• Banana 2
    403
    Solidno. Ima prostora za podmazati mašinu da radi nešto efikasnije i ušparati koji milijun.

    Na primjeru Hajduka se vidi da se može postići bolja marža.Mali dioničar

    To su neke sitne efikasnosti koje valja postići. Podići obujam prodaje s jedne i marže s druge strane. Dolazi nam i Castore koji je izdašniji, a onda nam preostaje još provjetriti svlačionicu i riješiti se viška i tereta. Na koncu preostaje vidjeti što će biti sa agentima i provizijama, kao i postocima budućih transfera koje dijelimo igračima. Ovu zadnju stavku treba kompletno eliminirati.

    Poanta bi bila da ne može nogometni klub veličine Dinama prodati toliko robe koliko jedan krivi transfer može pojesti novaca.Mali dioničar

    Zato sam neki dan i rekao da najviše prostora za rast, barem na srednji rok, vidim u skautingu i akvizicijama. Za Dinamo, na ovoj razini, sve ostalo je u suštini kikiriki.

    Na koncu, kad odvrtiš logiku do kraja onda ispada da je to najefikasniji način i za povećati prihode od prodaje robe i sponzorstava. Uspješan klub je marketabilniji. Hajduk je pokazao da se mitomanijom i hajpom može postići značajan rezultat, ali to jednostavno nije dugoročno stabilan ekvilibrij.

    In Marko Marić I trust.Mali dioničar

    Također.
  • mali M
    3.4k
    Uglavnom, svi vidimo da je ovo zapravo sjajno tko nas je vodio i kako nas je vodio i kako se odlučivalo. To ujedno i daje baš zadovoljstvo koliko možemo biti bolji sa sposobnim, kompetentnim kadrom. Baš sam sretan zbog toga!
    Realno Čačić, Bišćan i Jakir bi Dinama vodili i za 10 tisuća eura mjesečno, ne treba im davati godišnje plaće od milijun-dva eura.Maksim Maksimirski

    Bez ljutnje Maksime, mi bi trenere da nas vode u pohod na LP al bi im dali plaće kao treneru Maribora.. klub mora rasti na svim razinama, posljedično i po tom pitanju. Koji će ti trener inače doć za prosječnu plaću u klub koji ima enormne rezultatske apetite i pritisak?
    očito su bogovske plaće u DinamuMaksim Maksimirski

    Nekad su imali debelo iznad prosjeka, baš velike sada ti se to više manje izravnalo na nešto malo iznad prosjeka zbog inflacije, a nisu više rasle toliko.
  • Jaro
    5.4k
    Bez ljutnje Maksime, mi bi trenere da nas vode u pohod na LP al bi im dali plaće kao treneru Maribora.. klub mora rasti na svim razinama, posljedično i po tom pitanju. Koji će ti trener inače doć za prosječnu plaću u klub koji ima enormne rezultatske apetite i pritisak?mali M

    Ne, ali onda tih 3-4 ili kolko milja das treneru s velikim T, a ne raspodjelis na Cacica, Biscana i Jakirovica...
    Kad smo neki spominjali Kovaca, najveci argument protiv je bio - on je preskup... Nebitan je Kovac ovdje, uzmi faking trenera, plati ga, on ce ti vratiti ulozeno u rezultatu i povecanju vrijednosti igraca koje ces sutra prodati. Rezuktat ti donosi i vise love od sponzora, vece UEFA nagrade i vise love od ulaznica...
    Milicioner je produzio (i povecao) ugovor Cacicu prije svog odlaska (kasnije veca otkazna odsteta) aigurno jer je znao da iza ugla ceka Liverpool da ga uzme kao zamjenu za Kloppa ili United za Ten Haga...
    Simic je propagirao stesnju na momcadi, a ima mjesta za stednju svugdje okolo, pogotovo ove provizije - ak nemres produzit ugovor svom igracu bez uzimanja posrednika - pokupi prnje i prestani se baviti tim poslom...
    Klub ima milju zaposlenih, a za svaku drugu stvar angazira vanjske usluge...
  • Dudu9
    426
    I meni je glupost da mi jakirovicu i biscanu koji su imali oko 200k godišnje prije dinama, dali ugovor od 1mil, što se tiče posrednika tu možda postoje stavke ugovora ko je neko davno potpisao, npr da Bara ima postotak od onih 15% što je Dinamo dobio za Gvardiola
  • rioda
    2.3k
    Što se tiče trenera, mislim da bi tu ipak trebalo davati racionalnije ugovore. Svjesni smo da su kod nas potrošna roba, očekuje se ulazak u CL/EL i sigurno osvajanje HNL-a. Čim tu nešto zapne, trener se mijenja, Jakir je izuzetak ove sezone. Dati ugovor nekome na 3-4 sezone i milijun eura po sezoni u tom pogledu je nenormalno. Može biti i takav ugovor, ali uz neku klauzulu s npr. 6 plaća u slučaju raskida ugovora. Nama treneri redovno odštetama izbiju jednog klasnog igrača kojeg bismo mogli dovesti za tu cifru.
  • Banana 2
    403
    Situacija sa trenerima unazad godinu dana je kaotična, ali veći problem su plaće igrača. Puno alibi igrača dobiva puno previše novaca. Za očekivati je značajan skok u primanjima kod prelaska u Dinamo, ali ne treba ni pretjerivati.

