• Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Bilo je baš svega. Za Benficu i Shaktar sam bio puno manje pogođen iako je Shaktar bio šok svima na stadionu. Vjerujem da je to zato jer sam takve poraze puno gore doživljavao kad sam bio mlađi. Sad kad sam stariji to su tipični Dinamovi porazi. Vidio sam ih takvih 10 i vidjet ću ih još 20. Meni top 3 najgora i najteža trenutka su svakako:

    1. Vidin gol Ludogoretsu
    Apsolutno za mene jedan od najgorih trenutaka. Bio sam na moru, nas 10 iz Zagreba navijalo da ispadnemo, domaći tovari nas gledaju u čudu, pa su onda udarili kontru i navijali da zabijemo iz zajebancije. Već smo naručivali rundu i slavili i onda je Peko dodao Alispahiću, a ovaj zavrnuo unutra na glavu Vidi.

    Kad je Vida zabio gol i kad je kamera iste sekunde prebacila na ložu gdje su Mamići u ekstazi, to je baš bio grozan osjećaj. Kao da me netko udario šakom u trbuh. Porazi na terenu su jedno, ovdje sam se baš osjećao kao da se nikad nećemo rješiti lopova u klubu i kao da je svemir protiv nas.

    2. Werder - Dinamo 2:1
    Fascinantno kako se u jednoj utakmici okrene priča iz netipično hrabre i dobre igre Dinama u tipičan europski poraz Dinama. U prvom poluvremenu smo mogli voditi jedno 3:0, orila se naša pjesma u Bremenu i onda glupo vraćanje lopte Vukojevića, Koch obrani Almeidi i od Schife se odbije lopta Almeidi u prazan gol. Kad je Jensen zabio sa 25 metara znao sam da je gotovo, nevezano za uzvrat. Balaban je u toj utakmici promašio jedno 4 čiste šanse. Da se tad srušio Werder i ušlo u Ligu prvaka, uf, ne želim ni pomišljati.

    3. Već napisani Basel
    Majko mila draga, šta su sve Šokota, Mandžo i mislim Diddy Guela promašili, pa to je za rubriku "Vjerovali ili ne". Kako se bližio kraj utakmice mislio sam da će sigurno nešto ući, da nema šanse da nam barem jedna ne uđe. Onda je tamo negdje već duboko u sudačkoj Vukojević pogodio stativu i baš sam bio u potpunom šoku. Takve utakmice se dogode jednom u 10 godina, mi smo ih imali barem 5 u 10 godina.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Dan danas jebeni Newcastle i jebeni Temur Ketsbaia. Koja je to luda tekma bila, sve smo imali, vratili se iz ponora nakon pokradenog penala i krivo dosuđenog crvenog. Prvo Šimić zabija i onda Cvitanović pred kraj i Jurić u havajki i s japankama trči prek cijelog terena prema Cviti i igračima. Trebali su biti penali, morali su biti.

    Ta generacija je imala sve, jedna od meni najdržaih ikad, čak ni Kup Uefe poslije, Grashoper itd. i plasman u LP sljedeće sezone i Robijeve simultanke nisu isprale gorak okus iz te sezone.
  • nemapredaje
    1.9k
    Newcastle i Šahtar ne treba ni spominjati.

    Ne znam je li netko napisao 19.03.2005 Slaven-Dinamo 3:1, čime su nas poslali u ligu za opstanak. To je bila više sramota nego tragedija, ali uglavnom vrlo negativno.
  • Crle
    350
    Vidim da svi spominju Newcastle no meni se kao klincu od deset godina nekako više urezao pogled sa istoka i razočaranje kada je Caminero zakucao loptu u gol protiv Atletica.

    Sjećam se i tog Newcastlea i pogleda sa juga kada su zabili no taj Caminero mi se baš urezao u pamćenje. :D
  • Jameson
    269
    Nije jedan od najstrašnijih Dinamovih poraza, ali bio je moj prvi heartbreaking moment, a prvi se pamte.

    Dinamo - Manchester United 1:2, 1999. godine

    Jedna od mojih prvih europskih utakmica na stadionu. Išao sam, onako dječački, uvjeren da ćemo ih pobijediti i bio sam pod dojmom važnosti i veličine Lige prvaka. Dinamo igra protiv Manchester Uniteda, s koim smo igrali 0-0 na Old Traffordu. Dan danas znam nabrojati 5-6 njihovih prvotimaca iz te utakmice jer su bili jedna od ponajboljih europskih momčadi.

