• Efes Pilsen
    6.9k
    Ma cuj ti to :lol: Jakir nasao put za posolit novinarima koji clanak?

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/transferi/da-se-slusalo-jakirovica-ovaj-dvojac-bi-odavno-bio-u-dinamu-sada-bi-modre-mogli-kostati-milijune-15456336

    Da se slusalo Jakira uzelo bi se Krivaka i Soticeka na zimu i bilo bi jeftinije. Ovako ga se slusalo pa se uzelo Hoxhu i Zivkovica :lol: Da se uzelo cijelu Loksu mozda ne bi izgubio od Lokomotive nakon famoznih 6 mjeseci i priprema :rofl:
  • Banana 2
    447
    Bacanje novaca. TI dečki ne mogu praviti razliku za Dinamo. Možda Krivak jednog dana, ali ne trenutno.
  • IvanS
    53
    Svakako se ciljeve treba postaviti visoko i težiti da se ostvari što bliže ciljevima.
    Ne treba se zavaravati i misliti da će se gaziti Bayerne, PSG-ove i sl., ali se ne smije sramotiti protiv nikoga.
    Može se dogoditi loš dan, ali taj dan onda treba biti iznimka, a ne loš dan danas, pa u zadnjih 3 mjeseca još nekoliko loših dana, pa sutra loš dan. E to ne smije biti.

    Jakir je imao seriju (ili serije) loših rezultata i protiv slabijih protivnika od ovih TOP klubova, ali nakon mjeseci lutanja i traženja forme i postave, čini se da je popravio nešto.
    Da li je to dovoljno za ono što većina nas želi i za ozbiljnije rezultate, to ćemo tek vidjeti.

    Sada je odgovornost na upravi i SD-u da procjeni da li je Jakir kalibar ili nije.

    Isto tako smatram da nije sve do trenera, već je i roster igrača jako bitan.
    Prodaja svega što valja i to u kratkom periodu, ostavila bi traga i na puno jačim ekipama, tako da se tu ni Bišćan ni Jakirović nisu uspjeli snaći.

    Jedan je dobio pedalu, a drugi kontinuitet unatoč lošim rezultatima i upravo taj kontinuitet je za sada donio plod.
    Da se Bišćanu dalo toliko kredita vjerojatno bi i on imao rezultat kao i Jakir sada.

    Dakle, sportska politika o prodaji obiteljskog blaga i kupnji stvarnih pojačanja je po meni bitnija od toga da li će trener biti Jakirović, Bišćan ili netko treći.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Ista stvar sa Zivkovicem. Jos trebaju ostati i igrati u prvih 11 i nastaviti razvoj.
    U dinamu nemaju mjesta u pocetnom sastavu pored Baturine, Vidovica, Stojkovica, Kaneka, Kacavende, Roga, Sucica, Hoxhe i Spikica.
    To eventualno kada nebi otkupili Kacavendu, Kaneka i Vidovica, a prodali Baturinu i sl.
  • rioda
    2.6k
    Baš bih volio vidjeti Šotičeka u Dinamovom dresu na postavljenu obranu, nije to baš isti nogomet koji igra u Lokomotivi
  • scooniepenn
    1.9k

    PAOK apsolutno je, ali Sparta s onim sastavom i onom tragičnom obranom niti najmanje. Već sam o tome pisao, ali misliš li ti da bismo mi uopće izgubili da smo u tom uzvratu imali barem Stojkovića na lijevom krilu (ako već ne Ivanušeca kojeg je naša vrla uprava prodala nakon 1. utakmice?!) i Šutala (Josipa) u obrani. Da ne govorim kako s ekipom koja je igrala protiv AEK-a, uvjeren sam, mi niti u 3 dvoboja sa Spartom ne bismo ispali. S onom ekipom niti Klopp ne bi mogao puno napraviti, jer ono je najgora obrana, uključujući Nevu nakon godinu dana ne branjenja, otkad ja pratim Dinamo.
  • scooniepenn
    1.9k