    Petković treba biti viši razred po primanjima, dobar dio igrača treba biti niži razred. Zato, uostalom, i imamo toliko problema kada se nekoga želimo riješiti. Tko će preuzeti te abnormalne plaće relativno kvaliteti igrača?

    Ako nekom igraču ponudiš finu plaću samo radi uredne strukture i da to lijepo izgleda i svi budu sretni i zadovoljni, oda u prijevodu priznaješ da on nije igrač za Dinamo i plaću mu daješ na lijepe oči. Tu ipak treba pokazati više mišića.
  • Jaro
    5.4k
    ima i tu lijeka, trenera netko zaposljava, ak u godini pedaliras 2 trenera, znaci da ta osoba ne zna, i treba i taj letit... ne mogu treneri biti jedini odgovorni u klubu od kolko zaposlenih i na ugovoru...
  • mali M
    3.4k
    Kad smo neki spominjali Kovaca, najveci argument protiv je bio - on je preskup... Nebitan je Kovac ovdje, uzmi faking trenera, plati ga, on ce ti vratiti ulozeno u rezultatu i povecanju vrijednostiJaro

    Ma slažem se skroz Jaro! Ja samo branim tezu skupih trenera! Ovo za produženje Čačiću je za tužbu, ali mislio da ni Bišćan ni Jakir nisu dolazili kao totalni lajbeki. Ali svakako se slažem da kad ne uzimamo top kalibar trenera (kao npr Kovač) da im se ugradi klauzula o rezultatu. Plaća raste sukladno rezultatima i ciljevima. Meni bi to trebalo bit najnormalnija stvar.
    Petković treba biti viši razred po primanjima, dobar dio igrača treba biti niži razred.Banana 2

    Tako je. Morali bi se znat razredi plaća. Jedan Petko koji redovito zabija i u europi i u hnl-u i u repki na najvećim natjecanjima mora bit top. Netko tko je došao iz hnl-a se mora dobro prvo dokazati za pola Petkove plaće, a kamoli da mu se približi. I mora se prestat davat plaća za vjernost. Ovo da Zagijem koji mi je iznimno drag je tragikomično
  • The Undertaker
    4k
    Trenera sa pravim CV (Bjelica, Kovač, Petković, Kek) treba platiti odmah. Međutim, trenerima poput Jakira, Bišćana, Čačića je suludo davati u startu veliku osnovnu plaću. Ne može me nitko uvjeriti da su to čista posla. Jednostavno nema logike, ni poslovne ni sportske.
  • hardek
    1.4k
    Ja sam čak iznenađen činjenicom koliko su plaće igrača mala stavka, očekivao sam da će bit i više. Napisao sam par stranica iza da je po meni nevjerovatno da su plaće stručnog stožera + zaposlenika 50% plaća igrača. Plaće igrača mogu se kumulativno smanjiti za cca 2-3 milijuna, ali plaće stožera + zaposlenika moraju biti max 30-tak% od plaća igrača.

    Rashodi se vrlo lako mogu smanjiti za 10tak milijuna eura bez da se osjeti na jačini igračkog kadra.

    Ne vidim razloga za davanje visoke osnovne plaće treneru. Evo ti 400 000 eura godišnje + 100 000 za osvajanje hnla + 300 000 za plasman u ligu prvaka.
  • Orc123
    5.1k
    ja sam govorio odmah da place igraca ne prelaze 30 mil eura, sad se ispostavilo da su i manje dok nas je jedan cijenjeni kolega uvjeravao kako je to 40 i cak 45mil eura...kao info iz prve ruke....sto se tice igraca jos de to malo moze srezati ali da, istina strucni stozer i ostali kriminalno previse kostaju....treneri nam pojeli svu zaradu iz europe...
  • Nino Bule
    11.4k
    Da smo igrali ligu prvaka s premijama bi glatko prešli 40 mil, u svakom slucaju situacija nije uzasna al ima posla pred novom garniturom, liga prvaka sljedece sezone bi sve olakšala
  • dinamo u srcu
    1.2k


    Zato do kraja sezone napunit svaki stadion i nek mi to bude vjetar u leđa da ostvare zajednički cilj dupla kruna i ulazak u ligu prvaka.

    Ajmo dinamo nema predaje.
  • Maki17
    174
    Ima previše igrača pod ugovorom, treba to rješavati. Neki dan sam nabrojio oko 50 igrača a ima ih sigurno i više .Još uvijek su naši i Menalo, Jurić, Tolić i Bočkaj. Vjerojatno su nekima i ugovori pre veliki za ono što pružaju. Sjećam se kad su Špikiću produžili ugovor još je Čačić bio. Ne razumijem zašto, koda ga je ikada itko tražio ili dao ponudu za njega.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Slovan je upravo i matematicki potvrdio naslov tako da ispast iz lige sigurno nece.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.