• Mali dioničar
    14k
    Zar nije Bara uzeo 3mil provizije za transfer Gvardiola u Man City? Barem se tu pisalo o tomeDudu9

    U bilanci je obveza prema agentima, imaš na 24. strani pdf. Dinamo je dužan posrednicima 7.167.834 eura. Obveze su nastale "za transfere i za produljenje ugovora".
  • Jaro
    5.4k
    Dinamo je dužan posrednicima 7.167.834 eura.Mali dioničar

    Meni je ovo bolesno...
  • Mali dioničar
    14k
    Naravno da je bolesno.

    Skidam kapu Vlatki i Barišiću.

    Platili su agentima samo 2,9 milijuna u 2023. a ostavili dug prema njima u golemom iznosu.

    Digli su kredit u banci 10 milja eura.

    Klub je dužan banci plus posrednicima 17 milijuna eura.

    Jebeni paradoks će biti da će ove godine isplata posrednicima neminovno biti barem 5 milijuna eura pa će za nepismene oni imati argument da nova uprava Dinama isplaćuje više naknade agentima nego su oni isplatili u 2023.

    Da ne velim da mi je neprihvatljivo da klub isplaćuje naknadu agentima za produljenje ugovora kako piše.

    Ne znam jel to poučak Hucike koji je odpeljao Oršića pa su sad (ovo pričam skroz na pamet) platili Tarzanu produženje s Petkom, ali mi je to zbilja malo ljigavo. Da se postojeći igrač klub i sam klub ne mogu dogovoriti za produženje ugovora bez da agent igrača dobije lovu od kluba.
  • Jurki
    8.4k
    Ispada da smo ovogodisnju Europu igrali za vrazje posrednike.
    Po tome bi City, United i takvi godisnje trebali platiti svaki po 100 milijuna eura posrednicima.
  • hardek
    1.4k
    Što više gledam u ovo izvješće više mi se čini da se rashodi mogu smanjiti za 10+ milijuna eura bez da se osjeti na rezultatu/jačini igračkog kadra. Provizije agentima, plaće stručnog stožera + plaće par preplaćenih igrača.
  • Mali dioničar
    14k
    Ispada da smo ovogodisnju Europu igrali za vrazje posrednike.Jurki

    Welcome to the club of agent sceptics.

    Klub ima i potraživanja za transfere 11,59 milijuna eura kratkoročno plus 14,4 milijuna dugoročno što situaciju čini nešto boljom, a obveze prema klubovima 3,77 milijuna.
  • Jurki
    8.4k
    nije to skepticizam vec je matematika tu brutalna. Tolko kolko smo dali za posrednike smo prihodovali od konf lige ove godine.
    Bravo za Mirkeca i kurvertarku. Epski poslovni rezultat :clap:
  • emilperska
    3k

    Imamo 25 mil EUR potraživanja za transfere. Moraš gledat kratkotrajna i dugotrajna potraživanja. Na dijelu dugotrajna imovine stoji 14 mil EUR potraživanja za transfere. Lova će stići nakon 1.1.2025. A 11 mil EUR stiže do 31.12.2024. Zato su i uzeli taj revolving kredit uz povoljnu kamatu da klub funkcionira, a kredit je osiguran s 14 mil EUR koji će stići nakon 2025. godine. Banka zadovoljna, mi zadovljni. Više me zanima kome smo dali da nam tako dugo otplaćuje transfer..

    Situacija je s obzirom na sve što se pisalo i što se dešavalo u i oko kluba, odlična! Uživajte u ovim danima.

    Ispada da je Dinamo jedan veliki Perpetuum mobile..

    Dakle ponavljam, ne rezultat već cash flow..

    Do 31.12.2024 će stići 11 mil EUR novca od transfera, a od 1.1.2025 pa na dalje (prepostavljam 2026 ili 2027) će stići dodatnih 14 mil već uprihodovanih transfera. Zato i taj kredit u banci. Digli su kredit na 10 mil EUR da imaju za plaće, transfere itd, a kredit je za banku siguran jer nam u kraćem ili srednjem roku stiže 25 milijuna EURa gotovine bez da ikog prodamo ili uđemo u LP..
  • Jaro
    5.4k
    Platili su agentima samo 2,9 milijuna u 2023. a ostavili dug prema njima u golemom iznosu.

    Digli su kredit u banci 10 milja eura.
    Mali dioničar
    I u isto vrijeme prikazali dobit kako bi se mogli pohvaliti kaj je vaznije,platit parsto tisuca eura poreza...