    Stari je skužio da je moj entuzijazam nerealističan i probao ga je dozirati s izlizanim frazama kao da nije ništa strašno ak izgubimo, ne bude kraj svijeta itd., ali nije bilo pomoći. Nije mi bilo važno koji smo u skupini, bilo mi je važno da ih pobijedimo i pokažemo im tko smo.

    Igrači su izašli na teren i sjećam se kako sam tad dobio percepciju Dinamove veličine kao kluba, onaj aha doživljaj.

    Slobodni udarac za njih, izvodi ga Beckham. Kad je zabio gol, srce je potonulo ispod stadiona. S drugim golom su razbili sve nade, a nije pomogao ni gol Prosinečkog u zadnjim minutama utakmice. Zamrzio sam i taj Manchester i Beckhama i te Engleze kaj su slavili na tribinama (7 - 8 godina kasnije sam pročitao isječak iz knjige njihovog navijača u Dinamovom sjeveru "Drugi o nama" gdje je pisao kako su se loše proveli u Zagrebu, pa sam malo zaliječio rane)

    Ridanje je bilo od stadiona do doma, čak se divim strpljenju očeva koji su nas vozili doma i slušali neutješno i sinkronizirano plakanje klinaca.

    Nakon toga sam lakše podnosio Auxerre, Heerenven, Shakhtar - tu sam bio glup od šoka, ništa mi nije bilo jasno i sve ostale utakmice u tom stilu kojih je bilo dosta.
  • Zdravko Maček
    117
    Steaua '93 u Ljubljani i Ketsbaia - najemotivniji porazi, valjda zbog mladosti.
    Poslije sam nažalost skupio iskustva europskih poraza, ali bi se dalo izdvojiti Werder i PAOK zadnja pod Vahom.
    Najgora su bila opetovana iskustva slično Werderu recimo: mi igramo oni pobjeđuju :cry:
    Toga je sve manje u zadnje vrijeme hvala Bogu
  • obelix
    82
    5 najbolnijih trenutaka:

    1. 2012. Dinamo: Ludogorets 3:2

    Vida u 98.minuti . Jednostavno, to je za mene bio poraz jer se sve mijenjalo. Nakon svih bojkota, prosvjeda, potpisanih listi, povrataka na tribine i borbe, osjecalo se da je to kraj tiranije. I onda - gol za DInamo i proaz u Ligu prvaka! Oko mene je 30 ljudi sjelo na sjeveru od tuge. Mislim da je pola sjevera skocilo od srece, a pola potonulo kao da im je netko oduzeo godine i godine zivota.

    2. 2023. Dinamo: AEK dvomec 1:2 i 2:2

    Ponajvise zbog svega sto su nasima radili i bez dokaza ih pozatvarali, Grci nas na terenu produ. Opet Vida. Imao sam osjecaj da nam je ovo jedna od najbitnih tekmi. Iako je to bilo 'samo jos jedno pretkolo'

    3. Ne znam koja tekma u sezoni 2013/2014 ili 2014/2015. A bilo je i vise tekmi. Na istoku nas par stotina, isto toliko redara/interventne. Okruzeni kao najveci neprijatelji. Na ulazu i tribinama totalitarizam, represija...vrijedanje 90 minuta, zabijamo golove, a bez imalo emocija. Nikada necu zaboraviti, okrecem leda terenu, gledam prema nebu i 5 minuta razmisljam sa suzom u ocima 'Do kada više?'

    4. 2005. Slaven Belupo: Dinamo 3:1

    U glavi mi je i dan danas nevjerica lige za bedaka i koreo boysa 'Mi još vjerujemo' uz setalicu grafikona koja od tog dana ide rezultatski prema gore

    5. 2024. PAOK: Dinamo

    Prva europska tekma nakon izbora. Već smo dvaput ove sezone prosuli dva gola. I onda potop. Potpuna nemoc.

    5 nezaboravnih trenutaka s miksom osjecaja:

    1. 2005. Kranjcar u Hajduk

    Tad sok, tuga nevjerica. Danas gledam to kao na borbu protiv vodstva kluba na celu s bjeguncem. Kao na prkos. Vikao 'svinjo debela', vikao bih to i danas. Ali tog igraca obozavam.

