• Calello5
    19
    Od svih ovih koji se vraćaju sa posudbi ostavio bi samo Gurlicu i eventualno Rukavinu. Ostali mislim da više realno nisu potencijali za Dinamo.
  • BBB Mataa998
    1.4k

    Matkovic za kog vec sad traze 7M €?
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Vidović nije niti krilo niti desetka, a čvrst je kao balerina, pada na svaki kontakt. 3.5 mil. je apsolutno previše. Mi nismo u situaciji da trošimo takve novce na igrača koji bi, ako se pojačamo kako treba, bio zamjena. Uostalom, nismo financijski osigurani da možemo u jednom prijelaznom roku potrošiti 10 mil. kako smo to znali raditi do nedavno pa da bi 3.5 mil. bilo neprimjetno potrošeno. Na desetki imamo Stojkovića, Vrbančića i Kačavendu, a možda i Baturinu ako ostane nekim čudom. Stojković može pokrivati jedno od krila, ali svakako očekujem pojačanja na oba krila, a Vidović to svakako nije. Eventualno produženje posudbe je ok.
  • DiddyGuela
    1.3k
    Svaka cast ekipi koja ozbiljno racuna na Kacavendu kao nekog igraca u Dinamu. Decko je naznacio potencijal u svojoj prvoj full sezoni u Lokomotivi međutim od onda je imao dvostruku operaciju koljena a ni nakon prve operacije nije odigrao skoro nista ili vrlo slabo. Cini mi se da od operacije do operacije nije zabio gol.

    Stojkovic ce također trebati neko vrijeme da uhvati pravu forumu, ne ocekujte od njega ono najbolje cijeli prvi dio iduce sezone.

    Arberove kvalitete i ne kvalitete su nam svima vec jako dobro poznate.

    Dolazimo do Vidovica koji je pokazao najvise od spomenutih. Decko ima samo 20 godina i u ovoj ludoj sezoni je bio nase najbolje krilo. A najjaca stvar je da mu krilo nije prirodna pozicija. Ako u tu racunicu ubacimo odlazak Baturine, na ljeto, za 6 ili 12 mjeseci, mislim da je Vidovic sjajan ulog za buducnost. 3.5M je danas nikakav novac, druga je stvar sto bi mi ganjali LP sa trans. budžetom koji je primjereniji 2006. godini. Kako god, vjerujem da ce se nasi naci sa Bayernom na pola i zavrsiti posao prije pocetka priprema.
  • IceMan
    1.6k
    Ako odlazi sigurno Baturina… onda bi otkupio Vidovića za 3,5 miljuna EUR.

    Vidović ne može biti promašaj. Ima jeben CV iza sebe, ima 20 godina, ove godine u tolko malo minuta (56 po utakmici) a statistiku 7 golova i 3 asistencije (uspredbe radi, Marco Pašalić u prosjeku igra 69 minuta po utakmici a zabio je 6 golova i 2 asistencije).


    Razumijem da 3,5 miljuna eura nije malo, al ako se stvarno desi da Martin ode ove sezone onda definitivno od novaca koje imamo možemo pokriti Vidovića.
  • striko
    1.3k
    Ja sam uvjeren u otkup Vidovića. Ovo s 1.7 M je čisto pokušaj snižavanja cijene. Na kraju ćemo se naći na 2.5 M i svima dobro.
  • Plava stijena
    78
    Imamo toliko drugih prioriteta u ovom prijelaznom roku da je pozicija desetke doslovno zadnja na popisu, čak i u slučaju odlaska Baturine imamo Stojkovića, Bulata, Roga, Vrbančića. Novi stoper il dva, desno krilo, lijevo krilo, još jedan lijevi bek... Vidović je na dovoljnom uzorku pokazao da je neigriv na krilu protiv jače konkurencije, da sigurno će napredovati, ima fantastičan udarac i dribling, ali u trenutnoj konstelaciji rostera on je luksuz kojeg si ne trebamo priuštiti.
  • Captain America
    15.1k
    1.7 milijuna je realna cijena za Vidovića. Vidović se u ozbiljnim utakmicama nije vidio na krilu. Eksplodirao je promjenom sustava u 352, ali on WBa ne može sigurno igrati u LP. Na poziciji desetke imamo Baturinu, Stojkovića (Čabraja je izjavio da je desetka i da je igrao krilo u nedostatku krilnih igrača) kojeg smo platili velike novce, novo čudo iz omladinske škole Vrbančića, a tu je i Kačavenda koji može igrati desetku.

