• deda
    32.7k
    Kao nekog tko nije iz Zagreba, ali relativno često ga posjećuje ja sam razočaran sa nedostatkom vizije prijašnjih i sadašnjih vlasti po pitanju rješenja problema prometa. Meni je Zagreb prometno potpuno disfunkcionalan grad koji se pretvara u potpunu katastrofu. I to do te mjere da se divim svima koji
    živite i radite u Zagrebu. Meni je odlazak i dolazak u grad noćna mora. Svaka vam čast za duranje na dnevnoj bazi.
  • NORTE
    11.5k
    problema prometadeda
    Bez izgradnje metroa kaos će ostati.
    Sve intervencije u promet su dobrodošle, ali promet u gradu s toliko ljudi bez metroa je "neodrživ".

    Metro glavna linija: Novi Jelkovec-Trnje-Prečko-Jankomir-Podsused.
    Spojevi na njega od Centra, Dubrave i Sesveta.

    knjiznicu na Paromlinu umjesto tipa kongresni centarFrenchMontana
    Slažem se, obnavljati nešto ovakvog tipa i onda od svega knjižnica.
    I to je najveći projekt Grada od 80 milijuna eura.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Problem je nekoliko desetljeca neplanirane gradnje i doslo je do ovoga. Sada je jako veliki problem jer se ne mogu napraviti nove prometnice ili prosiriti isto pa i da imamo 200x veci proracun.

    Strogi centar se eventualno jos moze rijesiti sirenjem pjesacke zone ili izdvajanjem tramvajskog prometa od ostalog i teskim i strogim kaznjavanjem onih koji se voze po pruzi. Nista od toga nece proci bez velikih osuda vecine gradana, ali u centru ne postoji drugo rijesenje .

    Van centra je problem sa sirenjem prometnica jer se sve izgradilo i sada to vise nisu kuce koje bi se srusile nego stambene zgrade. Evo primjer na zapadu grada gdje stanujem, jedna od najprometnijih prometnica je Zagrebacka cesta, jedna od rijetkih koja povezuje jug i sjever na zapadu grada. Nekada je postojao plan da to bude prometnica sa dvije trake, ali tko god je prosao sada tom cestom shvatit ce kako je to nemoguce zbog svih zgrada koje su se izgradile.

    Neki projekti bi se trebali ostvariti i rasteretiti promet, poput novog mosta, novih ulaza u grad, prosirenje obilaznice i sl. Ali bojim se da to nece rijesiti vecinu problema.

    Izdvajanje javnog prijevoza, i tesko kaznjavanje svih koji zlouporabe zute trake treba tesko kaznjavati. Jedini nacin da se malo poboljsa javni prijevoz i da ga vise ljudi koristi i tako rastereti prometnice.
    Isti problem kao i sa smecem, vani to funkcionira, a kod nas ne jer su ljudi navikli i protive se promjenama jer se ne kaznjavaju.
    Divimo se slovencima kako je sve cisto, a mi smo prvi koji doma bacamo sve na cestu, a vani nista. Divimo se drugim gradovima i kako ljudi placaju karte, a mi smo prvi koji u zagrebu se svercamo, a vani uredno kupujemo karte. Mi smo ti koji u RH vozimo 180 na autoputu bez razmisljanja, a kad predemo granicu spustamo gas i vozimo 120.
    Zasto?
    Kazne.
    Za sve.
    Bez pitanja, bez povlastenih, bez otezanja.
    Samo kazne i sa godinama ce se kultura promijeniti.
  • kibic
    1.1k
    Mi smo ti koji u RH vozimo 180 na autoputu bez razmisljanja, a kad predemo granicu spustamo gas i vozimo 120.jedan u nizu

    Iznenadil bi se koliko stranaca čim uđe u Hrvatsku vozi ko na formuli 1. Nedavno iskustvo sam imal di se na zagrebačkoj zaobilaznici napravila kolona i svi su se pošlihtali na rubove traka da otvore sredinu za hitnu. Pomoćna zaustavna traka austrijske, slovenske i druge strane tablice koristile su ko joker traku i po gasu jer im se ne da stajat u koloni u Hrvatskoj.

    Isto, teško da krivim te strance (il dotepence iza stranih tablica) jer se ponašaju u prometu kak i naši domaći na našim hrvatskim prometnicama.
  • jedan u nizu
    8.3k

    Da, zato jer znaju da ce tu proci nekaznjeno.
    Kod sebe voze po propisima jer ce biti kaznjeni, a kod nas nece.

    Kazne, kazne i kazne
  • GaijiZG
    1.3k

    Ograničenje od 120 je ipak komedija za moderne aute i moderne gume.
  • GaijiZG
    1.3k


    Di je Gaiji sad kad ga trebaš

    Poslaše me na Goli Otok.
  • Captain America
    17.7k
    Poslaše me na Goli Otok.GaijiZG

    Ipak si se vratio za razliku od većine rezidenata Golog otoka :heart:
  • Patak
    2.9k
    Znaš napamet "duginu" slikovnicu sa psima kao članovima obitelji? Svih 72 roda? Razlikuješ sve zastave na trgu i kod HNK što predstavljaju?

    Pitam... da te slučajno ne vrate nazad na Goli otok kao nepopravljivog kontrarevolucionara?
  • GaijiZG
    1.3k

    Je je, sve sam naučil. Glavni predavač Goran Jandroković, čak je i u praksi pokazao neke pozicije i poteze za koje nisam znao da su mogući, ali ima on godina prakse.
  • Nolifer
    8.1k



    Nešto poput ovog




    :lol: :joke:
  • Mali dioničar
    15.3k
    Iznenadil bi se koliko stranaca čim uđe u Hrvatsku vozi ko na formuli 1. Nedavno iskustvo sam imal di se na zagrebačkoj zaobilaznici napravila kolona i svi su se pošlihtali na rubove traka da otvore sredinu za hitnu. Pomoćna zaustavna traka austrijske, slovenske i druge strane tablice koristile su ko joker traku i po gasu jer im se ne da stajat u koloni u Hrvatskoj.kibic

    A u autima sve sami Austrijanci i Slovenci.
  • Fanboy
    2.6k
    Ograničenje od 120 je ipak komedija za moderne aute i moderne gume.GaijiZG

    Ograničenje nije za moderne aute i moderne gume, već za ljude, a moderni ljudi su još nepažljiviji sa manje kulture, manira i više bezobraznog ponašanja nego prije.
    Čovjek pri velikim brzinama gubi kontrolu nad automobilom, smanjuje se mogućnost reakcije, produljuje put kočenja i bilo kakav mali pokret te može okrenuti na krov, a na dionici gdje svi voze takvom brzinom može uzrokovati još nekoliko nesreća.
  • Endeavour
    588
    Samo da se ne brinete, na trgu su zastave vraćene i ponosno vijore. Svemir je opet u ravnoteži.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.