• serbus
    4.2k


    Nada se pozivu Hajduka pa im se želio predstaviti kao novi Neuer a ispao kao i obično glup.
  • kinfa95
    489
    golmani se od malena uce da skacu s koljenom gore, tako da to ide automatski
  • Sajla
    5.1k
    golmani se od malena uce da skacu s koljenom gore, tako da to ide automatskikinfa95

    osim kad Banić "skače" na loptu protiv Pukštasa pa se ni ne odvoji od tla.
  • Eduardo
    20.2k
    ok, ali ovo je na više od 20 metara od gola. Suigrač ti prilazi u punom trku, još je pri tome u duelu sa suparničkim igračem i ti u taj duel ulaziš na ovaj način, a za razliku od njih dvojice imaš čisti pogled ispred sebe!? Po meni tu nema opravdanja. Ovo je u potpunosti kriva procjena Banića koja je rezultirala užasnom ozljedom.
  • The Undertaker
    5.3k
    To je bilo nekad. Sad je to, ako pogodi protivničkog igrača, kazneni udarac.
  • kinfa95
    489
    ma od kad to? pa klince i dalje uče da skaču s koljenom gore jer tako štitiš sebe, a i u slučaju da ti neko uđe u skoku je faul na golmanu
  • SjevernaStrana
    1.8k
    Izaći 25 metara od gola i potencijalno završiti karijeru svome suigraču koji bi stigao prvi do lopte može samo prvoklasni kreten poput Banića
  • The Undertaker
    5.3k
    Ne znam, gledao sam dosta treninga ali to nisam vidio. Baš ću pitati trenere.
  • Eduardo
    20.2k
    nek štite sebe unutar šesnaesterca, ne po ostatku terena... Da je kojim slučajem pogodio igrača Belupa ovo bi bio crveni karton ko kuća i iskreno se nadam nešto duža suspenzija. Sad ovako iz glave ne mogu se sjetiti brutalnijeg starta na nekog igrača u HNL-u.
  • kinfa95
    489
    ma naravno, ja samo kažem da mu je vjerojatno automatski koljeno išlo gore, ne opravdavam start
  • Sajla
    5.1k
    U Pravilima Nogometne Igre na stranici 106 piše "Bilo koji igrač koji naleti na suparničkog igrača u pokušaju borbe za loptu, s prednje, bočne ili stražnje strane, koristeći jednu ili obje noge te prekomjernu silu ili ugrožava sigurnost suparničkog igrača, počinio je težak prekršaj."
    Stranica 175:
    "Težak prekršaj
    Klizeći start ili borba za loptu pri čemu je ugrožena sigurnost suparnika ili se koristi prekomjerna sila ili brutalnost; kažnjava se isključenjem (crvenim kartonom)"
    Stranica 101:
    "Opasna igra
    Opasnom se igrom smatra bilo koji potez pri pokušaju igranja loptom koji ostavlja mogućnost ozljede (uključujući i ozljedu samog igrača) te koji spriječi suparničkog igrača u blizini da igra loptom zbog straha od ozljede"

    Koljeno naprijed se po meni uklapa u ove definicije (osim ako se radi o okomitom skoku na loptu gdje će prije igrač naletjeti na golmana nego obrnuto). Bilo je primjera gdje su se posvađali igrači iste momčadi i dobijali kartone, ne znam bi li bio nekakav presedan da se nekoga isključi jer je svojom neopreznošću ozlijedio svog suigrača.
  • Zagi
    7.7k
    Ako po PNI ovo nije crveni jer se radi o suigračima, da to naš golman napravi volio bih da ga klub samoinicijativno odmori 3-5 utakmica.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Sad ovako iz glave ne mogu se sjetiti brutalnijeg starta na nekog igrača u HNL-uEduardo


    Iz ove sezone, meni pada na pamet onaj volej Šarlije u Ercegovu glavu.. Dost brutalan udarac al samo žuti za Šarliju
  • immerwieder
    1.4k
    "Dok postoji matematička mogućnost, postoji i nada."
    baš sam naletil na izjavu, prejadno čak i za njih
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.