    Imamo daleko veće potrebe (stoper ili dva, desno krilo, možda još jedan lijevi bek) da bi Vidovića učinili 3. najvećim ulaznim transferom u povijesti nakon par dobrih utakmica na proljeće protiv nedoraslih protivnika.
  • cibona
    1.8k
    Ako smo 25-godisnjeg hoxhu kojem je vrhunac karijere igranje u osrednjem HNL klupu platili preko milju eura, onda je 1,7 milijuna eura za talentiranog mladog igrača Bayerna koji je još u razvoju itekako nerealna cijena, normalno da će to Bayern odbiti. Uostalom, vidovic tijekom cijele sezone ne igra svoju prirodnu poziciju, a ima nezavidnu statistiku i mislim da je u top 5 najucinkovitijih igraca ove sezone gledajući ukupnu minutažu. A i ne zaboravimo da ga je trener dobar dio sezone doslovce šikanirao kako bi njegov mezimac dobio što više prilika.

    Ok, 3.5 mil. eura je možda riskantno, ali cifra od 1.7 mil. eura je smiješna. Po meni bi najbolje bilo produžiti posudbu, a ako to nije moguće treba izpregovarati što nižu cijenu i bok.
  • Droljo
    6.4k
    Svi velite da je vidović na neprirodnoj poziciji. Koja mu je prava? Desetka? Moš mislit, prije lažna desetka... Gledao sam ga 3 ili 4 puta na "prirodnoj" poziciji i nije postojao na terenu. Dečko ima kontrolu lopte top, štopanje iste kao niti jedan drugi u hnl-u i šire, solidan udarac al je spor ko blato, nestane na pola sata sa svake utakmice, u duelu ne postoji, često simulira itd
    Ima ono nešto ali ne za tu lovu jer postoje puno bolji igrači kojima ističe ugovor ili ispadaju sa klubovima te su pristupačni.
  • DiddyGuela
    1.3k
    Pa Stojkovic iz Lokse nas je kostao 3M, kako onda ocekivati da ce za Vidovica iz Bayerna 1.7 mil. eura biti dovoljno?

    Da ne idem dalje u proslost ali npr. Kastrati za 2M€...
  • NitkoBitan
    13.5k
    Nadam se da ljudima u klubu nije pri kraju pameti davanje 1,5 mil eura za Pjacu.
  • hardek
    1.8k
    Vidović ima ugovor s Bayernom još godinu dana pa vjerujem da naši pokušavaju spustiti cijenu i dati im npr 20% od idućeg transfera i maknuti onu buy back klauzulu. Sam Gabrijel je u situaciji gdje je već odradio 2 posudbe pa vjerovatno ni on sam ne želi više ići po posudbama. U Bayernu ne vjerujem da računaju s njime dugoročno pa je pitanje samo konkurencije koja bi ga htjela dovesti. Al opet nitko neće plaćati Bayernu punu cijenu za igrača kojem ugovor ističe za godinu dana.
  • Mr Anderson
    6k

    Zašto se stalno ponavlja da Baturina odlazi? Jeli to itkk relevantan izjavio?
  • Captain America
    15.1k
    Vidović ima 51 minutu kao igrač Bayerna u 4 utakmice. Njega se treba promatrati kroz prizmu igara u Vitteseu i kod nas. Imao je cijelu jesen bljesak protiv Slavena i Rudeša. Kažeš da ga je Jakir dobar dio sezone šikanirao nauštrb Hoxhe. Hoxha je igrao standardno mjesec i pol u prvih 11. Ako je to dobar dio sezone... Kad Šika izvjesi za Šotičeka koji pokriva nama kritičnu poziciju 2.5 do 3 milijuna ovdje bude meltdown jer ima 9 golova u HNLu s 19 godina i da je to previše. Bayern traži za godinu dana starijeg igrača s 2 posudbe iza sebe, kojem ističe ugovor i koji pokriva nama popunjene pozicije s 2 gola manje u istom tom HNLu 3.5 milijuna i sad to treba platit?

    Uzmi u obzir da smo već posudbu platili milijun eura i u jednom podcastu je rečeno da smo preuzeli kompletnih Vidovićevih milijun eura plaće. Ovdje je potvrda da ima milijun eura. Znači ako ga dovedemo imamo 5.5 milijuna troška u startu, a Bayern ga može vratiti za 11.5 milijuna. Vidović će vjv tražiti plaću u tom rangu i mi imamo (u slučaju standardnog ugovora od 4, 5 godina) 9.5-10.5 milijuna troška s mizernom potencijalnom zaradom jer Bayern ima pravo prvokupa u svakom trenutku.

    Cijeli taj transfer je potpuna suprotnost od Marićevih najava na njegovoj pressici. Niti Vidović čini razliku da bi opravdao visoku cijenu transfera niti nam treba kraj Baturine, Stojkovića, Kačavende i Vrbančića. Imaš 3 igrača koji pokrivaju te pozicije i ako Bog da zdravlja Stojkoviću, Vrbančiću i Kačavendi, mogu otići u transferu daleko većem od tih 11.5 milijuna.

    Vidoviću hvala na krasnim golovima, ali ako se ne može spustit cijena na 1.7 milijuna ili dogovorit nova posudba, sva sreća u daljnjoj karijeri.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions