• Jurki
    8.8k
    razmisljam bas koji je igrac uspel u Europi u zadnjih 20 godina, a da nije u jednom dijelu karijere nosil Dinamov dres. I ne pada mi na pamet niti jedan. Svi su propali vise manje.
    Rebic, Pasalic i Budimir imaju samo solidne karijere nist vise.
    Perisic je otisel van ko klinac i kroz Sochaux se probio na scenu,
    Da pogledamo Rijeku koja ima bar nekakve rezultate u Europi osim Krame (koji je iz nase skole).. sve promasaj do promasaja kaj se inozemstva tice.. Misic, Rile, Vida itd su se vratili u Hrvatsku tj u Dinamo da revitaliziraju karijere.
    Jogurt, Osijek da ne spominjem.
    Prevelik je uzorak godina da bi to bilo slucajno.
    Znaci namece se jedini zakljucak ako top talent zeli uspjeti u karijeri zna da jedino kroz Dinamo moze napraviti iskorak.
  • mali M
    3.5k
    Ma opće mi je muka odgovarati opet na ovu temu.. pa ovaj ne izlazi iz igrice.. pa ne pojavljuju se u niti jednom klubu na svijetu top talenti svake godine, pa na šta bi to ličilo onda... U mojih 40 godina Dinamo je možda na prste jedne ruke prodao igrača u top klub.. šta ti pričaš stari moj... Znaš koji je veći razlog sad tome? Kao prvo što ta međustepenica koju ti želiš preskočiti da više novaca nego top klub. Druga bitna stavka je da su igrač i menađer top igrača danas pametniji, informiraniji i najčešće top igrač me želi riskirati 5 godina klupe dok se/ako se izbori. Deset tisuća puta je pametniji Gvardiol sa Leipzigom nego debos Halil sa Barcelonom. Zbilja bi @Banana 2 volio da mi nabrojiš koji su to silni igrači koje je Dinamo prodao za ozbiljan novac u velikane europskog nogometa? Uzmi raspon godina koji god želiš, ma uzmi zadnjih 20 godina, 30 godina..
  • Jaro
    5.7k
    Dinamo je nekoć češće prodavao svoje najbolje eksponate direktno u top kluboveBanana 2

    Kada? Boban, Simic i Biscan... Ajde Eduardo... Koga je jos Dinamo prodao u top klub? Da, Halil u Barcu - al to je sve samo ne uspjesna prodaja i uspjesna karijera.
    Znaci 4 u 35 godina - fakat cesto. A i razdoblja izmedju tih prodaja su poprilicna, tako da ovo "cesce" je smijesno.
    Zapravo, ako uzimamo velicinu kluba - Sutalo je otisao u jedan od najvecih takodjer... Dakle, taman imas takav transfer svako 6-7-8 godina...
  • Jurki
    8.8k
    Ne treba se zamarati jer po Bananinim upisima, bas nist u Dinamu ne valja.
    Kolega @Banana 2 niti je u Dinamu sve lose, niti sve idilicno.
    Istina je negde u sredini.
    Tolko seres po Maricu, a tek sad bumo vidli kaj zna i moze.
    Nebi uzimal za uzorak dva zadnja prijelazna roka jer ne znamo kaj je mogel i smel napraviti. Kolko mu je kuvertarka dala slobode, novca i ovlasti.
    Vlak nas je jebal u zdrav mozak godinama, pa nije tolko otrovnih strelica ispaljeno prema njemu za tolke godine kolko je ispaljeno u manje od mjesec dana prema Maricu kak je preuzel funkciju SD-a.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Kako je ova tema otiška u ku.ac . :lol:
  • Sajla
    3.5k
    Koga je jos Dinamo prodao u top klub?Jaro

    Pjaca u Juventus, Modrić u Tottenham? doduše, sve ovisi i o tome kako definiraš top klub
  • Droljo
    5.1k
    Bišćana u Liverpool, Šimića u Inter, Halilovića u Barcelonu...
  • Captain America
    14k
    Leipzig je u trenutku Olmovog transfera bio prvi na tablici u Bundesligi.
  • Orc123
    5.2k

    I Rijeka je osvojila naslov 2017. G.....i Lester je osvojio Premijer ligu pa to ne znaci da spada u one najvece klubove....
  • gledatelj
    269
    Kovačić u Inter, Jedvaj u Romu... Skupilo bi se tu još dosta njih.
  • Jos-Optimus
    313
    Treba temu preimenovati u "Bananine kronike"
  • Jurki
    8.8k
    one najvece klubove....Orc123

    Mislis na ovaj klub?

    IMG-0242.jpg
  • Jaro
    5.7k
    Tottenham? OK, Pjacu i Kovacica sam preskocio :D

    Al da, uglavnom - transferi u dinamu funkcioniraju jednako vec desetljecima - top kvaliteta ide u top klubove - Euro velikane, potencijal (kao Gvardiol, Olmo) ce ako ima donekle normalnu familiju i managera otici u razvojni kllub na sezonu dvije i nece preskakati stepenice. I Boban je dosao u Milan pa otisao u Bari na posudbu, Biscan je uvijek bio na li-la u Liverpoolu, Kovacic je realno dosao u Inter koji je bio u slobodnom padu i iskoristio ga kao stepenicu prema Realu. Pjaca je preskocio stepenice - ali je uz Gvardiola vjeorjatno najveci potencijal koji je izasao iz Dinama - al jbg ozljede (a mozda su i one posljedica preskakanja stepenica - ko ce ga znati)
  • mali M
    3.5k
    Ja bi rekao Šimić u Inter, Bišćan u Liverpool, Pjaca u Juventus, Dudu u Arsenal mada je to rang i Čorluke u City i možda Kovačić u Inter možemo nazvat tim famoznim top transferima. Mada je u Interu završio i Broz i ne možemo Tottenham u vrijeme Modrića nazvat top klubom bez obzira koliko su novaca dali, ali nije top klub. Znači druga razina bi bili Jedvaj u Romu, Modrić u Tottenham, Marić u Newcastle itd... Znači mi pričamo o cca 25. godina kluba, a nabrojali smo 5 transfera u top klubove. Cca svakih 5 godina jedan. Svi ostali su mi najviše u rangu ove "druge razine".
    Ali nemojte me krivo shvatiti, ja kontriram banani jer on tvrdi da smo prestali raditi transfere u top klubove, što mi je apsurd. Dinamo ima tih par transfera u top klubove, ostali "manji" klubovi s kojima je tržio su pišljivi Celtic, Leicester, Roma, Newcastle, Lyon, RB Leipzig, Man. City, Ajax, Napoli, Wolfsburg, Aston Villa, Rennais, Feyenoord... Frajeru je Šutalo u Ajax za 20mil. transfer u prosječan klub... Ali ako idemo njegovom logikom možemo zbilja na prste jedne ruke nabrojat te transfere u top klubove europe.
  • Banana 2
    470
    Znaci namece se jedini zakljucak ako top talent zeli uspjeti u karijeri zna da jedino kroz Dinamo moze napraviti iskorak.Jurki

    To je vrijedilo dok je Dinamo za HNL bio alfa i omega. Danas dolaze drugčija vremena, Dinamo već godinama zaredom osvaja titulu na teške mišiće. Svake godine sve više na knap. Ove godine nas je izvukla neplanirana širina rostera, činjenica da se igrača jednostavno nakupilo pa su onda kroz sezonu na momente iskakali. Jednom kada srežemo roster, što i trebamo učiniti, tu privilegiju više nećemo imati. To je najveća ironija ove sezone, da se prošlo ljeto u čišćenju svlačionice napravio bolji posao danas vjerojatno ne bismo bili prvaci.

    Zbilja bi Banana 2 volio da mi nabrojiš koji su to silni igrači koje je Dinamo prodao za ozbiljan novac u velikane europskog nogometa? Uzmi raspon godina koji god želiš, ma uzmi zadnjih 20 godina, 30 godina..mali M

    To je dugoročan trend. Kroz godine, Dinamo prodaje svoje igrače na relativno nižu razinu, a realne cijene koje postižemo stagniraju. Jednostavno nazadujemo relativno drugim razvojnim klubovima koje bismo trebali gledati kao konkurente.

    Mi danas umjesto na top razinu, najperspektivnije igrače prodajemo u Ajax, Feyenoord i Leipzig. Postali smo međustepenica za međustepenicu. Ajde, Leipzig tu može biti iznimka jer visoko kotiraju u Bundesu zbog manjka stabilne konkurencije Bayernu, ali realno su i oni samo međustepenica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.