• Maki17
    218
    Koliko ima još stvari u kojima možemo napredovati nismo ni svjesni. Još se riješiti ovih polu igrača sa visokim ugovorima. Bravo uprava imate moju veliku podršku
  • Ali
    2.2k


    staviti na stol poseban aneks ugovora. Njime se, praktički, odriču tog naglog rasta plaće, uvjeti će im ipak biti nešto promijenjeni

    Da bih ovo podrtali trebalo bi znati jos dva parametra.

    Prvi je koliko se ovom odlukom moze utjecati na godisnji proracun. Evo neka gruba racunica, 9 klinaca godisnje dobije priliku uskociti u zapisnik prve momcadi. Neka je recimo uplift sa 2.000 na 10.000 mjesecno bila prije ta stavka, ovim anexom bi to znacilo ustada max 850.000€ , A toliko je Marić na nagovor Jakirovica, poslao podravci ups. SB za
    Arbera. E sad na vagu treba staviti sto dugorocno znaci npr. da Majić odbije potpisati anex i ode u Loksu i da tamo explodira kroz dvije sezone prvoligaskog nogometa Sikić izvjesi 5.0m€ ako ga zelimo nazad, nije prvi put.

    Drugi je taj da ako u nekom klubu iz okoline moze dobiti vise minuta u prvoj hnl i uz to mu ponude % od buduceg transfera sto mladcu moze izgledati privlacnije od iste love kao u stipendijskom.

    U osnovi ja nisam sklon vjerovati u napredak uz managere koji vjeruju da je buducnost tvrtke u rezanju sitnih izdataka. Meni su uvojek drazi oni koji razmisljaju u smjeru povecanja prihoda, pogotovo kao prvi korak, tj. kad ostvaris plan rasta prihoda mi je ok da sagledas gdje mozes smanjiti izdatke bez posljedica na daljni razvoj.

    Igranje iz ljubavi prema klubu u 2024 a ne za novac mi zvuci utopisticki i kao da sam te parole vec cuo negdje u jednom klubicu u hnl koji uz to redovito povecava proracun a ne osvaja ni turnir cetiri kafica, pa sam mozda i stoga dodatno skeptican prema takvom smjeru upravljanja klubom
  • austrijanac
    4.1k

    Iako ima logičnosti u tvojim upisima i razumijem tvoje stajalište, uvjeren sam da se više nikad neće dozvolit da jedan trener kroji sportsku politiku i dovede (i plati) takvog igrača.
  • Jaro
    7.4k
    nitko ne spominje igranje iz ljubavi, a niti je financijski benefit jedini motiv (procitaj jos koji put tekst)... Poanta je da se pikaze da se placa MORA ZASLUZITI te da ne moraju svi imati jednake uvjete, samo jednake prilike. Ulazak u zadnjem kolu zadnjih 3 minute sigurno nije opravdan razlog za duplu ili trostruku placu... Kakva je to poruka klincu?
    Dalje, igrac koji ce zbog toga odbit dinamo, sigurno nece u Loksu zbog prve momcsdi jer je njemu bitna samo lova ionako, a nece ga loksa platit vise...
  • Ali
    2.2k


    Ma toga ima u svim klubovima i bit ce zauvijek pa tako i u nasem, samo je pitanje mjere i koliko ekipa i proracun mogu istrpit takve poteze
  • Ali
    2.2k


    Procitao sam teks, a evo i copy/paste da vidis da se upravoto sugerira sto kazes da nigdje ne pise:

    Neprirodno je da mladi igrači u Dinamu igraju zbog novca. On trebaju u Dinamu igrati zbog afirmacije, a novac će zaraditi kasnije, kad se pokažu u seniorskom nogometu. Ovdje se događalo da mladi igrač uđe u prvu momčad, debitira i odmah dobije visoki ugovor. Tada se neka djeca zadovolje tim novcem, više ne misle na nogomet", rekao nam je svojedbono Marko Marić,
  • Mali dioničar
    15.3k
    Promjena uvjeta je ultra logična.

