• NKDZ86
    1.4k
    Graž veliki pozitivac, falit ćeš nam!
  • Mlađi referent
    12.3k
    Čovjek se otrijeznio prvih put nakon 4 mjeseca pa ga prebacilo malo.

    Vratit će se Graž s tisuću momaka
  • Droljo
    8k
    Vratit će se Graž s tisuću momakaMlađi referent

    Neka i neku žensku povede...
  • BBBaranja
    2.5k
    Graž mit uns!
  • Mrvica
    3.9k
    @Gražvydas Mikulėnas će itekako falit na Zoni, ali čovjek očito ima svoje razloge. Bilo kako bilo puno sreće u životu! Velki pozitivac! :strong:
  • Mali Zeus
    12.7k
    Budem ja pričao za Graža kao njegov najbolji prijatelj - ne ide zbog ljudi s foruma, da ne bi bilo!Paggini

    Poruči mu da ga svi volimo.
  • Paggini
    19.7k
    https://www.instagram.com/p/C7i56fhIeuA/?img_index=2

    Evo još malo snimki iz zraka na fan profilu navijača Rome. Inače pitanje - kakvi su odnosi BBB i Rominih navijača? Znam da smo imali prijateljstvo s ugašenim Fedaynima, ali ne znam kakvi su odnosi nakon toga?
  • Noel
    6k
    Priključujem se Gražu isto se odjavljujem do daljnjeg. Ekipi koja vodi ovu Zonu kapa dolje. Velika zasluga za dizanje Dinamovštine. Hvala i ljudima sa Zone koji su se borili na prvoj crti za Dinamovo Proljeće. Godinama smo samo nas par luđaka dolazili na Maksimir i vjerovali u Dinamo,borili se protiv sistema i nepravde. U nedjelju je cijeli grad opet živio za Dinamo. Neka je i neka je to samo mali dio velike ogromne nove sezone. A vama svima do čitanja i pisanja možda nekad ponovnog.
  • serbus
    4.1k
    [img]http://Screenshot-20240529-141056-Chrome.jpg

    Zanima me jel moguće da se Suki opet uguzio u ložu i oko novih ljudi u klubu, dao bi ruku da kartu nije platio ?
  • Kepec
    5.4k
    jel to onaj isti koji Kovaču govori "dobar dobar izborniče" i onda čeka da izađe iz auta da ga čuje kako novinaru govori " nemoj slučajno Kovača nešto pitat".
  • serbus
    4.1k


    Pod definicijom uhljeb je njegovo ime. Ne želim ni pomisliti da i dalje ima pristup loži a da nije platio.
  • Mr Anderson
    7.9k
    Taj ne plaća ulaznice, uguzio još prije nekako u ložu. Nadam se da od sljedeće sezone ne bude više.
  • NVKOD
    1.3k
    rastemo na 3926 u 2021/22 sve do 6061 u 2022/23 i 7519 u ovoj sezoni. Također, nedostaju dvije domaće utakmice i zbog važnosti obaju utakmica, vjerujem da će prosjek gledatelja debelo premašiti 8000.NVKOD

    Pisao sam prije malo više od mjesec dana o dolaznosti gledatelja na HNL utakmice s zaključkom da očekujem da će prosjek gledatelja premašiti 8000. Od tada do danas doživjeli smo sve i svašta, od preokreta na Rujevici, osiguranja titule protiv Osijeka i osvajanja Kupa. S zadovoljstvom mogu reći da brojke posjećenosti Dinama više nego odlične!

    Ukupna gledanost

    Napokon mogu reći da je ova sezona posjećenija od svih prijašnjih (ako brojimo 2006/07 kao početnu sezonu)! Ove sezone nas je pratilo čak 38841 ljudi nego davne 2007/08, dok nam prosjek gledatelja iznosi 9013 gledatelja! Naravno, točan broj nećemo nikada znati zbog toga što brojači nisu dobro radili, ljudi su se švercali, a i zbog broja izdanih ulaznica (mogli bi reći da smo brojem izdanih ulaznica malo popravili sva ona švercanja na sjeveru na svim prijašnjim utakmicama).

