• Tom Hanks
    2.6k
    svoj ratnički, fajterski duhSibirski plavac

    Daj me nemojte jebat jel stvarno itko puši ove gluposti?
  • Mali Zeus
    9.7k
    Dobio je i pljesak većeg djela južne tribine danas, o istoku i zapadu neću niti govoriti.
    Generalno se stav ljudi o njemu kao treneru mijenja i kao sto sam rekao i nemam razloga to skrivati, zasluženo.
    dinon7

    Tako i treba biti, imamo jeben niz nepobjedivosti i pobjeda, igramo bolje nego u prvoj polovici sezone i sve bolje i bolje općenito. Nije valjda da su sve to samo igrači zaslužni usprkos treneru.
  • IvanS
    52
    Ako osvoji prvenstvo, gotovo sigurno ostaje trener i dalje.
    Ako nije dobio otkaz nakon svih onih loših rezultata i loše igre, mislim da nije realno da se sada priča o bilo kakvom otkazu u ovom trenutku.

    Ima niz pobjeda do sada najveći od kako je trener Dinama, atmosfera u i oko kluba je odlična, dvaput je dobio Hajduka na Poljudu i sl.

    Osobno sam bio frustriran jesenas, a pogotovo nakon Lokomotive u onoj zaostaloj utakmici...

