikakvoj vezi s Dinamom. Taj samo gleda svoju guzicu. . .
  • marcio amoroso
    36.6k
    Ja ne znam zašto se misli da će GNK financirati FD i KK. Ta dva kluba jako dobro funkcioniraju i bez Dinama.

    FD je dva puta uzastopno prvak i ima odličnu posjetu. KK Dinamo se etablirao u najvišem rangu košarke i također funkcionira bez problema.

    Suradnja i povezanost može pomoći svima i ne mora se odmah misliti da će GNK svoj novac proslijeđivati ovim klubovima. Ima jako puno načina osim davanja novca da svi imaju koristi od te suradnje.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Matematički je upitno da li nogometni klub Dinamo ima koristi od stvaranja sportskog društva.

    Kao prvo, svi imamo jedan život i dan ima 24 sata i apsolutno je nemoguće pratiti sve te sportove aktivno i imati djecu i obiteljski život sa normalnim obvezama.

    Kao drugo, svi mi imamo ograničena materijalna sredstva. Velikoj većini nije financijski moguće ispratiti sve utakmice nogometnog kluba Dinamo i popratiti čitaj kupiti sve artikle koje nogometni klub Dinamo izbacuje. A znamo i nadamo se da će ih izbacivati sve više.

    Da li će netko manje kupovati u Dinamovom shopu zbog toga jer će kupiti godišnju ulaznicu za KK Dinamo i kupovati majice KK Dinama? Ne znam. Ali sasvim sigurno neće kupovati više.

    Zadnjih mjeseci smo totalno okrenuli u navijačkim krugovima dobro poznati moto "supporters not customers" iz razumljivog razloga. Klub je konačno "naš" i naravno da svatko od nas želi doprinositi klubu. Iz naše današnje perspektive želimo da svaki navijač kupi čim više dresova, pojede čim više hot dogova i popije čim više pive ili koka kole. Želimo Muzej Dinama gdje će ljudi dolaziti nekoliko puta godišnje, razgledavati i kupovati memorabiliju.

    Futsal Dinamo najljepša je zagrebačka sportska priča zadnjeg desetljeća. Ljudi koji su se prihvatili tog kluba su s njime stigli do vrha Hrvatske. Napravili su školu nogometa u svakom kutku grada Zagreba i afirmirali igrače iz zagrebačkih dvorana uz pomoć iskusnih hrvatskih malonogometnih asova. Usput su bili jedini lučonoša Dinamovog duha dobrih 5-6 godina u doba kad su pravi Dinamovci bili nepoželjni u Maksimiru. Koliko znam, njima je prije nekog vremena još bivša upravljačka struktura nudila suradnju s klubom (koliko ja znam grb na dresu), ali su se iz Futsal Dinama zahvalili na ponudi. Htjeli su ići svojim putem i zbilja svima pokazali da se uz jasno definiran cilj i praktički slijepo držanje strategije može napraviti čudo. Za njh nisam siguran da im je ikakvo povezivanje potrebno. Sami su napravili čudo iz pepela i ne znam čemu će im sada veliki tata.

    Dinamo je u toliko osjetljivoj fazi da pametovanje sa drugim sportovima uopće ne smatram poželjnim u trenutku kad je toliko tema na stolu u samom Dinamu. A uvijek će ih biti.

    Ljudi koji su odabrani trebali bi imati apsolutni i stopostotni fokus na nogometni klub Dinamo.

    Futsal Dinamo pokazao je da može sam, a košarkaški klub Dinamo neka to pokaže.
  • miro
    4.4k
    Zanemarimo novac u ovoj priči, znači li ovo da bi buduće generacije Dinamovaca trebale navijat za KK Dinamo umjesto Cibone? Ako je tako, ja sam 100% protiv, ali to sam samo ja
  • mali M
    5.2k
    Kao prvo, svi imamo jedan život i dan ima 24 sata i apsolutno je nemoguće pratiti sve te sportove aktivno i imati djecu i obiteljski život sa normalnim obvezama.Mali dioničar

    ali ovo niti nije bila poanta ničijeg upisa. Poanta je da zašto se nebi mala Janica iz OK Dinamo smatrala Dinamovkom? Zašto se nebi mali Dražen iz KK Dinamo smatrao Dinamovcem? Niti nije poanta da pratiš sve sportove ko fanatik bez života ili ko kad smo bili klinci i išli na sve.
    Meni je poanta je da se suživimo svi sa identitetom Dinama. I u pravu su i Deda i Marcio kad su nabrajali kojih sve ima vidova suradnje, uopće nemoramo ić u financijsku priču...

    znači li ovo da bi buduće generacije Dinamovaca trebale navijat za KK Dinamo umjesto Cibone?miro

    a buraz pa sadašnje mlađe generacije ni neznaju za Cibonu. Mi stariji to možemo znat, šta će ti znat buduće generacije osim da ima neki klub koji se sav raspada i da je prezadužen.. Šta da ugasimo zagrebačku košarku ako se ugasi Cibona?
  • miro
    4.4k
    zakaj se mali Pero iz RK Zagreb ne bi smatrao Dinamovcem ili mala Josipa iz HAOK Mladost?
  • marcio amoroso
    36.6k

    Pa ne može ti nikada nitko nametnuti za koga ćeš navijati.
    Suradnja klubova ne znači da se postaje jedan klub i da svi moramo navijati za samo taj klub.
  • mali M
    5.2k
    zakaj se mali Pero iz RK Zagreb ne bi smatrao Dinamovcem ili mala Josipa iz HAOK Mladost?miro

    nisi razumio moj upis i uzimaš samo djelomične rečenice pa nema smisla. Ako nitko nikome ne brani da navija za bilo koga, zašto se vas par uzrujava što nas nekolicina želi navijati za Dinamo u više sportova. Baš bi trebalo pokrenuti anketu da vidimo o kojem se broju radi u pitanju da li smatramo da bi Dinamo trebao ići u suradnju sa klubovima istog imena u različitim sportovima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.