    2. 2009. Dinamo: Anderlecht 0:2

    Poraz na terenu. Pobjeda na tribinama. Niti Arsenal, niti Werder mi se ne mogu mjeriti s navijanjem na toj tekmi. Nisam dugo prebolio kaj nismo dignuli koreografiju NKDZ (jednu od dvije te sezone, 'Kaj je?' smo zato dignuli nedavno, nadam se da cemo i NKDZ). Ali sve to mi je nadmasilo navijanje. Krece kisa, navijanje s istoka i sjevera pojacava, primamo prvi, kisa jos jace, primamo drugi, kisa na najjace...a navijanje nikad bolje

    3. 2015. Dinamo: Hajduk korteo

    Cisto subjektivno i sebicno, velika zal kaj nisam bio na korteu 'Lopovi odlazite', ali velika radost zbog brojke i svega popratnog nakon kaj je krimos zavrsio iza resetaka

    4. 2008. Sparta Prag: Dinamo 3:3

    'Drž' se bijelo, nama pusti plavo'. Sreća zbog prvog euro gostovanja i prolaza, tuga jer nisam dosao zbog stadiona. Velika tuga.

    5. 2008. Udinese Dinamo 2:1

    Navijanje top, Šagud vodi top, prva europska na tribini, eskivirao u Italiju dok moji misle da sam u ZG u izlasku. S druge strane, uz poraz, na prekidu tekme svada sa Šokotom i Bišćanom, naravno, sve zbog uprave, rezultata itd.

    5 naj trenutaka bez numeriranja:

    10.3.2024. Izbori

    Prvi derbi na Poljudu, Mandžo i Modric za pobjedu

    Dinamo: Kamen Ingrad 2003. zadnje kolo i proslava naslova

    Sezona 2006./2007., Kuže i prva sezona di sam i na gostovanja krenuo

    Prolazak skupine u sezoni 2018./2019.
  • nemapredaje
    1.9k


    2009. Dinamo: Anderlecht 0:2

    Meni također najbolja atmosfera na jednoj tekmi ikada
  • markoli
    1.6k
    Dinamo - Heerenveen 2-2 (2005). Sjećam se da sam dugo plakao nakon tekme.
    Dinamo - Šahtar 3-3 (2019). Opis nije potreban.

    Ta dva su mi daleko ispred svega. A treće mjesto vjerojatno AEK - Dinamo 2-2..
  • obelix
    82


    Da da, Heerenveen smetnuo. Ima toga jos, al najbitnije da se ne ponovi vise nikad onih par sezona kad sam i dalje sve pratio, na tek me isao slabo ili nikako,ali osjecaja skoro nigdje.

    Pa bolje neka bude ona 'nikada vase pobjede nece biti slatke kao sto ce nasi porazi biti gorki'
  • serbus
    3.5k
    Mene je ubila Vrućina ali Bojan igranje i ulazak u ligu za bedaka .... I pogled u prazno na povratku da nitko nije ništa komentirao. Naviknuo si na depresiju u Europi ali onda te HNL dotuče.
  • Ijayi Atiemwen
    334
    Najdraži trenutak

    Hajduk 1-2 Dinamo 22.04.2018.

    Hajduk bi s pobjedom zapaprio cijelo prvenstvo, poljud rasprodan, koreo torcide "živimo" i onda se pojavi Mario Gavranović :cool: Nevjerojatno karakterna utakmica svih igrača, a posebno bih izdvojio Livakovića koji je uz Gavranovića tog ljepog sučanog dana omogućio 3 boda za Zagreb. Po Liviju se baš ružno pisalo, mediji ga bombardirali, on mlad neiskusan još...mislim da je i njega bilo već stislo, ali je završio kao heroj Dinama na kraju i mislim da mu je to uz debi za repku (hrv 0-0eng) bila prekretnica u njegovoj karijeri. Trajao je bojkot Boysa na Maksimiru u to vrijeme, ali na gostovanja se išlo. Posebno me veselilo slavlje igrača s Bad Blue Boysima nakon utakmice, tada je to izgledalo nerealno i pričali smo vidi ih kao nekad, odnosno kao danas! :strong: :strong: :strong:
  • Crni86
    1k
    Hearthbreaking moment osim svih navedenih je za mene i 5:1 poraz na rujevici. Cini mi se da je to sezona kada je rijeka osvojila prvenstvo. Utakmica se igrala na jesen i sjecam se da smo bas bili nemocni. Nikada dinamo nisam u hnlu vidio tako nemocnog protiv jedne nase ekipa kao sto je bilo tada. Bole svi europski porazi, ali to je u zadnjih 10 godina bio nas najveci rezultatski samar po meni.
  • The Undertaker
    3.9k
    Pamtim samo sretne dane...

    - Dinamo - Partizan 5:0
    - Dinamo - Atalanta 4:1
    - Hajduk - Dinamo 2:3, golom Henriqueza
    - Dinamo - Tottenham 3:0
  • Papastrumf
    9.4k
    Dinamo - Atalanta 4:1The Undertaker

    4:0, kolega.

    Partizan svakako najveca pobjeda. Nakon toga ide Tottenham pa Ajax.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.