    Mišljenja su podijeljena tu na forumu pa neću zauzimati stranu, samo me rezultat i igra zanimaju.
  • Igor VG
    44
    Biti će dulji tekst jer i ova sezona traje beskonačno!
    Evo jedan pogled iz moje perspektive, a manje - više svi gledamo i ocjenjujemo subjektivno.
    Kronologija događaja je kod mene uvjetovala i mišljenje o njemu. Bilo je trenutaka kada sam bio zadovoljan s njim, a još više kada me je zbunjivalo što radi u nekim tekmama. Onih negativnih/očajanja je bilo podjednako kao i skidanja šešira za neke jako dobro vođenje tekme.
    Probati ću kronološki: dolazak nakon ispadanja od žutih turaka, način kako je to odrađeno između Dinama i Rijeke, barem javno, nije mi se svidio, a s druge strane općepoznato je da je Jakir dinamovac i kao takav očekivano ne odbija klupu Dinama. Prva tekma Sparta, povukao je nekoliko logičnih nogometnih poteza i intervencija u momčadi, napredak je vidljiv, u drugom poluvremenu je trebalo biti barem 5-1 za nas. Debitira mali Stojković, u svakom potezu se vidjelo kako će taj dečko zamijeniti nam Ivanušeca na toliko bezbolan način da to nije realno. Druga tekma taj isti Stojković ozlijedi se na zagrijavanju, unatoč tomu Dinamo razbije Rijeku u Maksimiru i sve idilično. No 4 dana kasnije Prag i prvi upitnik kao kuća. Ono se jednostavno ne smije izgubiti, a posebno ne na način kako se izgubilo.
    Slijedi Osijek (2-3) i prvo sretno spašavanje, do 70 minute pregaženi na Opusu. Minus igra, plus stav i ne predavanje do zadnjeg zvižduka. Više puta viđeno i doživljeno u sezoni. Koliko je ta činjenica do igrača ili trenera ja ne znam, ali previše puta da bi bilo slučajno! Zapravo ne sjećam se nikada toliko preokreta 90+ u jednoj sezoni kao u ovoj.
    Izostanak Petkovića i kreće mlako - hladno razdoblje (npr. vezani porazi Hajduk 1-0 i Balkani 2-0), najniža točka jeseni (uz opet vezovi Gorica 2-1 i Plzen 0-1), nekako preživljava do Rujevice 2-2, ostvarimo 5 ili 6 pobjeda nakon nje i ima priliku sve popraviti s Hajdukom zadnje kolo i odigra na zihericu. Opet upitnik ali..? Cijelo to vrijeme još uvijek se vrti meni u glavi onaj tada poznati narativ: nije birao momčad, nije prošao pripreme s momčadi, biti će to bolje kada on to sve posloži itd.
    Prošle pripreme, stigao 23. siječanj 2024., Lokomotiva i razmontiravanje od 0-3. Kod mene šok i "vjeverica", nemam kapi krvi u sebi kada idem s tekme. Pa zar je moguće ovo! Ako idemo analizirati utakmicu, golovi u 5. i 7. minuti bi i bolje momčadi uništili. Još kakvi golovi, Zagi prvi za zatvor, a drugi Mišić za samicu u tom istom zatvoru! Problem je što između 7. i 87. imamo skoro pa samo jednu pravu šansu (Špikić), a mogli su nam Lokosi utrpati barem još jedno 2 komada. Onaj bijes ljudi na zapadu ću dugo pamtiti, ja nemam snage niti pogledati prema terenu, a kamo li reći što mislim o svemu tome. Katastrofa, sezona je meni tada bila gotova, moja glava procesuira blisku budućnost, magarad ako dobije Rijeku uzima prvenstvo, mi dobijamo porciju od Betisa, u klubu se ne nazire svjetlo u tunelu (stari i dalje muti vodu...) moramo gledati Jakira do kraja sezone jer ne mogu trećeg trenera smijeniti i plaćati mu otpremninu. Sranje! Jakir preživljava Pulu, magarci gube od Rijeke, mi dobijamo Goricu, magarci neriješeno kod Osijeka i euforija se rađa pred Lokomotivu. Možda nije sve izgubljeno! No vidi vraga, opet ćorak! Moj prst dolje prema Jakiroviću još uvijek nije bio do 2-2 u Kranjči. Tu sam pukao, popizdio, razočarao se jer imaš priliku vratitit se u sezonu do kraja i ti odigraš onakvo drugo poluvrijeme. Nije niti prvo poluvrijeme bilo dobro ali vratiti se dva puta iz minusa, u drugom moraš pojesti teren, progutati protivničke igrače, dobiti tekmu kako znaš i umiješ. I onda po meni prekretnica bez obzira na poneko popikavanje (PAOK je više od popikavanja) nakon toga, BETIS away. Jbt, po prvi puta sam ja ovu našu momčad vidio kao nešto što može ostvariti ovu situaciju koju imamo danas. Betis je imao dosta osakaćenu momčad, ali nismo ni mi bez ozlijeđenih, međutim ozbiljne dvije utakmice Dinamo igra i apsolutno zasluženo prolazi dalje. Kreće uspon i neka nova vjera koju nisam vidio 10 dana prije, Varaždin (spašavanje Neve), Rijeka 1-0, rezerve u kupu 4-0 Goricu, popikavanje u Osijeku (1-1 opet 90+). PAOK 2-0 (jbt već sanjamo finale KL), euforija u svezi izbora u klubu, divlja tekma sa Slavenom 5-2 i pljuska u Solunu. Meni osobno više od sramotnog poraza, pao je u očima s izjavom kako su igrači bježali od posjeda lopte (čak i ako je to istina, nema skrivanja iza igrača, ne budi čkapi), budi muško i uzmi na sebe. Jbg previše je Solun sličio na Prag!
    Sezona nam se rješava na "bideu" u Splitu! U jbt! Ovi su dolje takvi kakvi jesu ali što reći o nama. Tko smo mi: oni protiv Betisa ili Prag i Solun. Ne znamo ali vjerujemo da smo ipak ekipa iz Sevilje. Dva puta 0-1 i potvrđujemo momčad iz Sevilje. Prvo poluvrijeme u kup utakmici je definitivno poluvrijeme sezone. Od tada do sada, znamo sve pobjede, nedovoljno uvjerljive rezultatski ali zaslužene.
    Ostalo je još 6 utakmica, od toga 3 s Rijekom. Bod prednosti, realno lakši raspored u prvenstvu. Kup je kup, tu je stvar dana, OK ove godine dva dana! Jakire, sada si pukovnik ili pokojnik! Sve je na tebi! Daj tog fajtera, ako ga ima, pa kud puklo nek' pukne! Nema alibija više, nema vremena, a nemamo ni živaca za više šokova!

