• hardek
    1.4k
    Vidovićeva cijena na tržištu je realna, pitanje je da li je nama i prihvatljiva. S druge strane činjenica je da npr. sutra oćemo otkupiti Šotićeka vjerovatno bi morali platit 2+ milje eura.

    Možda nije loš trenutak za iskoristiti kaos u Bayernu i ponuditi im nekih 2 milje eura i 20% od profita na sljedećem transferu bez buy-back klauzule. Teško da oni u ovoj trenutku računaju ozbiljno s njim.
  • Banana 2
    397

    Za 4 milijuna kupimo dva prvotimca, a ne jednog rotacijskog igrača. I to još rotacijskog igrača koji ima preprodajni plafon pa na njemu ne možeš bitno zaraditi ni da eksplodira.
  • Deleted User
    0
    on sad ima 20 godina, dakle klinac, i nije čudno da je rotacijski igrač u takvoj konkurenciji. baturina je projekt koji sad već traje i po meni brzo će otići iz dinama. onda dolazi vidović, kačavenda i ostali klinci. po meni je mali već sad pokazao da ima "štofa" za nogomet i posebno mi se sviđa što je u malim tekmama onaj koji potegne i riješi. znači aktivan je , nije posustao, radi na sebi. također, kad pričamo o 4 mil i koga možeš dovesti onda treba gledati i o kojoj poziciji pričamo. mi govorimo o plemenitom veznjaku a oni nisu jeftini. pazi, moožda ja griješim ali dugo pratim nogomet i ne viđam često tu okomitost na gol kod klinca, udarac dobar, asist...obveznu igru i obranu mora popraviti svakako ali ja bih investirao u njega bez beda. iskreno, sve što mi sad pričamo je subjektivno i može se za 4-5 godina tek reći što će biti od vidovića. ja samo gledam da smo dali novce za čabraje, špikiće, hodže, juriće a meni vidović izgleda premija za njih.
  • Droljo
    4.8k
    sa pozadinom akademije BayernaDiddyGuela

    A to je bolja akademija od naše?
  • Banana 2
    397

    Vidović je super igrač, ali on je ona awkward pozicija kao Krama. Nije krilo, nije vezni, nije devetka, ali je tu nešto između. 4 milijuna je puno previše za nas, kao što je previše i 3 milijuna za Stojkovića, a Kačavendu uopće ne bismo trebali otkupiti - njega ako otkupimo, pogotovo za cifre koje su bile citirane, to su neka mutna posla. Kada se u obzir uzme da Bayern ima klauzulu po kojoj ga može vratiti za 11 ili koliko već točno, to za nas nikako nije dobar deal. Mi tada imamo, za naše standarde, preplaćenog rotacijskog igrača na kojem, u slučaju da eksplodira, maksimalno možemo zaraditi ~7 milijuna bez da odbijamo plaće. Dinamo si ne može priuštiti da mlade igrače koji eksplodiraju, dakle tada pričamo o stožernim igračima, prodaje za takve simbolične iznose. Nije dobro za naš status na tržištu, a pogotovo nije dobro za klupske financije jer te igrače onda ne možemo nadomjestiti, a iznos nije dovoljno velik da nam bitno odgodi neke druge prodaje i tako ostavi ostatak stožernih igrača na okupu.

    Plemeniti veznjaci koštaju, ali kada vidim da su Spursi uzeli 18-godišnjeg Bergvalla za 10 milijuna onda ne mogu prihvatiti da je plaćanje 4 milijuna za dvije godine starijeg rotacijskog igrača koji zapravo igra na dosta nezahvalnoj/specifičnoj poziciji racionalno za Dinamo koji za razliku od Spursa ne pliva u parama.
  • Deleted User
    0
    heheeh da je nama sad awkward pozicija kramarić. ima istine u tom što kažeš ali pod uvjetom da ga bayern hoće kupiti, a o tom potom koliko je to realno kad pričamo o takvom klubu gdje se traži naj najbolje. uzmi u obzir da vidović eksplodira kod nas i pomogne ući u LP ili EL. i to nam donosi novac. stakleni drmić se valjda isplatio samo što nas je uveo u LP. i više nego dovoljno financijski gledano. može se isto s vidovićem dogoditi. danas vučem paralele pa ću povući još jednu. roga smo doveli za veliku lovu i profitirali na njemu. zašto ne bi i vidovića tako. ugl bumo vidli kud će, šta će vidović i kako će mu se karijera razvijati.
  • DiddyGuela
    855


