• mali M
    5.2k
    Što bi GNK Dinamo dobio suradnjom sa KK i Futsal kllubovima?The Undertaker

    vi ponekad kao da zaboravljate (ili odbijate prihvatit) da je Dinamo više od običnog nogometnog kluba.. ja sam cijeli život čekao da se ovako nešto dogodi, jer je poanta da je Dinamo i nogomet i košarka i boks i futsal i rukomet itd itd.. Dinamo je predstavnih svih purgera svih afiniteta... Dinamo smo svi mi građani Zagreba.. kakva promašena pitanja čitam ovdje nevjerojatno...
  • The Undertaker
    5.4k
    Koheziju čega? Većina navijača tih klubova su ionako navijači GNK. Što oni imaju konkretno ponuditi Dinamu a što Dinamo njima (osim love)?
  • deda
    32.7k
    Čut ćeš sutra.
  • GaijiZG
    1.3k

    Neko tko postavlja takvo pitanje jednostavno nije dovoljno romantičan da shvati tu suradnju.
  • The Undertaker
    5.4k
    jer je poanta da je Dinamo i nogomet i košarka i boks i futsal i rukomet itd itd.. Dinamo je predstavnih svih purgera svih afiniteta.mali M

    Otkad je Dinamo predstavnik svih purgera? Kakve su ovo manipulacije sa povijesti? Cibona je, uvjetno rečeno, predstavnik purgera u košarci, Zagreb u rukometu, Mladost u odbojci i vaterpolu.
  • The Undertaker
    5.4k
    Nema problema. Otvoren sam za sve argumente.
  • emilperska
    5.7k
    Uostalom, mogu vam izvuć budžete za sve klubove u svim ligama.. Ti iznosi koji bi u krajnjoj liniji potencijalno završili u nekom od bratskih klubova su stabilnom nogometnom klubu zanemarivi, a u rukometu i košarci npr. bi se napravio europski konkurentan klub. Ok, ne bi se u košarci igrala Euroliga odmah. Ali ovo što sad rade KK Zadar, Olimpija i Budućnost bi mogli imat jako lagano. Naravno bez igranja srpski kontrolirane ABA-e lige nego PH i Europa. ABA liga se ionako neće više igrat od 2025.
  • Paggini
    21.1k
    Neka kk dinamo postane ozbiljan klub ali na zdravim temeljima bez pomoći pravog dinama.dumitrumitu

    Pa zašto misliš da to već nije sada? Mislim, ako pričamo o budžetu, ograničen je upravo zbog zdravih temelja koje su postavili i postavljaju još uvijek.

    Ja sam apsolutno za ovu suradnju, naravno zbog stvaranja kolektiva koji uzima SVE sa svetim imenom i grbom, ali ako se i odmaknemo od te patetike, i Futsal i KK imaju možda i najtransparentnije poslovanje i upravljanje od svih sportskih kolektiva u Hrvatskoj, sa zdravim temeljima i postojećom fanbazom (koja će se u slučaju KK Dinamo stvarati što se bude raslo). Novci od GNK ne bi išli mutnim ljudima koji bi to zamračivali, aneksirali i rikvercirali, ti novci koji bi se dali bi se uložili u osnaživanje samih klubova, što znači i dodatno uzdizanje imena Dinamo u tim sportovima. U slučaju KK bi to bio snažnije prisustvo na PH u prvih par godina, dok bi se Futsal mogao s dodatnim budžetom ravnopravnije natjecati u LP.