    Rezime:
    Što misliti o Jakiru? Puno toga! Rijeka, jedini rival za trofeje je definitivno njegovo djelo, lutanje u Dinamu nam je ukazivalo kako možda ipak nije trener za najveće pozornice. Onda dođu Sevilje, neka poluvremena u Splitu pa se promijeni stav. Ja stvarno ne znam, osim da sam dobro psihički nastradao ovih zadnjih 9 mjeseci! Iskreno mislim da je imao više sreće nego pameti jer u nekim vremenima bi davno odletio, a opet veličina kluba je u tome i kako se ponašaš u kriznim vremenima. Uvijek kao dobar primjer je MUFC i Alex Ferguson. Čovjek dođe 1986, nakon SP1986, ribaju mu dasku i osporavaju par sezona, uzima prvi trofej FA Cup 1990 u četvrtoj sezoni, a prvo prvenstvo 1993 u svojoj sedmoj sezoni. Nakon toga povijest! Možda je Jakir naš AF, a možda i nije!

    Moja procjena Jakirove budućnosti:
    Uzme duplu ili samo prvenstvo - ostaje.
    Kup - 50/50 ostaje/odlazi,
    NIŠTA - biti će cipela!

    Isprika za pun k. teksta! Kompleksan ovaj naš Jakir!
  • IvanS
    52
    Potpisujem sve!
  • marcio amoroso
    32.4k
    Ja mu ne mogu oprostiti Solun jer je tada momčad već bila posložena i ne mogu mu oprostiti inzistiranje na Živkoviću i Hoxhi.

    Spartu, Ballkani, tovare dva puta i brdo neuvjerljivih utakmica ću mu oprostiti, oprostiti ću mu i Lokose dva puta, ali ove 3 stvari nikada.

    Izbio je klubu jebeni novac iz džepa svojom tvrdoglavošću i debilnim odlukama i od mene ima palac dolje šta god da osvoji ili ne osvoji.
  • mali M
    3.5k
    Ja neznam šta su ovi luđaci u večernjem konzumirali, al ako ne uzme ni prvenstvo ni kup oni kažu da mu nebi smjelo bit upitna i iduća sezona. Neću mu pljeskati ako osvoji na guzove prvenstvo jer se sam doveo porazima i remijima do toga da bude na guzove. Ako uzme prvenstvo i kup mi je jedini način kako bi mogao uopće doć do rečenice da može dobiti šansu i iduće godine. Dobil bu moj klim glavom i smješak u prolazu, al da ću o njemu sada pričati kao o Kloppu ne dolazi u obzir nakon kaosa kojeg je svojevremeno napravio u momčadi.
    Ali mislim da ćemo jako brzo svi uvidjeti realitet Jakirovog dosega kad krenu kvalifikacije za europu na ljeto... Prije nego se zapjene ovi koji ga podržavaju, ma ja sam vam jednostavan i posipat ću se pepelom i nosit svaku tekmu majcu "Jakir mi je dokazao da nemam pojma o taktici" cijelu sezonu! i još ću ga negdje ulovit da se u toj majci slikam s njim. Ne daje mi dojam sigurnosti i nemogu se otet dojmu da nije "ta" razina koja treba Dinamu, jer kao da i dalje ne shvaća da Dinamo samo sa svojom pojavom na parkingu bilo kojeg stadiona u Hr mora izazvati strahopoštovanje protivnika. Možda ne kvalitetom, ali taj gard MORA imati!!!
  • Paggini
    7k
    Izbio je klubu jebeni novac iz džepa svojom tvrdoglavošću i debilnim odlukama i od mene ima palac dolje šta god da osvoji ili ne osvoji.marcio amoroso

