• rioda
    2.6k
    Na prvu zvuči dobro, ali onda se sjetiš da će se na sudu to vjerojatno razvući na još par godina
  • The Undertaker
    4.1k
    Dok je osude isteći će joj mandat. Samo podizanje optužnice nema utjecaja na njen položaj?
  • Papastrumf
    10k

    Ovo je i više nego dovoljan razlog za trenutni raskid ugovora. Tko normalan na celu kluba moze ostavit osobu protiv koje je podignuta optuznica zbog stete na racun istog!?
  • The Undertaker
    4.1k
    Ma jest po pravdi ali da li je i po pravu?
  • Robi T
    230
    nadam se suspenziji dok traje postupak
  • Brusa
    765
    po pravu nije. Bar koliko ja mislim
  • rioda
    2.6k
    Ovo bi bilo po statutu koliko sam uspio brzinski naći

    Članak 22.
    (1) Stegovne mjere prema članovima kluba su opomena, suspenzija i isključenje, koje može
    biti trajno ili na određeni vremenski rok.
    (2) Opomena i suspenzija izriče se članu koji svojim djelovanjem narušava ugled Kluba.
    (3) Član može biti isključen iz kluba ako djeluje protivno ciljevima kluba te zbog
    nepoštivanja Statuta, drugih općih akata i odluka klupskih tijela.
    (4) Stegovni postupak pokreće se na zahtjev bilo kojeg člana klupskih tijela.
    (5) Odluku o stegovnim mjerama donosi Uprava.
  • The Undertaker
    4.1k
    Tako sam i mislio. Vjerovatno ovisi i o tomu što joj piše u managerskom ugovoru.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ona je Uprava i ne mora biti član kluba.
  • Jaro
    5.7k
    Ono kolokvijalno zvano "Uvjerenje o nekaznjavanju" je zapravo "Uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak" jer je covjek koji odradi kaznu zapravo pravno rehabilitiran kaj ne.
    Ovo ona trenutno ne moze dobiti, a zapravo svatko od nas moze podnijeti zahtjev za stegovnim postupkom...
  • Brusa
    765
    to što piše tko zna... Al koliko se ja sjećam samo podizanje optužnice, samo po sebi ne znači ništa (odnosno nekakav opravdan razlog), čak ni ne pravomoćna presuda, nego samo pravomoćna
  • rioda
    2.6k

    Po zakonu o sportu se osoba isključuje jedino po pravomoćnoj presudi s kaznom od najmanje 6 mjeseci, a kazneni postupak je razlog za isključenje samo kod kaznenih djela na štetu djece.

    Mislim da je razlika u potvrdi o nekažnjavanju (nisi kažnjavan ili si pravno rehabilitiran) i potvrdi da se ne vodi kazneni postupak kojoj naziv govori sam za sebe.

    Rehabilitacija nastupa tek nakon određenog roka nakon odrađivanja kazne. Za veće kazne, tipa 10 godina zatvora, čekaš sigurno još 10-15 godina nakon odsluživanja do rehabilitacije
  • Sajla
    3.6k
    da ima imalo morala podnijela bi sama ostavku nakon podizanja optužnice.
    oh, wait...
  • agramZ
    2.3k
    ma platit cu ja osobno njenu otpremninu ako treba majkemi, bit cu prvi plavi prijatelj nk dinama :grin:
  • xavier
    11.1k
    a kazneni postupak je razlog za isključenje samo kod kaznenih djela na štetu djecerioda

    U optužnici se navodi da je radila protiv interesa kluba, a i djeca su članovi kluba...samo kažem :cool: (šalim se naravno).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.