    Vjerojatno ne ali je i dalje znacajna i relevantna.
  • jedan u nizu
    5.8k
    maksimalno možemo zaraditi ~7 milijunaBanana 2

    od kad smo mi postali klub kada na zaradu od 7 mil pricamo da je mizerna i da ne trebamo ici na to?
  • Banana 2
    397
    od kad smo mi postali klub kada na zaradu od 7 mil pricamo da je mizerna i da ne trebamo ici na to?jedan u nizu

    Izvanredna zarada ako tako prodamo nekog poput Bulata. Ako Vidović, u ovom kontekstu, ode za 11 to znači da realno vrijedi puno više od 11, a samim time puno više vrijedi i za igru naše momčadi. Tada ga ne možemo zamijeniti, a opet smo previše ovisni o daljnjim prodajama jer tih 7 milijuna grubog profita neće riješiti naš budžet.

    Ili dolazi na kratki rok i otići će debelo ispod cijene ili smo debelo preplatili rotacijskog igrača. Loš deal.
  • Zagi
    4.9k
    Opportunity cost ilitiga u ovom slučaju ako Vidovića razvijaš 2 godine da bi ga prodao za 7m zarade to znači da te dvije godine nisi razvijao nekog drugog, nazovimo ga npr Luka Vrbančić ili Sven Šunta kojeg si mogao možda prodati za 30.
  • Orc123
    5k
    Ako ga vratimo u Bayern za 11 a kupimo za 4 sigurno necemo zaraditi 7 nego vjerojatno 2-3 milje manje jer tu su troškovi u plaći pa sigurno i igrac i menađer imaju nesto itd itd....pre veliki rizik bi bio....da se taj iznos prepolovi onda da....
  • Mihaljević
    8k
    G/A kontribucije prve sezone u Dinamu (HNL) :

    Luka Ivanušec : 5G 0A, 25 utakmica.
    Lovro Majer : 1G 3A, 10 utakmica.
    Martin Baturina: 2G 4A, 13 utakmica.
    Dani Olmo : 3G 0A, 14 utakmica.
    Gabriel Vidović : 5G 3A, 20 utakmica.

    Kvaliteta Vidovića je neupitna, vidi se da dečko zna šta radi, tek mu je 20g, i kad se usporedi sa njemu sličnim igračima proteklih sezona ne zaostaje. Jedino šta je meni upitno je hoće li Bayern pristati na dogovor, a kvalitete Vidovića nikad mi nisu bile upitne.
    2154635.jpeg
  • Kristijan992
    214
    https://www.24sata.hr/sport/dinamo-zeli-zadrzati-vidovica-plavi-zapoceli-pregovore-oko-posudbe-za-jos-jednu-sezonu-976149?24sata_ref=frontpage-sport

    "Opet, u Maksimiru su svi zadovoljni igrama i ponašanjem 20-godišnjeg ofenzivca, svi bi ga i dalje voljeli vidjeti u Dinamovom dresu. Pustiti ga da se nastavlja razvijati u Maksimiru, pa je Dinamo već krenuo u razgovore s agentom i bliskim ljudima samog igrača, u priču oko produljenja njegove posudbe za još jednu sezonu.

    Kako saznajemo, mladi nogometaš ne bi imao ništa protiv takve opcije, svi su uvjereni kako bi u svojoj drugoj sezoni Vidović mogao "eksplodirati". Dinamo je ozbiljno "zagrizao" za tu priču, Jakirović bi volio Vidovića i dogodine imati u svom igračkom rosteru. I ta priča još nije gotova, Dinamo će sljedećih tjedana još sastančiti s Bayernom, vidjeti kakve su ideje Bavaraca oko mladog igrača."
  • Crusades1986
    9.6k
    Jučer - Dinamo ne planira otkupiti Vidovića (mislim sa Germanijaka)

    Danas - Dinamo želi zadržati Vidovića (24 sata)


    Netko opasno lupa ko Maks po diviziji
  • kajsitilud
    190
    Samo kaj je razlika kaj je ovo jucer napiso Nicota, a danas Tironi. Mislim da je jasno cija rijec ima vecu tezinu. Ja se nadam da je Tironi u pravu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.