    I to se slažem sve s tobom, ali treba uzeti u obzir da je bivša nakazna uprava odlučila da bi bilo dobro da on bude SD i da on odlučuje koga da se dovede. Ima tu i Jakir svoju krivicu jer je razmislio o tome i rekao "hmmmmmmmmm, pa ja jesam taj kalibar", ali eto, nije bio naravno. Glavnina krivice u slučaju promašene transfer politike mi leži u upravi.
  • Zagi
    5.1k
    Ima tu i Jakir svoju krivicu jer je razmislio o tome i rekao "hmmmmmmmmm, pa ja jesam taj kalibar", ali eto, nije bio naravno.Paggini

    Alternativa je bila da bude Vlatka.
  • The Undertaker
    4.1k
    Jakiru je Dinamo uvjerljivo najjači klub koji je trenirao i on se na nama ili sa nama uči. Učio se u prvenstvu a pogotovo se učio u KL i učit će se i ako uđemo u LP/EL. Ako klub može i hoće istrpiti njegovo učenje onda je to na njima. Samo ne želim slušati priče kako nemamo sreće. Ja mislim da nama treba trener od kojeg će i klub i igrači nešto naučiti a na klubu je da takvog trenera pronađe.
  • Jurki
    8.7k
    Izbio je klubu jebeni novac iz džepa svojom tvrdoglavošću i debilnim odlukama i od mene ima palac dolje šta god da osvoji ili ne osvojimarcio amoroso

    Ako mislis na utakmicu di smo na Solunskom frontu dozivjeli masakr..(nekak mi je na pameti..da je ta utakmica zrtvovana zbog jurnjave za titulom). Jer realno kraj Aston Ville bi tesko dosli do kante, a doma bi se sjebali zbog gustog rasporeda.
    Ne mislim time biti iciji advokat.. niti najmanje. Za ovogodisnje gadno prosipanje bodova i ugleda su po meni odgovorni jednako Jakir i nesposobna uprava.
    Kaj napraviti s Jakirom ako osvoji duplu krunu? Znamo svi da nije realno kalibar za Dinamo. A opet dati covjeku otkaz, ak osvoji doma sve ... je bezveze.

    Fala Bogu pa se mene nist ne pita.. kak bu klubska vrhuska procijenila da je najbolje tak nek i naprave.
  • Jurki
    8.7k
    normalno da nema ko kaj reci pametnog kad te demoliraju.
    Bili smo losi tu utakmicu.. nema ni najmanje dileme.
    Al kad su se dojmovi malo slegli.. onda sam i to pomislil.
    Ne da opravdam igrace ili trenera..mozda i da meni bude osobno lakse tu katastrofu prezvakati.
  • hardek
    1.4k
    Da, ali isto tako da smo prošli PAOK budimo realni nema šanse da bi imali ovakvu situaciju u prvenstvu kao što sada imamo i finale kupa.

    Kod Jakira mi je nevjerovatno koliko mu je dugo trebalo da ocijeni igrače iz vlastitog kadra. Od početka je imao jako puno užasnih procjena i tvrdoglavo inzistirao na njima. Svoje oko za scouting pokazao je i na primjeru Hoxhe o kojem neću dugo jer čim pomislim na njega digne mi se tlak.

    Iz svega ovoga, koliko to nevjerovatno možda bilo nameće se zaključak da je možda Jakiru stvarno netko iz stručnog stožera duže vrijeme sugerirao promjenu formacije. E sad tajming promjene formacije je ono zbog čega sam tu sumnjičav, ali ne može me nitko uvjeriti da trener koji je 7 mjeseci forsirao stil igre koji ne odgovara postojećem kadru, radio pogrešan odabir igrača i izostavljao igrače odjednom preko noći počeo koristiti hibridne formacije.

    Ako osvoji obje titule, razumjeti ću da "mora" ostati ali i dalje vjerujem da nije kalibar za voditi Dinamo.
  • San Lorenzo
    11.6k
    Treneru Dinama igranje dvije utakmice tjedno nesmiju biti otegotna okolnost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.