    Gle, meni je Beli iznimno drag jer je pravi Dinamovac i objektivno Dinamova veličina, da to odmah bude jasno. Kada govorimo o taktičkoj potkovanosti i nogometnom znanju on je sigurno dobar trener, to mu se ne može osporiti. No, tu dolazimo do nekoliko velikih ALI zbog kojih ne mislim da će izgraditi karijeru barem na razini Slavena Bilića. On kao prvo nema razvijene komunikacijske i psihološke vještine koje su potrebne za vođenje kolektiva i različitih karaktera i taština, što nogometna ekipa je. Zatim, tu je i očiti nedostatak socijalne inteligencije pa se od njega nakon utakmice u Zagrebu protiv AEK-a može čuti izjava u stilu "ne može se tu puno toga promijeniti za uzvrat, imam to što imam od igrača". Ti takvom izjavom pokazuješ igračima na klupi da vrijede malo ili ništa, a jednako tako da ne misliš da se u uzvratu s minimalnim porazom protiv ekipe kao AEK (kao da igramo sa Cityjem dvoboj) može nešto napraviti. U tom trenutku mi u ekipi imamo Petkovića, Ivanušeca, Baturinu, Josipa Šutala, Mišića i Livakovića. O čemu mi pričamo?! Kad je riječ o eksternoj komunikaciji, ti svojim govorom tijela na konferencijama za novinare i u intervjuima uživo djeluješ kao da ti se ne da živjeti, uz izjave poput one gore navedene nakon poraza od AEK-a na Maksimiru. Kako su mi komunikacije životni poziv dat ću si za pravo da mogu o ovim stvarima argumentirano i sa potrebnim znanjem govoriti. Zbog svih ovih stvari Beli ne može egzistirati u velikim klubovima poput Dinama, ali može u nešto manjima poput Rijeke ili u U21 reprezentaciji. Po istom principu ne bi nikada mogao zamijeniti Dalića jer ovaj sve ove vještine posjeduje, a nužno su potrebne za vođenje A reprezentacije.
  • mali M
    3.5k
    Kada govorimo o taktičkoj potkovanosti i nogometnom znanju on je sigurno dobar trener, to mu se ne može osporiti. No, tu dolazimo do nekoliko velikih ALI zbog kojih ne mislim da će izgraditi karijeru barem na razini Slavena Bilića. On kao prvo nema razvijene komunikacijske i psihološke vještine koje su potrebne za vođenje kolektiva i različitih karaktera i taština, što nogometna ekipa jescooniepenn

    odličan odličan opis Belog ko trenera. Sve se to da ispeglati kroz rad i edukaciju, ali trenutno je baš ovakav. Ima ogroman potencijal, ali za veće dosege mora jako poraditi na pobrojanim stavkama.
  • Orc123
    5.1k
    ako se govori o talentu, on je daleko ispred Jakira. jakir ima puno bolje razvijene komunikacijske vjestine....jos mi jedan trener pada na um koji je takticki savrsen i koji je samo trebao dobiti na autoritetu, a to je Krznar. Odlican trener koji ce za koju godinu biti kapacitet za povratak u dinamo....
  • mali M
    3.5k
    jakir ima puno bolje razvijene komunikacijske vjestineOrc123

    ma Jakir je glumac, ono suza u oku, kažnjavanje žrtvenog jarca u svlačionici.. nije da je totalna apsolutna neznalica, ali meni je Jakir suprotan od Bišćana. On ima manje taktičko znanje (što vidimo po katastrofalnom vođenju utakmice), ali se snađe na komunikacijskom i motivacijskom djelu. Lik se može opravdati svima o svemu. Tu mi je majstor, nisam ja, igrači su, sve sam im rekao nisu to napravili, pa ona floskula ako sam ja problem meni se najmanji problem maknuti, pa kad mi daju mini/pripreme vidjet ćete, pa kad mi uprava da pojačanja.. Ništa, ostaje nam da vidimo kako će se snać sa jačim protivnicima i to je to..
  • scooniepenn
    1.9k

    Krznar je za Belog komunikacijski kombinacija Guardiole i Kloppa, a ne bih ga stavio u top trenerske komunikatore. Ove dvije trenerske veličine, uz vrhunsko trenersko znanje upravo komunikacijske vještine i socijalna inteligencija stavljaju u tu kremu.
  • Zagi
    5.1k
    Krki je jedini trener kojeg baš nikako nisam mogao slušati duže od 10 sec.
    Očito naštrebani i ispeglani odgovori na svako pitanje. Karizma suhozida.
  • Jos-Optimus
    292
    Krki je idealan pomoćnik, zna apsolutno sve o nogometu, ali nije tip za medije i nije hrabar. Zoran Mamić je, po meni, idealan Dinamo trener - šteta što je kriminalac i smeće
  • scooniepenn
    1.9k
    Zato sam i napisao da tu nije ni blizu neke izvrsnosti, a bolji je od Belog. To najviše govori koliki je to problem kod Bišćana, rekao bih nažalost nerješiv. Može se to malo popeglati, ali njegov karakter je prevelika prepreka za značajnija unapređenja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.