    Inače jučer nitko od njih ne bi igrao.

    Jel im je bolje ne zaigrati za Dinamo sve dok klub nije siguran da su vrijedni toga jer im se mora povećati plaća nakon nastupa ili već sad u CV staviti igranje u prvoj momčadi Dinama i ostati na istoj plaći?

    To povećanje s jednim nastupom je isto toliko nakaradno da jasno da nije bilo uvedeno zbog interesa kluba nego zbog agenata.
  • Papastrumf
    12.4k
    A toliko je Marić na nagovor Jakirovica, poslao podravci ups. SB za
    Arbera.
    Ali

    Marić nije ništa poslao budući da Marić nije mogao o tome odlučivati.
  • Jaro
    7.4k
    da,neprirodno je da je klincu od 17 godina novac jedini motiv,, i da nakon kaj dobije tih 5-10k eur/mjesecno misli da je povukao Boga za bradu i postao je veliki frajer.
    Ugovor (s dobrom lovom) mora zaraditi, a ne dobiti prije prvog izlaska na teren...
  • Jurki
    11.8k
    jbg zamisli sebe ko smrkavca od 17 godina koji zarađuje 10 tisuca eura na mjesec.. a jos si dijete.. mlado glupo ludo.. pucaju te hormoni.. koji mrtvi nogomet i sportski zivot.. u takvom modusu su se mnogi pogubili.
  • Banana 2
    472
    Već sam pisao da ne možemo strategiju temeljiti na izvozu naših školaraca, a da se na njihovim ugovorima ciganimo i broje se lipe. Opet odluka koja se kosi sa zdravim razumom.
  • Banana 2
    472
    da,neprirodno je da je klincu od 17 godina novac jedini motiv,, i da nakon kaj dobije tih 5-10k eur/mjesecno misli da je povukao Boga za bradu i postao je veliki frajer.
    Ugovor (s dobrom lovom) mora zaraditi, a ne dobiti prije prvog izlaska na teren...
    Jaro

    Ako su profesionalni nogometaši onda nije neprirodno nego je danas sasvim normalno. Ima klubova koji će ih uzeti i dati im bolje uvjete, nije Dinamo jedini klub u galaksiji pa da su primorani pristajati na ove rezove. Proći će prvih par puta na prepad i onda će sljedeći put njihovi agenti već biti spremni na egzibicije ovih potkapacitarnih računovođa koji smišljaju te rezove.
  • deda
    32.7k
    To ti je zato što smo mi koji su preuzeli Dinamo orjunaši, zločinci, đabalebaroši, idioti, maloumnici, retardi, a prije svega pola grobari i pola cigani te smo naredili upravi da ima uništiti klub u roku godinu dana. Jel ti sad sve jasno Banana?
  • Banana 2
    472
    To ti je zato što smo mi koji su preuzeli Dinamo orjunaši, zločinci, đabalebaroši, idioti, maloumnici, retardi, a prije svega pola grobari i pola cigani te smo naredili upravi da ima uništiti klub u roku godinu dana. Jel ti sad sve jasno Banana?deda

    Pa šparate i gledati uštedjeti koji cent na temelju poslovanja cijelog kluba. To nije normalno.
  • Praskaton
    2.3k
    Onaj koji vrijedi kad tad ce doci do "pravog" ugovora.Ne treba brzat s nekim stvarima.Niti ocekivat čuda od momaka od 17,18,19 godina.

    Put im je vec pokazan.Juniori,B ekipa,posudba na godinu ili dvije u prvoligaša(Hrv ili okolica) pa onda tek prva momcad Dinama.Sve ostalo je preskakanje stepenica na koje nije spremno 99% mladih igrača.

    Jucer je bio gušt vidit igrače koji imaju manju minutažu i juniore al tokom sezone nema previše prostora za to sa ovako kompetitivnom ligom kao ove godine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.