    Jeben posao ceka ovu novu ekipu, samo ako ce im u operativi i dalje sudjelovati i "pomagati" Tajnica, Lolek i Bolek bit ce to Sizifov posao...
    A ovo je iscitano iz njihovog izvjestaja - sto ce zatec u dubinskom snimanju bolje da ne objavljuju vjerojatno...
  • Mali dioničar
    14k
    Imamo 25 mil EUR potraživanja za transfere. Moraš gledat kratkotrajna i dugotrajna potraživanja. Na dijelu dugotrajna imovine stoji 14 mil EUR potraživanja za transfereemilperska

    Klub ima i potraživanja za transfere 11,59 milijuna eura kratkoročno plus 14,4 milijuna dugoročno što situaciju čini nešto boljom, a obveze prema klubovima 3,77 milijuna.Mali dioničar
  • emilperska
    3k

    Sry, ne znam jesi korigirao kom, ali na prvu kad sam čitao, nisam primjetio ovih 14 mil..
  • Mali dioničar
    14k


    To je kao što si napisao perpetuum mobile samo na dosta visokom broju okretaja.

    Do 31.12.24. stiže od transfera 11 milijuna od transfera, a posrednicima mora otići 4,9 milijuna, a do istog datuma je obveza prema klubovima za transfere 3,77 milijuna plus pola milje faktoring.

    Ja tu cash flow po transferima za 2024. vidim 11-4.9-4.2 što je plus 1,9 milja EUR, a kredit u banci je cenera.

    Naravno da nije loše, ali daleko je to od lagodne situacije.

    Perpetuum mobile kak si i rekao.
  • Mlađi referent
    10.4k
    Da ne trpamo forum bezveznim slikama, ali *insert meme*, not great, not terrible
  • emilperska
    3k

    2024. će očito bit malo teža za pokrpat bez LP na ovom više broju okretaja. Ali ako nam ostanu Petko i Baturina koje realno plaćamo ispod tržišne cijene, mislim da ćemo moć i dalje proizvodit fini broj okretaja.
    Dakle ili LP i prodaja nikoga ili prodaja isključivo Baturine u slučaju neigranja LP. S tim da EL je ove godine rekordno lukrativna. Nosit će minimalno 17% više nego dosad, konkretno samo grupna faza bez kvalifikacija, knock outa i pobjeda u grupi nosi 4,41 mil EUR.

    Ali ako ovi dečki sad odrade posao kak spada u IO, mi nakon 1.1.2025 možemo imati brutalnu financijsku situaciju što se tiče likvidnosti..

    Za usporedbu, Hajduk ima 1,6 mil EUR obveze prema faktoringu na dosta manjem broju okretaja kak bi ti rekao..
  • Mali dioničar
    14k
    Vezano za prodaju robe, iz izvješća i Dinama i Hajduka vidi se da se trenutno radi o nevelikom utjecaju na ukupno poslovanje kluba. Radi se jednostavno o imidžu koji treba njegovati i zbog kojeg se možeš nadati da će ti se pojaviti sponzori, a ne na stavci od koje treba puno očekivati u smislu utjecaja na profitabilnost.

    Dinamo ima prihod od prodaje robe 3.676.517, a trošak prodane robe je 3.113.544 pa je bruto dobit od prodaje robe 562.973.

    Kod Hajduka su brojke za iste stavke 6.548.846-4.324.067 odnosno bruto dobit 2.224.779.

    Na primjeru Hajduka se vidi da se može postići bolja marža.

    Čini se da i Adidas i Macron imaju slične naknade za klubove jer je pod stavkom proizvođač opreme prihod Dinama 363.186, a Hajduka 360.747. Dalo bi se pričati da li je logično da su cifre toliko slične. Dinamo igra Europu pa je vidljiviji, Hajduk prodaje više dresova pa je to njihova prednost, ali bi trebao postojati disbalans u korist Dinama s obzirom na to da je neusporedivo uspješniji na terenu.

    Ova cifra bi s Castoreom trebala značajno porasti pa se nadam da Je Castore prebolio dječje bolesti vezane za kvalitetu opreme. Dizajnu se nema što prigovoriti tak i tak.

    Nejasna stavka kod Dinama mi je zašto je reklamiranje na panoima oko terena za igru 0 (nula). Hajduk po toj stavci ima 678.000 eura. Valjda će se naći neki smisao u ugovoru koji Dinamo ima sa pružateljem te usluge.

    Poanta bi bila da ne može nogometni klub veličine Dinama prodati toliko robe koliko jedan krivi transfer može pojesti novaca.

    In Marko Marić I trust.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.