• BBB Sibenik
    4.3k
    Ogiwara livo, RPG desno moćno!
  • Izet Hajrović
    2k
    oni itekako mogu biti tipovi igrača poput Frimponga i Grimalda u Bayer Leverkusenu. Dobro, neće biti baš tako efikasni, ali mogu igrati takvu ulogu modernog wing-beka. Obojica se vole ubacivati u kazneni prostor, pogotovo RPG.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    :rofl: nemoj mi Bojdo dirat
  • Nemrem igra Dinamo
    2.1k

    Hvala na glasu don :wink:
  • veselko tenžera
    2.1k
    Baturini, Vidoviću i Špikiću strašno odgovara kad ne igraju visoko kao krila/desetka nego kad su povučeniji. Kad imaju ispred sebe prostora i 2 napadača do izražaja dolazi njihova prodornost. Svaki na svoj način, Vidović odličnom tehnikom i kretnjama napada prostor, Špikić brzinom, Baturina je brži od Vidovića, bolji tehničar od Špikića.

    Ovo kako smo mi izgledali do njihovog gola i još više kako su oni bili nemoćni me podsjetilo na Jakirov Zrinjski u Premier ligi. Dominacija i kontrola, a protivnik nemoćan. Da se malo realizacija popravi to bi bile lagane pobjede osigurane za poluvrijeme. Onda je lakše odmarati dio igrača i uigravati nove zamisli. Kraj je guste sezone pa to nije prioritet, ali to je put koji si Dinamo mora osigurati kroz sezonu u HNLu.
  • blue heart 72
    1.7k
    Ako tučemo Loksu, nadam se bez toga ako, prvi put ove sezone sjedamo na prvo mjesto. Pa i ako je najvjerojatnije samo na 1 dan, opet lijepa spoznaja da dolazimo tamo gdje i pripadamo
  • pencilneck
    657
    Rijeka sigurno velike nade polaže u to da ćemo kiksati u Kranjčevićevoj s obzirom na to da Lokomotiva ove sezone izuzetno rijetko gubi utakmice i bili su nam najteži protivnik ove sezone. Ako tu tekmu uspijemo riješiti, moral će Riječanima pasti, bit će u situaciji da nam prvi put gledaju u leđa i ne bi me začudilo da puknu pod pritiskom već protiv Gorice tu istu večer.

    Ogromna tekma nam je ova u nedjelju. Možda i ključ prvenstva.
  • NKDZ86
    1.4k
    Jedini pravi pristup za pobijedu protiv lokomotive : stisnut, pucat što više, ne pimplat i grist od prve do zadnje minute utakmice.
  • San Lorenzo
    15.4k
    Ogromna tekma nam je ova u nedjelju. Možda i ključ prvenstvapencilneck

    Jubilarna 25. prekretnica sezone! :razz:
  • Iskrenjak
    147
    Sad gledam, stvarno ako to dobijemo bez puno drame - bit ce cisti pokazatelj da smo u formi i da bi to moglo biti napokon to.
    Pa zadnji puta kad smo ih dobili sa vise od jedan razlike je bio prije vise od 3 godine! 11.4.2021.
  • rioda
    4.8k
    BBB najavljuju turnir "Za sve one kojih nema" 12. svibnja u Kušlanovoj. Uz turnir, održat će se i koncert, ali i revijalna utakmica na kojoj će snage odmjeriti ekipe igrača i navijača s nikad odigrane utakmice 13. svibnja 1990.
  • Pesca90
    56
    na ovome igralistu sam odrastao i imam termina i utakmica kao Zannetti i Maldini zajedno za Inter i Milan.Dan poslije Osijeka nadam se sa prvog mjesta da to lagodno igramo
  • NitkoBitan
    17k
    na ovome igralistu sam odrastao i imam termina i utakmica kao Zannetti i Maldini zajednoPesca90

    A tko nema, najbolje igraliste u Zagrebu :cool:

    Nadam se festivalu Dinamovstine na Pesci i neka dodu stotine i stotine Dinamovaca. Valjda ce vrijeme posluzit.

    Btw. bilo bi lijepo da dodu i igraci Dinama pa neka nastane kultnija slika od one iz Dugava. Kakav bi to show bio da igraci svjedoce nogometnim carolijama svojih navijaca :sweat:
  • NVKOD
    1.3k
    Ususret završnici ove napete sezone, odlučio sam malo pogledati kako stojimo s brojem gledatelja na domaćim utakmicama (isključivo HNL). Podaci su preuzeti sa Transfermarktovih stranica, stoga može biti malih odstupanja što se tiče starijih sezona.

    Broj-gledatelja.png

    Daleko najjače sezone (otkako postoje podaci) su sezona 2006/07 s ukupno 121 500 gledatelja na HNL utakmicama i 2007/08 s 123 800. Nakon tih sezona slijedi slobodan pad što se tiče gledanosti gdje je u prosjeku bilo 67 362 gledatelja (gledajući od sezone 2008/09 do 2019/20). Za sezonu 2020/21 kao koronu sezonu nema smisla išta analizirati, a manjak gledatelja zbog mjera zaštite se osjeti i u sljedećoj sezoni. Ponovni zamah dobivamo u prošloj 2022/23 sezoni kada je HNL utakmice pratilo 109 097 ljudi. S obzirom da smo ove sezone cijelo vrijeme gledali u leđa najvećim rivalima, to se odrazilo na broj gledatelja. U današnjih 16 utakmica, na Maksimiru je bilo 120 306 ljudi, s tim da nam je preostao derbi s Osijekom i možebitna proslava naslova protiv Rudeša u kojem se će se dodatno podebljati rekord posjećenosti.

    Gledajući prosjek u 18 sezona, ispada da na Maksimir godišnje dolazi 75 271 gledatelj, no kada bi izuzeli korona sezonu (gdje je ukupna dolaznost bila 1169 gledatelja), prosjek se diže na 79 630.

    Prosjek-gledatelja.png

    Osim ukupnog broja posjetitelja, valja pogledati i prosječnu dolaznost na domaće utakmice. Zanimljivo je primijetiti da smo dosad jedino u sezona 2006/07 i 2007/08 imali prosječnu dolaznost iznad 7000 (u sezoni 2007/08 iznosila je 7282). Od 2008/09 do 2019/20 prosjek je iznosio blijednih 3935. Korona sezona ponovno narušava izgled grafa, a od 65 gledatelja po utakmici u 2020/21, rastemo na 3926 u 2021/22 sve do 6061 u 2022/23 i 7519 u ovoj sezoni. Također, nedostaju dvije domaće utakmice i zbog važnosti obaju utakmica, vjerujem da će prosjek gledatelja debelo premašiti 8000.

    Gledajući prosjek u 18 sezona, prosječan broj gledatelja na HNL utakmicama je 4401, a bez korona sezone bilo bi 4656.

    S pravom se može reći samo jedno:
    BBB-OVISNICI.jpg

    Zato pravac na Maksimir!
  • NitkoBitan
    17k
    Statisticari, kada je zadnji put na utakmici Dinama protiv Varazdina/Varteksa u Varazdinu bilo vise od 10 tisuca ljudi? Mislim da nam se iduce subote sprema spektakl.

    Zagorci, Prigorci, Medimurci poludite... i izadite drugima u susret oko kupnje karata za domacu tribinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.