    Snimka-zaslona-2024-05-28-210036.png

    Sezona 2022/23

    No, vratimo se malo u prošlost, u prethodnu sezonu s tim da sam utakmice podijelio na domaće i gostujuće kako bi vidio dolaznost na stadion. Preko 10 000 ljudi uspjeli smo skupiti četiri puta, od čega dvaput očekivano protiv Hajduka, protiv Rijeke kada se je Ademi opraštao te zadnje kolo protiv Gorice. Poražavajuće brojke su bile čak u tri navrata: Istra, Varaždin i Šibenik gdje nismo uspjeli skupiti niti 3000 gledatelja na Maksimiru. Izvukao sam prosjek gledatelja za svaki pojedini klub:

    22-23-doma-e.png

    • Hajduk 14021
    • Gorica 9814
    • Lokomotiva 3714
    • Varaždin 3509
    • Rijeka 8569
    • Slaven 3406
    • Istra 2903
    • Osijek 5178
    • Šibenik 3439

    Možda upada u oko što Gorica ima toliko gledatelja, ali uzeo sam u obzir zadnju utakmicu, neovisno protiv koga smo tada igrali.

    Sezona 2023/24

    Ove sezone smo pet puta premašili brojku iznad 10 000 s tim da smo bili blizu na prvoj utakmici protiv Rijeke i zadnjoj protiv Istre. Dva trna koji stvarno bodu u oko je debakl protiv Lokomotive i utakmica protiv Rudeša u 12. mjesecu dok za sve ostale utakmice ostvarujemo pozitivan pomak. Sezonu smo dobro počeli protiv Hajduka i onda smo upali u neku crnu rupu sve opet do Hajduka i famoznih "ništa-ništa". Početak rasta možemo obilježiti s fenomenalnim transparentom od kojih se koža naježi "Ne damo da potoneš". Dolaskom proljeća, Zagreb se probudio i otada nas očekuje rast na svim frontama. Od Rijeke do Istre gdje je na tzv. malu utakmicu došlo 9270 ljudi, potvrda titule protiv Osijeka i erupcija navijača na utakmici protiv Rudeša i probijanja preko 23 000 ljudi na jednoj HNL utakmici!

    23-24-doma-e.png

    Također, prosjek gledanosti sam izvukao i za ovu sezonu:

    • Hajduk 15371
    • Gorica 4904
    • Lokomotiva 3366
    • Varaždin 6208
    • Rijeka 13287
    • Slaven 5740
    • Istra 7154
    • Osijek 11764
    • Rudeš 13328

    Usporedba sezone 2022/23 i 2023/24

    Kada bismo uspoređivali prijašnju sezonu s ovom, dobivamo da je ove godine bilo 9,6 % više ljudi protiv Hajduka, a 50 % ljudi manje protiv Gorice (iako, kako sam napomenuo, zadnja utakmica sezona je bila protiv Gorice pa taj postotak ne treba uzeti zdravo za gotovo). Daleko je najzanimljivije za vidjeti kako imamo pad od 9,4 % protiv Lokomotive što je ujedno i jedini pad gledanosti, a to bi pripisao igranju tijekom tjedna u nezgodnom terminu. Protiv Varaždina imamo porast od 76,9 %, protiv Rijeke 55,1 %, a protiv Slavena 68,5 %. Ogroman skok imamo protiv Istre i to čak za 146,4 %, a dok Osijek bilježimo porast od 127,2 %. Kada bi uzeli Šibenik i Rudeš za usporedbu s obzirom da su ispali, Šibenik je u prosjeku pratilo 3439 gledatelja dok je Rudeš 13 328 (gledamo i zadnju utakmicu), što je skok za nestvarnih 287,6 %!

    Usporedba-po-klubovima.png
  • DrawTube
    4.7k
    što reći, htio sam i sam izbaciti statistiku gledatelja ali si me preduhitrio, svaka čast na analizi
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.