• Papastrumf
    12.4k
    definirati novi StatutThe Undertaker

    početi pripremati nove izbore u 2025. (nije prioritet)The Undertaker

    Za ovo trebaš imati 40 glasova u Skupštini.
  • The Undertaker
    5.4k
    Znam ali polazim od toga da sadašnji Statut više nikome ne odgovara.
  • Papastrumf
    12.4k

    Misliš li da postoji ikakva realna šansa da bilo tko iz trenutne "oporbe" ima šanse ući u Skupštinu na način da ih izaberu svi članovi kluba?
  • Olmic
    3.7k
    sve ispravni i podrzavam tvoje zahtjeve. Samo jos vise vjere u ove decke i sve bu okej
  • The Undertaker
    5.4k
    Po meni, sljedeći izbori trebaju biti po proporcionalnom sustavu za kompletnu skupštinu, prema % osvojenih glasova, uz neki prag. Ako bude tako, naravno da imaju šanse. Manje su im šanse prema sadašnjem sustavu gdje Zajec ima većinu u IO i kontrolira drugu izbornu jedinicu a u prvoj izbornoj jedinici prolazi samo lista sa najviše glasova.
  • The Undertaker
    5.4k
    Vjera s time nema i ne smije imati nikakve veze. Meni je Zajec idol od djetinjstva ali ako ne odradi posao treba ići.
  • Nino Bule
    13.8k
    Ako nista ako nece glasat za novi statut treba prijedlog statuta prezentirat javno pa bi medijski pritisak tu mogao odradit svoje
  • Papastrumf
    12.4k

    Nemaju šanse niti na jedan niti na drugi način, zato je logično da ostanu skupštinari dok im ne istekne mandat.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ima i tu neke logike. Može ih se dovesti pred gotov čin. Ili novi Statut pa izbori ili prvo (vanredni) izbori po trenutnom Statutu pa onda novi Statut pa onda opet izbori. Čim se klub posloži da ga izbori ne mogu destabilizirati potrebno je završiti i taj proces.
  • Meritokrat
    57

    Naravno da nisam, mnogo puta sam u krivu.
    Koliko sam ja shvatio, čovjek je pokušao ispasti faca, ispao je smiješan.
    Daj mi molim te objasni kakve veze imaju nogometno treneri i odnosi s ženama?
    Jako frajera, sve se okreću.
    Definitivno nepotrebna izjava, mogao je i bez toga.
  • Jaro
    7.4k
    Koliko sam ja shvatio, čovjek je pokušao ispasti faca, ispao je smiješan.
    Daj mi molim te objasni kakve veze imaju nogometno treneri i odnosi s ženama?
    Jako frajera, sve se okreću.
    Definitivno nepotrebna izjava, mogao je i bez toga.
    Meritokrat

    I rest my case...
  • Imamo Dinamo
    3.7k
    Koliko sam ja shvatio, čovjek je pokušao ispasti faca, ispao je smiješan.Meritokrat

    Krivo si shvatio. Pokusao je ispasti smijesan, i ispao je smijesan.
  • Bosskovitz
    12k
    ↪Bosskovitz Greška je da se klub doveo u situaciju da se zahvaljuje osobi koji je prije koji dan najurio iz kluba zbog osobito teške povrede obveze iz radnog odnosa.The Undertaker

    Koji je tvoj savjet? Da su trebali ostaviti Vlatku kako bi joj se zahvalili kao predsjednici uprave, a ne kao bivšoj predsjednici uprave?

    Mislim da pokušavaš pronaći problem tamo gdje on zapravo ne postoji. Možda bi sve bilo PR-ovski elegantnije, ali PR prati odluke kluba, ne definira ih. Uostalom, svakako se moralo zahvaliti Barišiću, pa se onda provuklo i ovo. Prošla i svršena priča.

    Glavni problem koji ja trenutno vidim u segmentu upravljanja klubom je da su ljudi u IO volonteri a rade kao da su profesionalno angažirani u Dinamu. To može funkcionirati kratkoročno i uz benevolentnost njihovih poslodavaca i obitelji ali je dugoročno neodrživo.The Undertaker

    Ne mogu govoriti u njihovo ime, ali to niti ne mora biti dugoročno održivo. Izvršni odbor nikada neće imati posla koliko će imati u prvih godinu dana ovog mandata. Kada se provedu svi screening i forenzički procesi, kada se imenuje puna uprava - Izvršni odbor će se moći prebaciti na standardno funkcioniranje od sjednice do sjednice. Do tada će biti angažirani u većem kapacitetu ali vjeruj mi, jer znam ih sve redom osobno, ni volje, ni snage, ni želje, ni razumijevanja obitelji i okoline im ne nedostaje.

    Do kraja godine, po meni, potrebno je odraditi sljedeće:
    - kompletirati Upravu (top prioritet)
    - naći filijalu (ako nisu)
    - napraviti konkurentnu ekipu za EL (LP bi bio top uspjeh)
    - odraditi ono što nije napravljeno iz popisa gore
    - imenovati novi NO
    - definirati novi Statut
    - definirati strategiju i plan za sljedeću i naredne 2 godine
    - početi pripremati nove izbore u 2025. (nije prioritet)
    The Undertaker

    Sve si u pravu, osim što novi statut vjerojatno neće biti prioritet u ovoj kalendarskoj godini s obzirom na sve ostale stvari koje će biti aktualne, a niti novi izbori nisu sljedeće godine jer mandat traje četiri godine, ne godinu dana. Za iznimke od toga ti je Papastrumf objasnio.
  • The Undertaker
    5.4k
    Koji je tvoj savjet? Da su trebali ostaviti Vlatku kako bi joj se zahvalili kao predsjednici uprave, a ne kao bivšoj predsjednici uprave?Bosskovitz

    Po meni, trebalo ju je ostaviti do kraja sezone i onda je smijeniti npr. 16.06. Nitko ne bi ni primjetio da je nema. Naravno, uz ogradu da nema neki specijalni razlog zbog kojeg je trebalo smjenu napraviti odmah a da ja ne znam za njega.
    Ovako je moj dojam (ne i činjenica) da se htjelo da nije prisutna na proslavi a itekako je prisutna, pogotovo nakon Petkovićevog istupa.
    Naravno da PR prati odluke kluba ali se ja i referiram na odluke IO a ne na PR.
  • Meritokrat
    57

    Onda isprike ako je zaista tako. Krivo sam shvatio.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.