• xavier
    11.4k
    Uobičajena praksa u svijetu je da prvi dres bude 2 sezoneIgor VG

    Svaki klub Premier lige ima tu praksu, a ako se ne varam to je bilo regulirano nekim pravilnikom.Igor VG

    Danas nema doslovno niti jednog kluba koji ne mijenja dres svake sezone.
  • Dendle71
    73

    Apsolutno netočno. Svaki klub iz PL izdaje kolekciju od najmanje 3 nova dresa svake sezone. Ja pratim United i znam o čemu pričam. Ponekad bude još i neki četvrti specijalizirani dres – koji se ni ne koristi na tekmama ali ga možeš kupiti.

    Isto tako United promjeni dvije kolekcije opreme za trening svake sezone (naša trening kolekcija se koristi već drugu sezonu bez promjene). Znači za prvi dio sezone imaš jednu kolekciju a za drugi dio drugu. To su trenirke, trening majice, trening hlačice, casual majice, majice za zagrijavanje I puno toga još.
  • Mali Zeus
    10.6k
    Isto tako United promjeni dvije kolekcije opreme za trening svake sezone (naša trening kolekcija se koristi već drugu sezonu bez promjene). Znači za prvi dio sezone imaš jednu kolekciju a za drugi dio drugu. To su trenirke, trening majice, trening hlačice, casual majice, majice za zagrijavanje I puno toga još.Dendle71

    Plus kaj bude posebna trening oprema i za Ligu prvaka itd.
  • Igor VG
    73
    U pravu si što se tiče dresova. meni je ostalo još iz vremena dok sam čitao Football 442, i čitao sam tada te podatke. Sada sam pogledao i stvarno svaka sezona novi komplet. Zadnje kod Man Utd je bila sezona 1998/99 i 1999/00 gdje je imao identične dresove. Isprika na bzvz upadici!
  • Bosskovitz
    8.7k


    Ne vidim zašto se to ne bi vratilo, za stalno ili za posebne prigode. Trenutno rješenje je ono izglasano preko Socios appa, uopće nisam njegov ljubitelj.
  • Matoš
    1


    UEFA kao UEFA...Propisi idu u smjeru potpune sterilizacije nogometne igre. Međutim, što se HNL-a tiče, jasno je da su se društveno-političke okolnosti značajno promijenile u odnosu na vrijeme prije 40 ili 50 godina. Bez obzira na to klub se toga, bilo to i samo u hrvatskim okvirima, ne bi smio ni trebao olako riješiti. To je jednostavno dio klupske povijesti, tradicije i identiteta.



    Slažem se, trenutno rješenje izglasano preko Socios appa mi je zaista lišeno ikakvog dubljeg sadržaja. Eto, nadajmo se da će se i po tom pitanju nešto promijeniti, nabolje naravno.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Za orjentir prodaja dresova Hajduka, danas napisano u SN;

    2020. 5.309
    2021. 12.523
    2022. 20.340
    2023. 28.400
  • NORTE
    9.9k
    Mislim da je ugovor s adidasom do 30.6., dakle 1.7. bi mogli službeno predstavit Castore. Dresovi možda već i tad, to bi bilo svima u interesu.

    Everton, Burnley, Club Brugge, Zurich i Kaiserslautern su prešli na Castore.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    2020. 5.309
    2021. 12.523
    2022. 20.340
    2023. 28.400
    Mali dioničar

    znači, zarada od prodaje dresova u 2023. godini, nakon što macron uzme svoje, im je svega par sotina tisuća eura. kalikova godišnja plaća!
  • NORTE
    9.9k
    S novom upravom nadam se da će se dinamo potpuno okrenuti tradiciji i svojoj povijesti.

    Borussia Dortmund nosi samo žute i crne dresove i samo mijenjaju dizajn.
    Ponekad za treći imaju bijeli, možda sivi i rijetko crveni što je dio njihove tradicije. Van toga nema šanse.

    Nadam se da će uskoro tako i dinamo, držat se povijesnih boja kao što je i bilo dok nam talijanska Diadora nije krenula uništavati tradiciju uvođenjem boja koje nikad nismo nosili.

    Boje iz grba i boje dresova koje smo nosili prije Diadore bi trebale biti jedine dopuštene i da je to zapisano i u statutu kluba.
    Dosta je rozih i sličnih modernih gluposti.

    Ono što je također vrlo bitno da je grb kluba u pravilu skoro uvijek u pravim bojama, neovisno o boji dresa.
    Kao i da se nose plavi dresovi kad god je to moguće, umjesto siljenja nošenja drugog i trećeg dresa na gostovanjima.
  • rioda
    3.5k
    Onaj diadorin narančasti pamtim kao jednu od većih katastrofa
  • mokoxax468
    407
    Ja sam za domaći plavi, drugi u bojama kluba (bio bijel, zlatan ili crn) te treći u nekoj ludoj boji. Domaći uvijek s klasičnim logom, ostali kako odgovara za dres
  • NitkoBitan
    13.6k
    Plavi, bijeli i crni. Tocka.
  • xavier
    11.4k
    drugi u bojama klubamokoxax468

    zlatanmokoxax468

    Stvarno? :eyes:
  • mokoxax468
    407
    Bilo bi dosadno već nakon druge sezone s takvim pristupom. Definitivno nisam za takav pristup. Točka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.