    A i što je dosta ljudi reklo, ne bi se u te klubove uložilo 10 milijuna eura, nego par stotina tisuća eura što nisu neki ogromni novci kad se sve zbroji i oduzme, a mogu pomoći stvarnom iskoraku tih dvaju klubova, što mislim da bi nam trebalo biti u interesu.
  • mali M
    5.2k
    a rate mili čuj njega "manipulacije"... svi ste slobodni navijati za Cibonu i RK Badel 1862 i Mladost... Ja neznam tko vam brani. Ako nisi shvatio što sam htio napisati sa svojim upisom jasno mi je i tvoje stanje uma. Reci ti meni zašto je onda ove godine proslava bila toliko emotivnija od posljednjih 20? Onome tko ne razumije da je Dinamo emocija, a po tvom trgovačkom pitanju što može neko nekome ponuditi u suradnju rekao bi da ne razumiješ, nemamo što dalje barem po ovoj točki raspravljati...
  • Mali Zeus
    13.2k
    Pazi povijesne manipulacije, kao da je negdje u povijesnim knjigama zapisano koji je klub predstavnik purgera u kojem sportu.. Svašta.
  • dumitrumitu
    1.3k
    Meni nije bitno kome idu novci. Ako se novci izvlače bez koristi dinamu svejedno mi je jel Perasica kupuje jacuzzi ili se daje nekim sportskim projektima.
  • Captain America
    17.7k
    Ništa neće zamjeniti Cibonu iz 80ih i 90ih, ali šta bi trebali? Ne imati nijedan košarkaški (ozbiljan) klub u ZGu jer je Cibona propala i nepovratno pokradena i uništena? Dugovi Cibone su toliki da ih veliki Dinamo ne bi mogao sam odservisirati bez da ulazi u kreditne ili sportske dubioze?emilperska

    Iduće godine su lokalni izbori. Očekujem od novog gradonačelnika konkretne ideje za rješavanje pitanja Cibone.

    Od GNK Dinama sigurno ne očekujem da financira ijedan drugi sportski kolektiv, a kamoli da vraća nečije dugove.

    Zamisli da KK Dinamo napravi ozbiljne rezultate u euro natecanjima i domaćem prvenstvu i kupu u narednih 10 godina.mali M

    U euronatjecanjima neće sigurno imati ozbiljne rezultate jer za tako nešto trebaju značajna financijska sredstva. Aco je prije inflacije govorio o 2-3 milijuna eura proračuna za igranje europskih natjecanja. Prema companywallu vidim da je KK imao 300K eura rashoda 2022. godine. Kako se misli skupiti 10x veći iznos za nastupe u euronatjecanju?
  • emilperska
    5.7k
    Uostalom, ako Cibona (šanse 0,001 %) stane na zdrave noge i ti ljudi unutra pokažu želju za suradnjom, fuzija KK Dinamo i KK Cibona ne bi bila nemoguće. Moje mišljenje je da će Cibona propast do kraja, a ako i ne propadne vodit će je nove verzije Čavlovića, gradskih vazala cijepljenih od sportske i financijske inteligencije ili neki treći lopov. Zagreb i Dinamo kao zajednica navijača na razini većoj od Zagreba i Hrvatske su preozbiljni i preveliki da u jednom sportu kao košarka nemaju svoje predstavnike i svoj brand.
    U Futsalu ionako nema drugog kluba osim Dinama, ovo sve ostalo što postoji je zanemarivo. Osim toga, ti dečki su i bez pomoći velikog brata 2x osvojili PH. Nekakva pomoć bi ovdje dovela do tog da se napada LP, a ne PH.
  • Paggini
    21.1k
    bez koristi dinamudumitrumitu

    Pa mislim, ako imaš prvaka LP u futsalu (koji kao sport doživljava ogroman uzlet zadnjih par godina) te da imamo konkurentnu ekipu u KK u košarci, misliš da njihovi uspjesi nisu uspjesi i za GNK, odnosno ime Dinamo?

    Najlakše ti je gledati kad Real Madrid digne Euroligu npr., pa taj uspjeh se prelijeva i na nogometnog brata jer se promiče ime i vrijednosti kroz uspjehe.

    Naravno, to nije mjerljivo u "GNK je futsalu dao 100 000 eura a zaradio 50 000 eura, nije nam se to isplatilo" argumentima, ali to nije ni poanta, nego je poanta promicanje imena Dinamo kroz kojekakve sportove.
  • Sibirski plavac
    1.8k
    Nekakva pomoć bi ovdje dovela do tog da se napada LP,emilperska

    Zamišljam final 4 u krcatoj Areni Zagreb gdje FD osvaja trofej LP protiv nekog od velikana (npr. Sporting, Barca ili Benfica) i ježim se :starstruck:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.